Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах не планують нічого робити для облаштування пляжів

169
Якщо у вас раптово зіпсувався настрій чи осінній сплін напав, є вірний спосіб як себе розрадити – просто відкриваєте у соцмережі сторінку будь-якого місцевого політика і читаєте всі підряд обіцянки, які він присягається реалізувати вже зовсім скоро. Є, щоправда, одне «але». Заспокійливий ефект можна отримати, лише вимкнувши критичне мислення. От якщо вірити всьому, що пишуть депутати, то вже наступного року у на Сумщині буде розбудовано обласну дорослу та обласну дитячу лікарні, а в Сумах з’явиться урбан-парк.

Утім, іноді представники влади навпаки категорично відмовляються навіть обіцяти. З огляду на вересень і близьке похолодання вже не актуально, але минулого тижня була дана відповідь на електронну петицію щодо облаштування офіційних пляжів. Доки депутат міської ради Вадим АКПЕРОВ, перебуваючи у Черкасах, грайливо запитує у Фейсбуці, чи не схожі фото з їх муніципального безкоштовного пляжу, де є душі, туалети та шезлонги, на види курортної Туреччини, і мріє, об‘єднавши зусилля (з ким?), зробити подібне в рідних Сумах, міська влада зберігає повну серйозність и каже: «Ні, дзуськи!»

На думку чиновників, у Сумах немає місць, придатних для організації пляжів, які б відповідали вимогам наказу МВС України від 10.04.2017 № 301. І не планується нічого робити, щоб вони з’явилися

На переконання місцевих чиновників, «на цей час на території Сумської міської тергромади відсутні визначені земельні ділянки та водний простір, придатні для організації пляжів відповідно до вимог безпеки до пляжів, місць відпочинку на водних об’єктах згідно з Правилами охорони життя людей на водних об’єктах». Дійсно, щоб назвати пляж офіційним, він має відповідати певним вимогам: там має бути рятувальний пункт, попереджувальні буї, якщо глибина перевищує 1 м 70 см і ще вичерпному переліку цілком здійсненних пунктів. Але чому не зробити це? Як мінімум одну вимогу у нас же виконують – водолази обстежують дно акваторії, бо ж зрозуміло, що люди все одно будуть купатися. А ще вода в місцях масового відпочинку населення за показниками мікробіологічної безпеки в місцях відбору води на р. Псел та з Блакитних озер не відповідає діючим санітарним нормам. Але жодного інформаційного стенду на березі ви не побачите, бо пам’ятки та застереження публікуються лише на сайті міської ради чи у місцевих ЗМІ. Тож наступного року краще плануйте свій відпочинок у інших областях України.
Олександр ЖУРБА, директор департаменту інфраструктури міста

Питання затвердження переліків визначених місць масового відпочинку людей на водних об’єктах не розглядалось, відповідальні особи за зонами масового відпочинку населення не визначалися.

Ксенія Соболєва, Панорама, №37