Панорама / сумы / новости / события / комментарии
13.08 Четверг

Вибори? Ні, не чули…

31.03.2013, 00:03 Категория: Блог Рубрика: Политика Регионы: Все

Виявляється, в Cумській облдержадміністрації панує повний безлад. Принаймні це випливає зі свідчень чиновників на засіданні Сумського адміністративного суду, що відбулося 29 березня.

Уявіть, в адміністрації нічого не знали про призначення проміжних виборів до облради аж цілих 16 днів після того, як відбулося засідання областної виборчої комісії! Принаймні про це повідомила представник ОДА в суді Аліна Савченко. Рішення про призначення виборів обласна виборча комісія прийняла 12 лютого, а в адміністрації про це майже випадково дізналися аж 28 лютого. І це при тому, що засідання комісії відбувалося в приміщенні, в якому розташовані облрада і облдержадміністрація. Ба більше – від кабінету в якому засідала комісія, до кабінету голови ОДА десь метрів 30.

Виявляється також, що в адміністрації не читають сумських газет і не переглядають їх сайтів. Адже про призначення виборів повідомили усі сумські ЗМІ, у тому числі офіційна «Сумщина». Та що там газети – там не переглядають навіть власного сайту, на якому було розміщено відповідне повідомлення ОВК…

Врешті представники ОДА навіть розповіли суддям, що одне управління адміністрації не знає, чим займається інше. Намагаючись довести свою необізнаність про факт призначення виборів, вони навіть «підставили» облраду – звідти, мовляв,  ОДА ніяких прохань, листів чи інших повідомлень про дату призначення виборів не надходило. А значить підстав готувати рішення про виділення коштів не було. Хоча голова обласної виборчої комісії Олег Самойлов стверджує, що всі необхідні документи щодо виборів та виділення на них коштів до облради він надсилав. Не вірити йому немає підстав.

Чого тільки не вигадає обласна влада, щоб незручні вибори не проводити! А може насправді в адміністрації панує такий безлад? 

P.S. А в суді, власне, опозиціонери вкотре намагалися змусити ОДА знайти кошти на проведення виборів і підготувати відповідне рішення,щоб направити його до облради.

Напечатать Письмо автору Просмотров 238 Комментариев 7

читайте также
11.05.2017, 03:47 Блог
Віктор Бобиренко Віктор Бобиренко 11.05.2017, 03:47 Категория: Блог Рубрика: Политика Регионы: Все Просмотров 418 Комментариев 0
31.01.2017, 16:12 Блог
Дмитрий Николаенко Дмитрий Николаенко 31.01.2017, 16:12 Категория: Блог Рубрика: Политика Регионы: Все Просмотров 95 Комментариев 0
17.01.2017, 10:44 Блог
Сергей Алещенко Сергей Алещенко 17.01.2017, 10:44 Категория: Блог Рубрика: Политика Регионы: Все Просмотров 259 Комментариев 0
17.01.2017, 09:41 Блог
Сергей Алещенко Сергей Алещенко 17.01.2017, 09:41 Категория: Блог Рубрика: Политика Регионы: Все Просмотров 118 Комментариев 1
22.12.2016, 21:59 Блог
Сергей Алещенко Сергей Алещенко 22.12.2016, 21:59 Категория: Блог Рубрика: Политика Регионы: Все Просмотров 140 Комментариев 0
Сепаратистський проект Медведчука. Розслідування діяльності «територіальних громад» (Відео)
20.12.2016, 15:36 Блог
Дмитрий Николаенко Дмитрий Николаенко 20.12.2016, 15:36 Категория: Блог Рубрика: Политика Регионы: Все Просмотров 124 Комментариев 0
13.12.2016, 22:05 Блог
Сергей Алещенко Сергей Алещенко 13.12.2016, 22:05 Категория: Блог Рубрика: Политика Регионы: Все Просмотров 87 Комментариев 0
Ловкость рук
16.11.2016, 16:01 Блог
Евген Положий Евген Положий 16.11.2016, 16:01 Категория: Блог Рубрики: Город, Политика Регион: Сумы Просмотров 379 Комментариев 0
Комментировать (7)

