Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Только с паспортом: на улицу в Сумах просто так не выйдешь (добавлено решение исполкома)

6,189

На заседании 28 марта исполком принял Правила поведения на улице и в общественных местах на период карантина в Сумах, которые являются обязательными для выполнения всеми горожанами и расположенными здесь предприятиями и учреждениями.
Решение обнародовано 28 марта и вступит в силу с момента обнародования.
Запрещается без крайней надобности выходить из своих квартир (домов, квартир, комнат в общежитиях, гостиниц и т.п.);
выходить из помещений (квартир) без средств индивидуальной защиты органов дыхания (масок, респираторов)
пользоваться детскими и спортивными площадками;
находиться на улицах, площадях, парках, скверах, других общественных местах (далее – на улице) группами более двух лиц (за исключением случаев необходимости сопровождения взрослыми малолетних, несовершеннолетних детей, пожилых людей, лиц с инвалидностью; пребывания в общественном транспорте передвижения членов семьи, выполнение органами государственной власти и органами местного самоуправления возложенных на них функций; в составе аварийных бригад);
находиться на улице детям до 14 лет без сопровождения взрослых, а детям в возрасте от 14 до 18 лет – без ведома взрослых;
находиться детям в возрасте от 14 до 18 лет на улице после 20.00 часов без сопровождения взрослых;
принимать пищу или напитки в местах общего пользования на территории Сумской городской ОТГ.
посещать те объекты (учреждения), работа которых запрещена на время карантина в установленном законодательством порядке.
Выход на улицу только с документами, удостоверяющие личность (для детей – свидетельство о рождении), которые необходимо предъявить по требованию сотрудников полиции и сообщить место жительства и цели выхода на улицу.
Выгуливать домашних животных на улице разрешается только на поводках и не больше 30 минут.
В магазинах теперь могут сделать бесконтактный температурный скрининг при входе; для лиц, находящихся в зоне особого риска, установить обслуживание в определенные часы. Об установленных правилах должны проинформировать на видном месте. Аптекам рекомендуется перейти на обслуживание населения без входа посетителей в торговые залы.
Полиция должна обеспечить выполнение предусмотренных местной властью мероприятий.
За нарушение Правил виновные лица привлекаются к ответственности в установленном законодательством порядке.

На сайте мэрии появилось решение

Сумська міська рада

Виконавчий комітет

РІШЕННЯ

від 28.03.2020 № 175

Про затвердження Правил поводження на вулицях та в громадських місцях на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади під час карантину

 

Ураховуючи значне поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та встановлення на всій території України карантину згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, внесеними постановами від 16.03.2020 № 215 та від 25.03.2020 № 239), з метою запобігання поширенню хвороби на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади, відповідно до статей 5,30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», керуючись статтею 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Сумської міської ради

ВИРІШИВ:

1.Встановити з 28 березня 2020 року до моменту закінчення карантину в Україні особливийпорядок проведення профілактичних і протиепідемічних заходів на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади згідно з Правилами поводження на вулицях та в громадських місцях на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади під час карантину (додаються).

2.Департаменту комунікацій та інформаційної політики Сумської міської ради (Кохан А.І.) через засоби масової інформації, соціальні мережі та шляхом розміщення на офіційному вебсайті Сумської міської ради довести дане рішення до відома населення.

 

3.Сумському відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Сумській області(Якименко Т.І.), Управлінню патрульної поліції в Сумській області (Калюжному О.О.) забезпечити громадський порядок, публічну безпеку та виконання передбачених цим рішеннямзаходів на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади на період карантину.

 

4.Уповноваженим особампритягувати до відповідальності у визначеному законодавством порядку осіб, які порушують встановлені цим рішенням вимоги.

 

5.Дане рішення набирає чинності з дня його оприлюднення на офіційному вебсайті Сумської міської ради.

 

 

 

 

Міський голова О.М. Лисенко

 

 

Чайченко 700-630

Розіслати: згідно зі списком

Додаток

до рішення виконавчого комітету

від 28.03.2020 № 175

 

ПРАВИЛА

поводження на вулицях та в громадських місцях на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади під час карантину

(далі – Правила)

1. Правила регулюють питання особливого порядку проведення профілактичних, протиепідемічних та інших заходів на вулицях та громадських місцях населених пунктів Сумської міської об’єднаної територіальної громади (далі – Сумська міська ОТГ) під час карантину, визначають норми поведінки населення, а також суб’єктів господарювання з метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

2. Правила є обов’язковими для виконання всіма розташованими на території Сумської міської ОТГпідприємствами, установами, закладами та організаціями, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

3. Використані в цих Правилах терміни вживаються у значенні, наведеному в чинному законодавстві України.

