Панорама / сумы / новости / события / комментарии
24.11 Вторник

Вибори Президента України. Сумщина обирає (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

31.03.2019, 19:11 Категория: Рубрика: Выборы - 2020 Регионы: Все
Вибори Президента України. Сумщина обирає (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Сьогодні, 31 березня, сумчани разом з усіма українцями вибирають керманича країни. Виборчі дільниці відчиняться о 8:00 і прийматимуть містян (які мають право голосу) до 20:00. Увечь цей час ми будемо спостерігати за виборчим процесом в Україні (зокрема — на Сумщині та в обласному центрі) й сповіщати про хід подій у цій новині.

Редакція газети «Панорама» прохає сумчан не порушувати закон під час голосування. Пам’ятайте, що фото в кабінці, агітація, винесення бюлетеня за межі виборчої дільниці — все це карається

19:10
На Сумщині спостерігачі ОПОРИ зафіксували факти фотографування бюлетеня в кабінці, видачу комісією бюлетеня без паспорта, перебування в кабінці для голосування двох людей одночасно.
На дільниці № 590299 (м. Кролевець) у виборчому окрузі№160 у спеціальній дільниці в лікарні. Комісія вирішила видати бюлетень без паспорта, що суперечить вимогам ч.1.ст.76 Закону України «Про вибори Президента України». Чоловік, який перебуває на лікуванні, прийшов голосувати із запрошенням, але без паспорта. Спостерігачка ОПОРИ зробила кілька зауважень, що без паспорта громадянин не може проголосувати, втім комісія прийняла рішення видати йому бюлетень, аргументувавши тим, що його прізвище є у списку виборців цієї дільниці, який подавав головний лікар. Спостерігачка ще раз звернула увагу комісії про неприпустимість видачі бюлетенів без пред’явлення документів, які передбачені чинним законодавством.
У Конотопі на виборчій дільниці № 590774(ТВО№160) син отримав бюлетень за свого батька. Як розповів спостерігач, спочатку на дільницю прийшов чоловік. йому видали бюлетень, за деякий час прийшов інший чоловік і почав обурюватись, що за нього проголосували. З’ясувалось, це батько і син. Вони мали однакове прізвище, ім’я, а по-батькові різне: один Олексійович, інший — Олександрович. Виявилось, що син не був внесений до списку, а член комісії помилково видала йому бюлетень.  Спостерігачка звернулась до поліції. Поліція взяла пояснення у всіх учасників цієї події.
На виборчій дільниці №590677 смт Вороніж (ТВО№160) зафіксували перебування в кабінці для голосування більше, ніж двох осіб одночасно. За словами спостерігача ОПОРИ, спочатку у  кабінку зайшов чоловік, за ним — жінка. На зауваження члена ДВК про те, що в кабінці не може перебувати більше однієї людини, жінка відреагувала агресивно, сказала «нам можна». Незважаючи на зауваження членів комісії, вони залишились у кабінці і разом залишили її. Пізніше на цій же дільниці разом зайшли до кабінки бабуся і хлопець-підліток. Члени комісії зробили зауваження, хлопець відповів, що йому  17 років. Коли вони вийшли, хлопець сам опустив бабусин бюлетень до скриньки.
На виборчій дільниці №590864 у Шостці спостерігачка помітила через тканину кабінки для голосування, яка просвічується, що жінка 30-35 років фотографує бюлетень на телефон. За словами спостерігачки, після того, жінка дуже швидко залишила кабінку та межі дільниці.
На дільниці № 590827 у Ромнах (ТВО№161) замість розміщених в алфавітному порядку інформаційних плакатів з біографіями кандидатів, що передбачає ч.5.ст.74 ЗУ «Про вибори Президента України», останні були зшиті книжкою. Спостерігач ОПОРИ зробив зауваження про порушення  — комісія не зреагувала.
На дільниці № 590766 у Конотопі (ТВО№161) такі ж плакати були розкладені на столах, скріплені степлером з порушенням визначеного законодавством порядку розміщення. Після зауваження омбудсменки із захисту виборчих прав ОПОРИ їх розмістили в алфавітному порядку — так, як того вимагає чинне законодавство.
У Ромнах на дільниці № 590830 ТВО №161 голова комісії не верифікувала своїм підписом виправлення у списку виборців, що передбачає ч.8 ст. 35 «Закону України «Про вибори Президента України». Спостерігачка ОПОРИ зробила їй зауваження, на яке голова комісії не відреагувала. При цьому виправлення було досить значним — неправильна стать особи. Спостерігачі склали акт щодо цього порушення.

