Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Володимир Войтенко: “Підвищення енергоефективності закладів освіти – крок у напрямку сталого енергетичного розвитку міста”

263

За останні роки в Україні енергоефективність стала справжнім національним пріоритетом. Шляхом відповідального використання енергоресурсів рухаються і Суми, беручи участь у проектах сталого енергетичного розвитку та низці проектів Європейського союзу покликаних підняти енергоефективність бюджетних установ.

Віднедавна місто стало учасником проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», що передбачає комплексну термомодернізацію будівель шкіл № 7, № 9 та № 20.

«Зробивши перші кроки у бік енергозаощадження, ми спонукали європейських донорів до більш плідної співпраці з містом. Ми й надалі будемо рухатися вперед, вишукувати додаткові ресурси на енергоефективні проекти, а також залучати кошти європейських донорів, заощаджуючи таким чином кошти містян», – зауважив Володимир Войтенко.

Проект буде реалізовуватись, в тому числі за рахунок грантових коштів. Вартість проекту складає 1,64 млн євро, з них майже 1,15 млн євро покриває грант Європейського Союзу.

Втілення енергоефективних заходів потребує якісної підготовчої роботи. Тому у перший рік реалізації проекту було проведено технічне обстеження будівель та інженерних мереж об’єктів, отримано звіти з енергетичних аудитів будівель шкіл №7, №9 та №20. Такі було презентовано експертом Команди Підтримки CoM-DeP Дмитром Іваненком, енергоаудиторами Сергієм Зименком та Микитою Тимошенком на першому Керівному комітеті.

Термомодернізація шкіл дозволить скоротити споживання енергоресурсів до 58% і, як наслідок, зменшити викиди СО2 до 45%, – такого результату планують досягти завдяки комплексу робіт. Крім того, за розрахунками експертів проект допоможе скоротити річні видатки на паливно-енергетичні ресурси до 44%.

Засідання Керівного комітету відбулось за участі секторального менеджера Делегації Європейського Союзу в Україні Олександра Клітка, начальника управління освіти і науки Антоніни Данильченко, спеціалістів департаменту фінансів та економіки міської ради та керівників закладів освіти, що є учасниками проекту.

За словами Антоніни Данильченко, такої термомодернізації потребують 80% сумських шкіл. «Хотілося б, щоб такі проекти реалізовувались і в інших школах, проте по цьому проекту передбачені конкретні вимоги, і саме ці три школи під них підпадають. Сьома школа – одна з найбільших за кількістю учнів, тут навчається понад дві тисячі дітей. Двадцята має дві будівлі, два теплопункти, зокрема, одній з будівель скоро виповниться 80 років, і вона потребує оновлення. Складна за будовою школа дев’ята школа, вона має і триповерхові і одноповерхові корпуси. До того ж, усі три навчальні заклади мають наповненість більше тисячі учнів, і вони розміщені у густонаселених районах міста».

Європейські фахівці наголошують, говорячи про енергоефективність, варто мати на увазі не лише «енергозбереження», тобто економію енергії у повсякденному житті, а й про раціональне та свідоме використання енергетичних ресурсів, з метою їх дбайливого збереження для навколишнього середовища та наших нащадків.

Зокрема, Володимир Войтенко під час засідання Керівного комітету висловив упевненість у тому, що підвищення енергоефективності у закладах освіти – черговий крок у напрямку сталого енергетичного розвитку міста в цілому: «Важливо, щоб люди розуміли, що всі засоби для підвищення енергоефективності з часом даватимуть змогу заощаджувати все більше».

Проект запроваджується завдяки Регіональній програмі для країн Східного партнерства щодо підтримки «Угоди мерів», як флагманської ініціативи зі сталого муніципального розвитку. Термін його виконання – 2018-2020 роки.

ІД