Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумський школяр з амбіціями

679

Сумський школяр Андрій Безмен розробив унікальний проект – високоекономічний термосифонний кондиціонер

Захоплення наукою, плідна праця його вчителів та власні амбіції на свій доволі юний вік зробили з нього дивовижно успішну людину.

Андрій Безмен навчався у сумській школі №7, але полишив її і самостійно вступив до престижного американського коледжу (United World College Core of Conduct). Сьогодні він вже на повну освоює власний бізнес. А дивлячись на свою зайнятість, з журналістами спілкується через власного піар-менеджера.
Себе Андрій характеризує як звичайного хлопця 17 років, який нічим не відрізняється від інших. У нього дуже багато друзів по всьому світу, з якими він старається підтримувати контакт. Проте, не дивлячись на свій юний вік, він розробив унікальний проект під назвою «Високоекономічний термосифонний кондиціонер Cheap Cold», який представляв на міжнародній конференції молодих вчених ICYS-2016 у Румунії.
Він був членом Малої академії наук України. Також побував на ХХ Білоруській конференції у Мінську. Окрім того, є переможцем таких конкурсів, як Intel-Техно Україна, Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму, Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України». Є стипендіатом голови Сумської обласної державної адміністрації.

У школі розповіли, що у Андрія ще з 8 класу проявилась схильність до точних наук, а саме до фізики та математики. За характером він людина наполеглива, кожного дня ставить перед собою ціль і досягає її. І як результат – його запросили навчатись у коледжі Сполучених Штатів Америки. До слова, атестату Андрій так і не отримав і після 10 класу переїхав у США.

Cам Андрій каже, що деякі люди вважають, що у 17 років людина ще не може ставити собі життєві цілі та планувати майбутнє, але він з ними не згоден. Головна відмінність успішної людини від менш успішної – це планування. Успішна людина завжди знає, що їй робити та якого плану притримуватись.

«Недарма кажуть, що життя – це просто гра в шахи. І я хочу вийти переможцем з цієї гри, тому маю план на декілька років вперед. Якщо чесно, то, перш за все, в майбутньому я хочу бути зразковим батьком, гарним сином, хорошим братом, добрим другом, а також гідним громадянином своєї країни та світу. Що до роботи, то моя перша ціль – це разом зі своєю командою зайняти провідне місце в світовій техноіндустрії. Але виникає питання: навіщо я це роблю? Я маю дуже коротку але змістовну відповідь: найголовніша мета мого життя – це за допомогою інновацій та технічного прогресу змінити світ на краще!» – розповідає хлопець.

Також Андрій себе характеризує як дуже зайняту людину. Розповідає, що окрім навчання він займається науковою, соціально корисною, спортивною та волонтерською діяльністю, але одним з найприорітетнішим та найважливіших є розробка інноваційних проектів.

До від’їзду на навчання в США він був членом асоціації плавання Сумської області, членом команди Сумської області з робототехніки, також брав участь у волонтерському русі Сумщини. На даний час, знаходячись в США, хлопець не покидає улюблені заняття. Він старається об’єднувати навчання, а також роботу над проектами з волонтерською діяльністю за межами коледжу та плавання.

В МАН привів його друг, з яким вони займались технічною творчістю. Андрій переконаний, що МАН вивела його на новий рівень та дала нескінченні можливості для саморозвитку та прогресу.
«Я безмежно вдячний кожній людині, яка там працює, адже МАН робить із просто талановитих ентузіастів висококласних фахівців», – пише юний науковець.

«Люди – це найцікавіше, що тільки може бути із усіх цих конференцій та заходів, у яких я брав участь. Зараз я працюю на проектами разом зі своїми колишніми конкурентами, і повірте, це дуже круто. Як би ти не хотів перемогти, завжди потрібно мати повагу до свого конкурента та вміти бачити свої помилки. Тоді твій колишній конкурент зможе стати твоїм гарним другом та партнером по роботі. А до перемоги мене завжди спонукає мрія, мрія змінити світ на краще!» – розказує Андрій.

Щодо переїзду у США: тут до всіх однакове ставлення, тут нікого не виділяють, у всіх рівні права та обов’язки. США – це гарна платформа для навчання та саморозвитку. Щодо друзів, то в коледжі дружня атмосфера, тут кожний кожному друг та товариш. Дружба для Андрія багато що значить, він дуже цінує своїх друзів та товаришів, але виключно для нього не має краще друзів, ніж його батьки.

«Я безмежно вдячний саме їм за те, що я маю зараз, адже вони ,не цінуючи свого здоров’я, піклувалися про мене та дали мені найцінніший скарб у моєму житті – навчили мене ВЧИТИСЯ», – ділиться сокровенним хлопець.

Хлопець розповідає, що головним наставником та радником є його батько, в першу чергу він зробив з нього справжнього чоловіка та допоміг стати тим, ким він є зараз. Щодо науки, то його наставником, науковим керівником та навіть другом є Лопаткін Роман Юрійович, к.ф.-м.н., доц., завідувач Науково- дослідним центром навчально-наукових приладів ІПФ НАН України. За всі перемоги, що має Андрій, завдячує в першу чергу йому та Науково- дослідному центру навчально-наукових приладів ІПФ НАН України. Вони навчили юного сумчанина бути науковцем та винахідником, допомогли йому у розвитку та сформували його погляди на технічний аспект нашого світу.

На даний момент у його команди в розробці декілька кардинально нових проектів, але зараз розв’язуються питання щодо оформленням патентів на ці розробки, тому висвітлення деталей цих проектів буде здійснено пізніше.

Фото1: Звичайний хлопець. Захоплення наукою дозволили юному учню сумської школи реалізувати себе за кордоном
Фото2: Відзнака за талант. Винаходи сумського школяра високо оцінили у Сполучених Штатах

Наталія Тарковська