Добавить комментарий

 • Василий Вишненский

  Уважаемый товарищ, знакомо ли вам слово «бюрократия»? Если нет, то я немножко вам поясню.
  Чиновник не может, не имеет права ориентироваться на «написали в газете», «разместили на сайте», «одна баба сказала», «что-то слышал из помещения». Для чиновника существует только один способ оповещения: бумага. Хотите донести что-то до ОДА? Пишите бумагу, регистрируйте в канцелярии, ее распишут, она пойдет в работу. Нет бумаги — никакая статья в газете не аргумент. Официальная бумага от ТВК — это документ. Статья в газете — предмет для туалета, не больше.
  Нельзя выделять деньги только на основании статьи в газете. Журналист никакой ответственности за свои слова не несет, а чиновник за свои действия — несет. Поэтому у него должны быть «железные» основания для своих действий. Короче говорям: нет бумаги — нет работы. Иначе никак нельзя.
  Если у товарища Самойлова есть доказательства того, что он бумаги приносил, что их зарегистрировали — тогда пусть их предоставит, тогда вина ляжет на ОДА, а если доказательств нету — тогда сам виноват. Все просто.

  • Володимир Пошва
   Володимир Пошва | 31.03.2013, 23:34

   Шановний, а чи відомий Вам вираз «покласти під сукно»? Є всі підстави вважати, що тут саме цей випадок. Давно переконався, що проекти рішень, які необхідні владі, можуть пройти всю бюрократичну вертикаль і бути готові до розгляду у облраді за три-чотири дні — було б бажання перших осіб. У цьому випадку, напевне, бажання не було. Звідти і абсурдні відмовки. До речі, пізніше у ході судового засідання з’ясувалося, що облрада все ж інформувала головне фінансове управління облдержадміністрації про кошторис, необхідний для проведення виборів ще 8 лютого, потім суму, необхідну для проведення виборів, включили до реєстру пропозицій по уточненню областного бюджету. Однак це не завадило представнику ОДА заявити у суді, що до 28 лютого про призначення виборів і необхідність виділити на них кошти там не знали.
   А щодо бюрократії – почитайте Макса Вебера.

   • Василий Вишненский

    «Покласти під сукно» — можна, але по-перше, не в цьому випадку, а по-друге, аби «класти під сукно» — треба мати що класти. Якщо чиновник в суді заявляє, що «він не знав» — значить того, що «класти» не було.
    Я не кажу про швидкість проходження процедури. Як і в будь-якій сфері, навіть в бюрократії можуть бути зловживання. Законом передбачені норми проходження процедури «від» та «до». Звісно, при бажанні можна пропустити папірець як по нижній, так і по верхній планці і жодна дія не буде порушенням. Тут проблема в тих, хто подає документ і хто зацікавлений в його проходженні. Якщо вони розуміють, що влада буде затягувати — то зобов’язані подати раніше. Це, звісно, в тому випадку, коли їм цікаве проходження документу, а не лише гра на популізм у роздмухуванні скандалу. При чіткому дотриманні процедури — з влади можна вибити що завгодно, навіть те, чого вона робити не хоче. Але деяким особистостям зручніше піаритись на скандалах ніж роботи справу.
    Щодо кошторису — то це нічого не доводить. Кошторис — це просто сума, необхідна для виборів у разі, якщо їх призначать. Кошторис донесли, а рішення про призначення виборів — ні, бо з вашого ж тексту зрозуміло, що воно було прийняте пізніше за кошторис. Тому, за відсутністю доведеного належним порядком рішення — ОДА і не знала про необхідність виділення коштів. Все цілком логічно і по процедурі.
    Шановний, будь-яка правова держава є бюрократичною. Тож вчіться визискувати бюрократичні механізми та дотримуватися чіткої процедури.

  • Володимир Пошва
   Володимир Пошва | 03.04.2013, 19:27

   Шановний, напевне це про таких як ви, російський поет Пушкін писав: «Ах обмануть меня не сложно, я сам обманываться рад!». Невже ви насправді вірите в те, що в облдержадміністрації не знали про вибори 16 днів? На наївну людину ви не схожі. Фактів, що свідчать про те, що процес виборів «загальмували», у мене достатньо, але це блог, а не аналітична стаття. Скажу більше – «гальмування» почалося ще у 2012 році. Почитайте п.3 ст. 15 Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Для довідки: Анатолій Вербовик загинув 1 вересня 2012 року, Володимир Шульга прийняв присягу нардепа 22 листопада того ж року. Закиди на адресу ОВК не приймаються — за проведення виборів відповідає влада.

