Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах рятували рибу від зими

720

Сумський рибоохоронний патруль рятує рибу від задухи через несприятливі погодні умови

Зимова погода створила несприятливі умови для зимівлі риб на водоймах області, вкривши їх снігом та льодовим покровом до 20 см. Для риб це вкрай важкий період. Через наявність товстого шару льоду, вкритого снігом, немає доступу повітря з атмосфери до води, світовий потік не проходить через сніговий покрив. Ці погодні умови призводять до зменшення кількості кисню у воді, що загрожує виникненню заморних явищ.

«Рівень кисню води у цих водоймах, що були взяті раніше на експертизу, становить менше мінімально допустимого рівня (3 мг/дм3). Тому цей захід був необхідний для покращення умов зимівлі водних біоресурсів», – пояснює начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Сумського рибоохоронного патруля Віталій ПІДОПРИГОРА.

У січні на заклик працівників Сумського рибоохоронного патруля долучитися до профілактичних заходів по боротьбі із задухою відгукнулись громадські інспектори, рибалки-любителі та небайдужа громадськість. Спільними зусиллями за допомогою бензопил, кайл та свердла було прорубано по 20 лунок на Косівщинському водосховищі в м. Суми та оз. Лебедине у Лебединському районі. В усі ополонки було встановлено очерети.

«Цей захід був необхідний для покращення умов зимівлі водних біоресурсів», – Віталій ПІДОПРИГОРА, начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Сумського рибоохоронного патруля

Також відомство рекомендує проводити аерацію води. Для цього використовують підвісні мотори. Перемішування води з повітрям збагачує її киснем. Аерацію води проводять за допомогою мотопомп, відкачуючи її на лід, з метою подальшого стоку в ополонку. Хороші результати дає встановлення повітряних компресорів, які накачують повітря через сифони, що встановлюють на дно водойм. Управління Держрибагентства у Сумській області звертається до громадян, перебуваючих на водоймах: не будьте байдужими – допоможіть рибі перезимувати, подбайте зараз про свій майбутній улов! У разі виявлення передумов виникнення задухи – прохання повідомляти на телефон «гарячої лінії» відомства: (096) 838-25-70.

Наталія ГОНЧАРУК
Панорама №4-2019