18:30

Вибори президента України супроводжують фейкові дзвінки про мінування дільниць.

Вибори 2019. На трьох дільницях у Дніпрі шукали бомбу

У Дніпрі намагаються зірвати вибори провокаціями, пов’язаними зі дзвінками про мінування. Як повідомляє ICTV з посиланням на Нацполіцію, інформація про наявність вибухонебезпечних предметів на трьох виборчих дільницях у Дніпрі не підтвердилася. Зараз вибухотехніки перевіряють повідомлення про замінування ще 6 адрес, за якими розташовуються комісії. Правоохоронці провели перевірку без евакуації, робота комісій не переривалася.

У Комітеті виборців України з посиланням на дані Нацполіції повідомили про 14 повідомлень про замінування по Україні. Вони не підтвердилися. Але голосування припинялося на певний період на цих дільницях.

17:51
В Сумах не хватает бланков протоколов на всех наблюдателей
Протоколы получат не все — заявили наблюдателям в участковой избирательной комиссии 590997-го участка округа №157. Как сообщили наблюдатели на этом избирательном участке, такую ситуацию комиссия объяснила нехваткой бланков протоколов. Участок №590997 находится в Сумах по адресу: проспект Курский, 141 (в фойе центра профтехобразования инновационных технологий), сообщает Данкор.
Напомним: во время нынешних президентских выборов в качестве наблюдателей на избиратеьных участках могут работать не только представители политических партий, а и общественных организаций.

17:25
Сумький міський голова порушив виборче законодавство. На своїй сторінці у Фейсбук Олександр Лисенко виклав таке звернення:

Як це розцінювати, вирішуватимуть компетентні органи.

16:30
За інформацією ЦВК станом на 15 годин за 5 годин до закриття дільниць на Сумщині проголосувало 47,3% виборців. У той же час загальнодержавна явка на складає 45,22%.
Найбільша явка у Запорізькій області -49,65,%, найменша – у Чернівецькій — 35,89%

15:50
Депутат Сумської райради у день виборів агітує за Тимошенко. Сьогодні на своїй сторінці у Фейсбуці депутат Сумської районної ради Володимир Балицький оприлюднив зображення із закликом проголосувати за одного із кандидатів у президенти.

За словами заступника начальника ГУ Нацполіції у Сумській області Володимира Бабича, повідомлення про цей пост у Фейсбуці зафіксоване, і зараз за цим фактом поліція проводить перевірку.

15:20
Централизованный подвоз избирателей на участки зафиксирован на Сумщине.
Об этом на пресс-конференции сообщил заместитель начальника ГУ Нацполиции в Сумской области Владимир Бабич.
По его словам, поступило сообщение, что в Бурыни один из политических лидеров организовал подвоз избирателей на участки школьным автобусом.
- Есть номер школьного автобуса, есть маршрут его движения. Сейчас проводится проверка информации, — сказал Бабич.
Еще два сообщения о централизованном подвозе избирателей поступили из Сум. Здесь избирателей якобы развозит автомобиль «Нива».
Всего сегодня с 8 утра до 14.00 полиция зарегистрировала 45 сообщений.

14:50 Австралія уже обрала президетна України
Першими закінчили голосування на чергових виборах Президента України громадяни України на закордонній виборчій дільниці № 900001, що розташована на території Посольства України в Австралії (місто Канберра). Тут голосування розпочалося за київським часом о 23 годині 30 березня та закінчилося о 12 годині 31 березня.
До списку виборців на цій дільниці було включено 1 737 осіб. Виборчі бюлетені для голосування отримали 125 виборців, що склало 7,2 % від включених до списку виборців.

14:00 Чергова подія сталася на одній із дільниць у Глухові. Як розповідає ВШ, виборець у стані алкогольного сп’яніння питав у членів виборчої комісії, за кого йому голосувати. Коли ті відповіли, що кожен має визначитися сам, п’яний виборець образився і розірвав свій бюлетень.

А от на Луганщині місцевий житель вирішив проблему із відсутністю графи «проти всіх». Отримавши бюлетень, чоловік кинув його у бік голови комісії, сказавши, що не збирається голосувати.

