Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

#ГероїСередНас! У Сумах проходить виставка портретів героїв війни (Фото)

225

У виставковому залі Конгрес-центру СумДУ гамірно і людно. Відвідувачі у масках, але їхні очі показують, що вони у захваті від побаченого. На великоформатних фото портрети людей, яких організатори акції визначили як героїв… Героїв серед нас. 13 героїв, 13 робіт, 13 фотомитців, які змогли відчути своїх “підопічних” і розповісти про них мовою фотографії.

Особливістю портретів проєкту “#ГероїСередНас!” є те, що на портері людина зображена у двох різних іпостасях – військовій і цивільній. Кожен з 13 зображених на фото потрапив на війну за різних обставин і з різних причин, кожен з них до війни був людиною, яка мала професію і родину, кожен з них після повернення з війни налагодив своє життя і має роботу, кар’єру, родину, дім. Вони живуть і працюють поряд з нами.

“Саме це і було головною метою проєкту – показати, що ветерани досить успішні та несуть для суспільства важливу функцію. І ще раз привернути увагу суспільства до ветеранів, їх проблем та їхнього життя в суспільстві. При підготовці до роботи ми йшли не від особистості більше, а більше від професії, від реалізованості людини після війни, – ділиться з нами організатор виставки, волонтер, доброволець російсько-української війни, громадський та політичний діяч Андрій БУКІН. – Після того шукали людей, яких деякий час прийшлося повмовляти, але я вважаю, що ті зусилля були варті результату”.

Вони не отримували нагород, а, повернувшись з окопів, налагодили мирне життя

На світлинах представлені поліцейські, медики, офіціанти, пенсіонери, чиновники, працівники виробництв.
Це не повністю авторський проект сумчан. Автори бачили подібні у США та Ізраїлі, але дещо переосмислили його і на відміну від зарубіжних, де був один фотограф, запросили аж 13. Це дало змогу зробити кожну роботу унікальною і неповторною.

Одним з героїв на фото є слюсар-ремонтник СНВО Юрій ГОРОБЕЦЬ. Сивочолий батько родини, двоє синів якого пішли воювати на фронт у самісіньке пекло, влітку 2014. На щастя, обоє повернулися додому живими, (менший і зараз служить за контрактом), але не обійшлося без поранень. Як і усі інші герої фото, пан Юрій каже, що погодився на фотосесію не одразу, адже вважав, що є більш достойні люди.

“Андрій запросив – я відмовлявся, але він був невблаганний, і я погодився. Те, що вийшло в результаті, мені дуже подобається”, – каже пан Юрій.

БАТЬКО, СЛЮСАР І ВОЇН. Сивочолий Юрій Горобець працює на заводі, виховує онуків, кохає дружину, яка ним дуже пишається. Він мужній і серйозний, але під час розмов про війну його очі часто сповнюються сльозами

На війну вже не призовний батько двох дорослих синів пішов сам. На спробу дружини відмовити його чоловік сказав: “Який же я приклад для своїх синів, якщо сидітиму вдома?!” І пішов, і повернувся, і працює не користь суспільству, і виховує онуку, і чекає з війни свого молодшого сина.

Вони пройшли горнило війни, повернулися додому та продовжують виконувати буденну роботу. А ми маємо пам’ятати – #ГероїСередНас!

“Я дуже радий, що нарешті ми презентували цю роботу, бо вже 4 рази переносили її через нинішню карантинну ситуацію. Але майже рік нашої сумісної праці не мав пропасти даром. І от нарешті сталося! – радіє пан Андрій. – Я вдячний героям, я вдячний фотографам, я вдячний спонсорам. І я вдячний кожному, хто прийде і перекаже друзям про наш проект”.
Таких героїв сотні, тисячі… Вони не схожі на нас, вони не схожі один на одного, вони часто не схожі на героїв. Але ми маємо пам’ятати, що герої серед нас.

ГАЗІВЩИК І ПІХОТИНЕЦ. Співробітник “Сумигазу” Володимир Фесенко працює в газовому господарстві більше 15 років. Служив у піхоті – цариці полів. А у мирному житті працює слюсарем з експлуатації та ремонту підземних газопроводів

Виставку можна побачити у робочі дні у холі Конгрес-центру СумДУ (вул. Покровська, 9/1). Вона триватиме ще 2 тижня. Вхід вільний.

ГЕРОЇ І ФОТОГРАФИ. Навівши камеру вашого смартфона на QR-код на інформаційному плакаті, відвідувач зможе отримати інформацію про того чи іншого героя

Фото автора