Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Як зустріли Великдень віряни м. Суми

339

Пасхальна післямова архієпіскопа Сумського і Охтирського Мефодія

Ми зустрілись з владикою Мефодієм в Восскресенському кафедральному соборі після Великодня. Звичайно, такої свята, як цього року, ніхто не пам’ятає, тому розмова відбулась не тільки стосовно цього свята, але й тієї біди, яка накрила не тільки Україну, а цілий світ.

r: Владико, як церква і віруючі відсвяткували головне православне свято в таких незвичайних умовах, які склались на сьогодняшній день?
Владика Мефодій:
Звичайно, Паска пройшла в особливому режимі. Були звернення президента, Кабміна, священного Синоду, єпархіального управління, які закликали людей уникати скупчення, дотримуватись вимог карантину. Одже служби в храмах відбулись, але без присутності мирян. Люди молились в своїх домівках, що аж ніяк не скасовує саме свято Великодня. Слухати службу всі мали можливість по телебаченню, в інтернеті, передавали записочки. Так само як і у Великий Піст віряни мали можливість посповідатися і причаститися, не порушуючи вимог карантину. Словом, незважаючи на карантин, Паска пройшла достойно. І ми раді, що Господь дав нам пережити ці непрості дні, що наші медики змогли стабілізувати ситуацію, зупинити цю хворобу. Самі можете побачити, що людей в храмі немає, ті, хто приходить передати записочку, чи оставити освятити паску — всі вдягнені як слід — маска, рукавички, бажано окуляри.

r: Наближаються поминальні дні, коли люди звикли відвідувати могили своїх близьких. Вони погодяться відмовитись від цієї традиції?
В. М.: Ми закликали утриматись від відвідування цвинтарів і, враховуючи те, яку поведінку вірян я бачив на Великдень, можна стверджувати, що і на цей раз вони поставляться до наших прохань з порозумінням. Можна передавати поминальні записочки, молитися вдома, але скупчення треба уникати, щоб не дати знов спалахнути хворобі.

r: Я чув, що для підтримки порядку задіяно поліцію. Це правда?
В. М.: Було задіяно всі державні структури. Голова облдержадміністрації зібрав кілька нарад, на яких ставив завдання всім службам вживати заходи, щоб не дати посилитись масовій хворобі. І ми сподіваємося, що спільними зусиллями ми цю біду подолаємо.

r: Бачу, що на стенді біля храма, де зазвичай вивішуються розклади служб, у вас вивішено правила поведінки в умовах карантину.
В. М.: Так, ми намагаємось нагадати людям, як треба поводитись заради власної безпеки і безпеки оточуючих. Там не тільки заборона скупчуватись, але й нагадування, як мити руки, про інші вимоги гігієни, як вдягатися належним чином.

r: Взагалі як люди ставляться до всих численних вимог, які до них раптом стали висувати? Чи нема спротиву?
В.М.: З досвіду свят, що минули, я можу сказати, що був вражений дисциплінованістю, свідомістю і розумінням наших вірян. По всій єпархії благочинні доповідали, що по всих приходах свята пройшли без жодних непорозуміннь і інцидентів. Можна сказати, що спільна біда людей згуртувала.

r: В ці святкові дні не можу не спитати про об’єднання православних церков України. Які перспективи?/strong>

В. М.:
Рано чи пізно, десь у часі це відбудеться. Православна церква України, яку визнав вселенський патріарх Варфоломій, в Україні є базовою.

Олексій Сікорський
Панорама №18-2020