   • Василий Вишненский

    Шановний, не треба «вірити» — треба дотримуватись процедури. Ви можете багато чого «знати», але доки немає офіційного документу доведеного до вас як належить процедурі — ви не просто не зобов’язані — ви не маєте права нічого робити. Ви можете, звісно, зателефонувати власнику інформації та попросити запустити лист за процедурою, аби він дійшов до вас і ви почали виконувати свою частину процесу… але, це не регламентовано процедурою. Тобто ви не зобов’язані дзвонити. Ви можете подзвонити, якщо вам це потрібно, або не дзвонити, якщо не потрібно. Але звинуватити вас в тому, що інша сторона не надала документ — неможливо.
    Щодо термінів — то хіба ОДА встановлює дату виборів? Мені здавалось, що це компетенція виборчої комісії.
    Але це, що стосується процедури та формальної сторони процесу. А щодо реальності, то я хочу розповісти вам одну історію:
    Мій добрий приятель колись жив з дочкою одного високого начальника і якось був присутній на сімейному обіді. Зайшлася суперечка і цей мій приятель закинув батькові своєї пасії лицемірство: «от ви робите вигляд, що не знаєте, що я живу з вашою дочкою!» Батько схопив його за комір підтягнув впритул до себе і дивлячись важким поглядом у вічі прохрипів: «а я і ЗАРАЗ цього не знаю.»
    Потім, коли все заспокоїлось, хильнули по чарці-другій, батько поділився адміністративною мудрістю: «юначе, станеш колись начальником, пам’ятай: не хочеш приймати рішення — не одержуй інформації.»

 • Верес .
  Верес . | 02.04.2013, 06:23

  Вася,ты нам тут рот своей бюрократией не затыкай.Это не бюрократия-это так чиновники «дурака включают»,когда боятся что-либо против решения «вертикали власти» делать.И не важно на каком уровне всё это происходит,важно кто руководит и консультирует этих дураков!

  • Василий Вишненский

   Вы, милейший, если не понимаете сути — то лучше не говорите ничего.
   Каждое действие чиновника регламентировано четко, ясно и от начала до конца. Это и есть бюрократия. Нарушил ее — статья. И не важно ради какого блага. Закон есть закон.
   Другая проблема, что разного рода «деятели», статейки-жалобы писать научились, запросы на информацию освоили мигом, а вот понять принципы работы аппарата — то ли лень, то ли слишком сложно для их понимания. А вот чиновники эти процессы изучают быстро и используют в своих целях очень четко. Они знают где, как и чего нужно сделать, чтобы повернуть дело так, как им нужно. Но действуют они при этом обычно полностью законно.
   А «деятели», вместо того, чтобы вникнуть в суть бюрократических процессов и начать использовать эти процессы против самих же чиновников — способны только плакать по углам и газетам «ой, негодяи обижают».

СКАЧАТЬ ПРИЛОЖЕНИЯ ДЛЯ МОБИЛЬНОГО:
Новости партнёров
Сегодня, 15:40
admin adminych admin adminych Сегодня, 15:40 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 10 Комментариев 0
11.08.2020, 13:00
Панорама Панорама 11.08.2020, 13:00 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 396 Комментариев 0
11.08.2020, 11:42
admin adminych admin adminych 11.08.2020, 11:42 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 13 Комментариев 0
05.08.2020, 16:23
Панорама Панорама 05.08.2020, 16:23 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 413 Комментариев 0
05.08.2020, 13:59
Панорама Панорама 05.08.2020, 13:59 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 69 Комментариев 0
Опросы

Планируете ли вы в этом году поехать на море?
Просмотреть результаты
Загрузка ... Загрузка ...
Предложения партнёров
Сегодня, 19:23
admin adminych admin adminych Сегодня, 19:23 Категория: Рубрика: Недвижимость Регионы: Все Просмотров 6 Комментариев 0
Сегодня, 18:59
admin adminych admin adminych Сегодня, 18:59 Категория: Рубрика: Бытовые услуги Регионы: Все Просмотров 7 Комментариев 0
Сегодня, 18:22
admin adminych admin adminych Сегодня, 18:22 Категория: Рубрика: Сельское хозяйство Регионы: Все Просмотров 7 Комментариев 0
Вчера, 18:14
admin adminych admin adminych Вчера, 18:14 Категория: Рубрика: Дом, быт, досуг Регионы: Все Просмотров 11 Комментариев 0
Вчера, 17:49
admin adminych admin adminych Вчера, 17:49 Категория: Рубрика: Автотранспорт Регионы: Все Просмотров 19 Комментариев 0