4. На період особливого порядку проведення профілактичних та інших заходів під час карантину на території Сумської міської ОТГ забороняється:

1) залишати місце проживання (будинки, квартири, кімнати у гуртожитках, готелях, тощо), крім випадків, коли дозволяєтьсязалишати місце проживання, а саме:

– пересування до місця роботи та з неї до місця проживання;

– відвідування аптеки, магазину з метою придбання продуктів харчування, засобів гігієни, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ветеринарних препаратів;

– візиту до лікаря, медичних закладів у зв’язку зі станом здоров’я чи лікування домашніх тварин;

– проведення комплексу ритуальних послуг, чи отримання адміністративних послуг (реєстрація народження дитини, реєстрація місця проживання особи) та ремонту комп’ютерної та побутової техніки;

– вигул тварин тривалістю до 30 хвилин на день;

– відвідування правоохоронних, судових органів, тощо;

– відвідування літніх людей, осіб з інвалідністю з метою забезпечення їх продовольчими товарами та товарами першої необхідності або супровід цієї категорії громадян для задоволення їх потреб, відповідно до цих Правил.

2) виходити із приміщень (помешкань) без засобів індивідуального захисту органів дихання (масок, респіраторів);

3) користуватися дитячими та спортивними майданчиками;

4) перебувати на території Сумської міської ОТГ (далі – на вулицях) групами більше двох осіб крім випадків:

– необхідності супроводження дорослими малолітніх, неповнолітніх дітей, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю;

– перебування в громадському транспорті;

– пересування групи членів сім’ї;

– виконання органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування покладених на них функцій;

– у складі аварійних бригад.

5) перебувати на вулицях дітям віком до 14 років без супроводу дорослих, а дітям віком від 14 до 18 років – без відома батьків чи опікунів;

6) перебувати на вулицях дітям віком від 14 до 18 років після 20.00 години без супроводу дорослих;

7) палити, вживати їжу чи напоїв місцях загального користування, в тому числі, в парках, скверах, лісопаркових зонах, прибережних смугах;

8) відвідувати ті об’єкти (заклади), робота яких заборонена на час карантину в установленому законодавством порядку.

5. Особам, які під час карантину, перебувають на робочих місцях, також забороняється без службової необхідності залишати приміщення, де вони працюють. Перед виходом із приміщення рекомендується змінювати засоби індивідуального захисту органів дихання (маски, респіратори).

6. При виході на вулицю кожна особа повинна мати при собі документи,що посвідчують особу (для дітей – свідоцтво про народження), і на вимогу працівників поліції зобов’язана пред’явити ці документи, а також повідомити своє місце проживання та мету, для якої вона вийшла на вулицю.

7. На вулицяхособи повинні перебувати на відстані не менше 2 метрів одна від одної (за виключенням випадків, передбачених у підпункті 4 пункту 4 цих Правил).

8. Вигулювати домашніх тварин на вулицяхдозволяється лише на повідках. Особа, яка вигулює домашню тварину, зобов’язана забезпечити мінімальну відстань у 2 метри від своєї тварини до інших тварин та людей, і обмежити час перебування на вулицях з домашньою твариною необхідним для її вигулу.

9. Відвідувачі об’єктів торгівлі та інших закладів, яким дозволено здійснювати обслуговування населення в умовах карантину, зобов’язані дотримуватися встановлених згідно з чинним законодавством та рішеннями органів місцевого самоврядування режиму та правил відвідування цих об’єктів (закладів), зокрема щодо максимально допустимої кількості відвідувачів, мінімально допустимої відстані між відвідувачами, проведення дезінфекції рук, безконтактного температурного скринінгу при вході, наявності засобів індивідуального захисту у відвідувачів, обслуговування в певні години дня лише категорій осіб, які перебувають у зоні особливого ризику, придбання однією особою певних товарів у обмеженій кількості, здійснення перерв для дезінфекції та/чи провітрювання приміщення. Мінімальна відстань між особами у чергах становить 2 метри.

10. Суб’єкти господарювання, які здійснюють обслуговування населення в умовах карантину, зобов’язані довести до відома відвідувачів режим та правила роботи об’єкту (закладу) під час карантину шляхом розміщення інформаційних матеріалів на видному місці при вході та на сайтах закладу (у разі наявності), забезпечувати виконання цих режиму та правил,впроваджувати нові форми і методи обслуговування населення, спрямовані на недопущення скупчення людей та обмеження їх контактування між собою (наприклад, замовлення онлайн чи за телефоном), проведення встановлених профілактичних, протиепідемічних, у т. ч. дезінфікуючих, та інших заходів на об’єктах (у закладах), роз’яснювальної роботи серед населення щодо максимального обмеження пересування на вулицяхбез крайньої потреби.

11. Аптекам рекомендується перейти на обслуговування населення без входу відвідувачів до торгових залів.

12. За порушення цих Правил винні особи притягаються в установленому законодавством порядку до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Начальник Правового управління О.В. Чайченко