Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У лісах та на водоймах України розпочався сезон тиші

191

Щороку із 1 квітня настає так званий «сезон тиші» – період, протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Такий захід спрямований на охорону середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції тварин та визначений Законом України «Про тваринний світ».

Яка саме тривалість періоду та що ж забороняється?
«Сезон тиші» починається 1 квітня та триває до 15 червня, адже саме на цей час припадає період масового розмноження диких тварин.
Під час «сезону тиші» забороняється пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Покарання
За порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено такі санкції:

Порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин –
тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 850 грн і на посадових осіб – від 850 – 1190 грн.
Невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршенню середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, – тягне за собою накладення штрафу від 850 – 1190 грн.

Також Державна екологічна інспекція України нагадує, що із настанням весни на всіх водоймах України починає діяти нерестова заборона на вилов риби. Заборону встановлюють з метою охорони, збереження та створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів.

Більш за все нерест риби залежить від температурних показників водойми, що й обумовлює деяку відмінність у строках початку та кінця таких заборон. Накази, які регламентують терміни заборон, затверджуються органами рибоохоронного патруля окремо у кожній області.

Разом з тим, відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, з метою створення сприятливих умов для нересту риби та відтворення інших водних живих ресурсів зазначені терміни можуть бути перенесені на 10 днів в той чи інший бік (залежно від гідрометеорологічних умов), без зміни загальної тривалості періоду заборони.

ДЕІ розпочала роботу у цьому напрямку і за минулий тиждень проведено 30 заходів у 7 областях та виявлено 28 порушників.

Варто зауважити, що на великій кількості водойм нерестова заборона починається із 1 квітня, тож Держекоінспекція працюватиме ще активніше з метою збереження водних ресурсів у період нересту.