Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Як зняти кімнату з підселенням без посередників: алгоритм, ризики, шахрайство

906

Ще до початку клопоту з оренди кімнати, що відповідає вашим запитам, ви повинні усвідомити те, що це буде складним завданням. Але зневірятися не варто, завжди є шанси, необхідно їх не упустити. Вибираючи кімнату для оренди, потрібно шукати щось конкретне. Кімната може здаватися в трьох варіантах. Це може бути окрема кімната в комуналці. Ви можете проживати в окремій кімнаті, а сусідами будуть господарі квартири. Ви можете знайти друзів, які погодяться спільно з вами орендувати квартиру з кількох кімнат. На що слід відразу звертати увагу. Комунальна квартира страшна своїми мешканцями, вони будуть вашими сусідами, дізнайтеся про цих людей побільше, а лише потім вселяйтесь.

Способи пошуку

Фахівці виділяють стандартний алгоритм пошуку та дій, як зняти кімнату з підселенням без посередників.

Варіанти пошуку кімнати в оренду:

  • самому;
  • через знайомих та родичів;
  • за допомогою агентства нерухомості

Як легко та швидко зняти кімнату з підселенням – за допомогою опитування знайомих, родичів, друзів та колег по навчанню або роботі. В цьому немає нічого складного. Ризики тут мінімальні, але це не виключає укладення договору найму кімнати та перевірку документів господаря. Хоча рідка кому щастить у своєму оточені знайти людину, яка погодиться здати окрему кімнату у власній квартирі.

Сьогодні швидко та вигідно зняти кімнату в Хмельницькому, а також в інших містах України допомагає популярний український сайт, де запущена програма перевірених оголошень, – DOM.RIA. Завдяки програмі, що має на увазі виїзд інспектора на об’єкт для зйомки його стану сучасною камерою з круговим оглядом, інформація в оголошеннях на 100% відповідає реальності. Це дозволяє DOM.RIA залишатися №1 серед конкуруючих сайтів у сфері оренди житлової нерухомості в Україні.

Що робити, коли знайшли підходящий варіант

В першу чергу переконайтеся, що перед вами господар, а не людина, що бажає поживитися на вашій потребі. Для цього вимагайте правовстановлюючі документи на житлоплощу та паспорт власника.

Конкретніше:

  • документ що ідентифікує власника квартири;
  • право власності на житлоплощу;
  • документ-підстава набуття права власності (договір приватизації, дарування, купівлі-продажу, рішення суду та ін.)

По-другу чергу, дізнайтеся, з ким вам доведеться ділити життєвий простір. На перший погляд, це здається не таким вже й важливим, але повірите, є різниця між тим, щоб зняти однокімнатну квартиру та зняти кімнату з підселенням!

Ваш сусід може бути, або сам власник, або такий же студент, як ви, – тоді ще нормально, а якщо який-небудь п’яниця (брат господаря, якого він не може виселити з якихось причин – таке часто-густо) або просто конфліктна людина.

По-третє, укладайте договір найму! Це обов’язкова умова! Зняти квартиру з підселенням без посередників – це, як оплатити місце на пороховій бочці. Ось, щоб не було так страшно та неспокійно – вас захистить правильно складений договір.

Найкраще, якщо у вас буде вже заготовлений зразок договору найму кімнати, як в цифровому, так в роздрукованому варіанті з порожніми полями, в які необхідно занести дані про об’єкт, умови найму та дані власника.

Поради, як правильно зняти кімнату через ріелтора, щоб не обманули

Попередньо подивіться, що з себе представляє агентство, зайдіть на його сайт, почитайте відгуки. Переконайтеся, що посередник має справу саме з господарем квартири, який має право її здавати. Попросіть копію паспорта, документи на квартиру, згоду решти її мешканців (якщо це потрібно), які повинні бути у фахівця. Ніколи не погоджуйтеся купити клієнтську базу або ще що-небудь, що і так входить в робочі обов’язки агенту. Перевіряти господарів та шукати відповідні варіанти – обов’язок ріелтора.

Правильний договір оренди житла

Письмова угода між зацікавленими сторонами – єдиний офіційний документ, який може бути використаним у суді у разі виникнення спірних ситуацій. Якщо договір найму складений правильно, тоді він повинен містити наступну інформацію:

  • ПІБ, а також паспортні дані, надані як орендарем, так власником квартири;
  • сума щомісячної плати за житлове приміщення, застави;
  • умови, при яких вартість може змінитися;
  • найбільше число візитів господаря квартири для перевірки приміщення;
  • список осіб, які будуть жити разом з орендарем;
  • термін, призначений для оренди кімнати;
  • умови розірвання письмового договору;
  • докладний опис житла, що включає точну адресу, під’їзд, а також квартиру.

Оренда квартири або окремої кімнати передбачає внесення грошових коштів, тому цей процес повинен бути здійснений грамотно, для чого потрібна підготовка. Рекомендується прислухатися до порад професіоналів в області операцій з нерухомим майном. При підозрі на обман слід відмовитися від подальшого укладання угоди, щоб не залишитися без фінансових коштів та на вулиці посеред ночі.