Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах – перші отруєння грибами

713

Рятували грибників у Сумській клінічній лікарні №5

Минулого тижня у Сумах було зафіксовано перші у цьому осінньому сезоні, постраждалі від грибного полювання. Ігор БАНДУРА, завідувач відділенням анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії КНП «Клінічна лікарня №5» повідомив, що нещодавно у закладі пройшли лікування 4 пацієнта з ознаками на отруєння дикорослими грибами.

Ігор Васильович розповів про обставини, котрі призвели людей на лікарняне ліжко з діагнозом харчова диспепсія: «Постраждалі стали жертвами власного кулінарного експерименту, бо вживали лісові піддубники без термічної обробки. Такий рецепт вони необачно запозичили у своїх знайомих. На щастя тяжких наслідків у горе-грибників не виявили. Завдяки тому, що вони відразу звернулися до медиків вдалося швидко стабілізувати стан усіх пацієнтів».

Користуючись нагодою досвідчений лікар-реаніматолог Ігор Бандура, котрий не раз рятував життя постраждалих від отруєння дикорослими грибами, закликає людей бути обачними й поміркованими.

Він коментує: «Одним з важливих методів профілактики – правильне приготування грибів до споживання. Не можна вірити поширеній думці про те, що отруйні гриби викликають потемніння цибулини, часнику чи срібних предметів, якщо їх опустити в посуд, де варяться гриби».

Найбільше насторожує медиків те, що часто серед отруєних грибами є діти, навіть однорічного віку, врятувати їх вдається дуже рідко. Тому слід пам’ятати, що страви з грибів важкі для перетравлення. Їх не повинні вживати діти до 8 років, люди із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів, вагітні та жінки, що годують груддю.

Не варто купувати гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.
Принагідно варто нагадати прості правила, які допоможуть врятувати життя вам та вашим рідним:
– якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі) – негайно викликайте “швидку допомогу”;
– до її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини. Після цього випити міцний холодний чай, молоко;
– навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчої лікувальної установи;
– недоїдених грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.
Ніякого самолікування!