13:20 Поліція та громадські організації поки що не повідомляють про порушення на виборах на Сумщині. Натомість ГМ «ОПОРА» фіксує значні правопорушення у Житомирській області. Так, виборці продовжують голосувати без документів. Члени комісій пояснюють це тим, що людям, мовляв, далеко повертатися додому за паспортом. На зауваження спостерігачів вони не реагують.

13:00 Близько 18% містян відвідало виборчі дільниці. Одна із них, яка знаходиться в обласному клінічному перинатальному центрі, викликала питання; адже саме там померла породалля, заражена на кір, і на карантині знаходиться кілька жінок із підозрою на цю ж хворобу. Однак начальник управління охорони здоров’я в Сумській області Сергій Бутенко запевнив, що дільниця розташована у безпечному місці.

12:30 В Україні більше 16% виборців віддали свій голос. Голосують і кандидати: так, дільниці відвідали Юлія Тимошенко, Володимир Зеленський, чинний Президент Петро Порошенко. Олег Ляшко відзначився тим, що порушив таємницю голосування, показавши свій бюлетень.

Не обійшлося без порушень і на Сумщині. Так, конотопський активіст Спартак Сергієнко виклв фото свого бюлетеню в соцмережі. Зараз він даз свідчення поліції.

12:00 ГМ «ОПОРА» відзначає, що на Сумщині вибори почалися вчасно і з незначними порушеннями. Так, на двох дільницях кількість бюлетенів виявилась меншрою за кількість виборців, на одній вчасно не вивісили плакати з біографіями кандидатів, і ще на одній кабінку для голосування встановили біля відчиненого вікна (про це ми писали нижче). Після зауважень всі недоліки були виправлені.

11:30 Зранку на Сумщині зафіксовано серйозні порушення. Так, у Конотопі були помічені урни, непридатні для голосування, оскільки їх неможливо було опломбувати. Секретар дільничної комісії намагалася перешкодити їхньому вилученню, чого їй не вдалося зробити

Ще один випадок стався у Шостці. спостерігачі помітили, як виборець намагався винести бюлетень за межі дільниці. На місці поліція з’ясувала, що чоловік був п’яним. Свій вчино він пояснив тим, що переплутав папери та замість бюлетеня вкинув запрошення.

11:20 Гм «ОПОРА» у Сумах повідомила про незначне порушення: одна з кабінок для голосування просвічувалась. Після зауаження недолік усунули.

11:00 Кілька дільниць в Україні відкрилися з меншою за виборців кількістю бюлетенів. На Херсонщині одна з дільниць і зовсім відкрилася без них. На Миколаївщині було помічено кілька білбордів із політичною агітацією.

10:30 За інформацією сайту «Данкор» представники «Національних дружин» на виборчій дільниці в будинку культури СНВО (на вул. Горького) помітили неправильно опечатану урну та викликали поліцію. За словами інших спостерігачів, «нацдружинівці» поводили себе зверхньо та агресивно.

10:00 На Сумщині вибори поки що проходять без порушень. Житель Шостки повідомив, що виявив агітаційну рекламу; так це чи ні — поки що невідомо.

А от на Житомирщині виявлені явні й більш серйозні порушення. Так, за даними ГМ «ОПОРА» на одній із дільниць кілька осіб проголосували до 8-ї. Як пояснили члени комісії, виборці поспішали на електричку. На іншій дільниці зафіксовані кілька випадків голосування без паспортів.

09:25 ГМ «ОПОРА» зафіксувала перші в Україні порушення, які відбулися на Волині. Серед них — виписування посвідчень двом особам на проштампованих бланках від ОВК просто на дільниці (надати постанову про призначення осіб комісія відмовилась), підписи документів сторонніми особами (замість членів виборчої комісії розписались спостерігачі), прихована політична агітація (фрази, написані з використанням шрифтів, кольорової гами, а також розміщенням, схожими на ті, які використовував один із кандидатів під час політичної агітації).

09:00 Голосування проходить у штатному режимі. На даний момент порушень не виявлено.

Цікаво, що першими на виборах проголосували українці в Австралії. Через різницю в часі їхні дільниці відкрилися вчора о 23:00 і закриються вже за дві години.

В Україні ж деякі політики вже встигли віддати свій голос. — Серед них — мер Києва Віталій Кличко, який приїхав до виборчої дільниці на велосипеді.

