Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Тонкощі та ризики покупки квартири на вторинному ринку житла

768

Якою б спокусливою, свіжою та сучасною не була квартира в новобудові, багато людей відправляються за покупкою квадратних метрів на ринок вторинного житла. Вживані квартири дешевше, ніж на первинному ринку, в’їжджати в них можна практично відразу. Як правило, район, де знаходиться житло, має сформовану інфраструктуру, та підібрати її можна на свій розсуд.

Ризики при покупці житла є завжди, головне – мінімізувати їх максимально. Навіть досвідчені ріелтори не завжди можуть впоратися з цим завданням. Тому звертайтеся до допомоги досвідчених юристів, які практикують в області угод з нерухомістю. Вони зможуть перевірити придбану квартиру на юридичну чистоту та підготовлять всі необхідні довідки. Істотно знизити ризики при покупці квартири може сам покупець. Потрібно проявляти пильність та бути уважним до всіх деталей при виборі житла.

Оцінка нерухомості перед угодою

Покладаючись на компетенцію ріелторів та юристів, не можна недооцінювати власний внесок у процес здобуття нерухомості. На що потрібно звернути пильну увагу при виборі квартири?

Щоб знизити ризики купівлі вторинного житла неналежної якості, починаємо формувати враження від теоретично обраної квартири безпосередньо на місцевості. При попередньому огляді загострюємо увагу на таких моментах:

  • Оцінюємо стан території, що примикає до будинку. Якщо вона доглянута, є лавки для пенсіонерів, дитячі майданчики для дітей, стоянки для автомобілістів, розбиті клумби, посаджені дерева та інше, значить, будинком керує турботливий господар.
  • Бруд та сміття на тротуарах, запущений вид будови підкаже про те, що доведеться зіткнутися з проблемами, купивши квартиру що сподобалася. Навряд чи комусь сподобається лавірувати між ямами на тротуарі, наступати в калюжі та побоюватися за здоров’я через бурульки що падають з нечищеного даху. Недбайливі керуючі не піклуються про мешканців належним чином.
  • Якщо будинок побудований давно та не піддавалася капітальному ремонту, про це підкажуть тріщини на фасаді, облуплені стіни, похилені балкони та інші прикмети.
  • У стані під’їзду теж багато важливих деталей. Зверніть увагу на справність та стан ліфта, сміттєпроводу, вид поштових скриньок, наявність патьоків на стінах.
  • Поспілкуйтеся з мешканцями та поцікавтеся давністю заміни загально будинкових комунікацій, проведення капітального ремонту будинку. Людський фактор реально допоможе знизити ризики купівлі квартири на вторинному ринку нерухомості.

Якщо вас цікавить, наприклад, квартира в Ужгороді, актуальну базу перевірених пропозицій здатний надати сайт DOM.RIA. Тут пошуки пройдуть абсолютно безпечно, через те що спеціально підготовлений інспектор сайту регулярно відвідує квартири для перевірки документів власника та фіксації стану житла панорамною камерою. Використовуючи тільки актуальну достовірну інформацію сайт DOM.RIA став №1 серед конкурентів, що працюють на українському ринку нерухомості.

Укладення попереднього договору купівлі-продажу

Частина грошей, що передається продавцеві в рахунок покупки, повинна бути документально оформлена. Інакше є ризик, що покупець її позбудеться в разі скасування угоди. Зазвичай укладається попередній договір купівлі-продажу із завдатком. Передача грошових коштів фіксується розпискою від покупця.

У попередньому договорі купівлі-продажу із завдатком позначаються такі відомості:

  • паспортні дані продавця та покупця квартири, їх адреси та контактні дані;
  • точна адреса квартири, за яку вносять завдаток та її опис;
  • вартість квартири, що купується (з урахуванням комісії), відзначається заборона на її зміну;
  • сума авансу з укладанням авансової угоди, якщо вноситься завдаток, то в разі скасування угоди продавцем, він повертає його в подвійному розмірі;
  • терміни зняття з реєстраційного обліку проживаючих у квартирі мешканців та звільнення житлоплощі від речей колишніх власників.

Якщо угода не здійснюється з вини продавця, аванс повертається покупцеві в повному обсязі, термін повернення також позначається в документі.

Уникаємо всіх ризиків

Досвідчені юристи закликають звертати увагу на деякі тонкощі покупки. Наприклад, для документів, що встановлюють право володіння, термін отримання бажано повинен бути не менше 3-х років на момент покупки. Це термін позовної давності, по його закінченню ризики при покупці житла істотно знижуються.

Не допускайте вчинення правочинів за фальшивими довіреностями, незаконної приватизації. Угода повинна бути узгодженою, тобто на продаж квартири матися згода всіх власників квартири. Ретельно перевіряйте неврахований спадок.

Щоб купити квартиру без ризику та не пошкодувати про угоду звертайтеся до перевірених ріелторів та грамотних юристів та самі не втрачайте пильності. Не соромтеся перевіряти, перечитувати, вникати – це головний захист від неприємних сюрпризів в майбутньому. Куплена квартира повинна бути в радість.