08:00 Виборчі дільниці відчинено.

Напечатать Письмо автору Просмотров 365 Комментариев 0

читайте также
Снова Лысенко. Нынешний сумской мэр победил во втором туре выборов 2 фото
20.11.2020, 09:09 Новость
Панорама Панорама 20.11.2020, 09:09 Категория: Новость Рубрики: Выборы - 2020, Город Регион: Сумы Просмотров 240 Комментариев 0
На 54 места в Сумском райсовете претендуют 426 кандидатов от 10 партий 1 фото
22.10.2020, 09:00 Новость
Панорама Панорама 22.10.2020, 09:00 Категория: Новость Рубрика: Выборы - 2020 Регион: Сумщина Просмотров 1 250 Комментариев 0
Админресурс и краска. В Сумах неизвестные облили краской агитационную палатку 1 фото
Выборы-2020 в Сумах. Как голосовать правильно 5 фото
16.10.2020, 13:13 Новость
Панорама Панорама 16.10.2020, 13:13 Категория: Новость Рубрики: Выборы - 2020, Город, Область, Политика, Топ-тема Регионы: Сумы, Сумщина Просмотров 997 Комментариев 0
В Сумах определились с кандидатами на кресла мэра и депутатов
16.10.2020, 12:12 Новость
Панорама Панорама 16.10.2020, 12:12 Категория: Новость Рубрики: Выборы - 2020, Город, Топ-тема Регион: Сумы Просмотров 2 084 Комментариев 0
За места в Сумском областном совете борются 12 партий 1 фото
15.10.2020, 13:31 Новость
Панорама Панорама 15.10.2020, 13:31 Категория: Новость Рубрики: Выборы - 2020, Политика, Топ-тема Регионы: Сумы, Сумщина Просмотров 985 Комментариев 0
Сумська міська рада: виборчком оприлюднив списки кандидатів
30.09.2020, 13:10 Новость
Панорама Панорама 30.09.2020, 13:10 Категория: Новость Рубрики: Выборы - 2020, Топ-тема Регионы: Сумы, Сумщина Просмотров 1 356 Комментариев 0
На Сумщине кандидаты и партии регистрировались в авральном режиме 2 фото
25.09.2020, 13:55 Новость
Панорама Панорама 25.09.2020, 13:55 Категория: Новость Рубрики: Выборы - 2020, Город, Область Регионы: Сумы, Сумщина Просмотров 452 Комментариев 0
Комментировать (0)

Добавить комментарий

СКАЧАТЬ ПРИЛОЖЕНИЯ ДЛЯ МОБИЛЬНОГО:
Новости партнёров
11.11.2020, 16:44
Панорама Панорама 11.11.2020, 16:44 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 874 Комментариев 0
11.11.2020, 07:00
Панорама Панорама 11.11.2020, 07:00 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 98 Комментариев 0
11.09.2020, 16:26
admin adminych admin adminych 11.09.2020, 16:26 Категория: Новость Рубрика: Образование Регионы: Все Просмотров 355 Комментариев 0
07.10.2019, 14:41
Панорама Панорама 07.10.2019, 14:41 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 413 Комментариев 0
21.08.2019, 15:39
Панорама Панорама 21.08.2019, 15:39 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 536 Комментариев 0
Предложения партнёров
Сегодня, 14:42
admin adminych admin adminych Сегодня, 14:42 Категория: Рубрика: Дом, быт, досуг Регионы: Все Просмотров 5 Комментариев 0
Сегодня, 13:52
admin adminych admin adminych Сегодня, 13:52 Категория: Рубрика: Дом, быт, досуг Регионы: Все Просмотров 6 Комментариев 0
20.11.2020, 17:50
admin adminych admin adminych 20.11.2020, 17:50 Категория: Рубрика: Транспорт Регионы: Все Просмотров 17 Комментариев 0
20.11.2020, 17:21
admin adminych admin adminych 20.11.2020, 17:21 Категория: Рубрика: Бизнес-услуги Регионы: Все Просмотров 15 Комментариев 0
20.11.2020, 16:58
admin adminych admin adminych 20.11.2020, 16:58 Категория: Рубрика: Электроника Регионы: Все Просмотров 8 Комментариев 0
Опросы

Откуда вы узнаете новости и черпаете информацию?
Просмотреть результаты
Загрузка ... Загрузка ...