Панорама / сумы / новости / события / комментарии
22.09 Среда

Сумські письменники про долю дитячої книги у місті

02.04.2021, 17:17 Категория: Новость Рубрики: Город, Культура Регионы: Украина, Сумы, Сумщина
Сумські письменники про долю дитячої книги у місті

На честь Міжнародного дня дитячої книги знайомимо читачів з трьома авторами, які пишуть для них і мешкають у нашому місті. Насправді таких письменників суттєво більше, але ми обрали трьох і попросили їх розповісти, чи легко писати для дітей, чому вони взялись за цю справу, а також трохи про себе. Отже, розповідають письменники незалежно один від одного і без нашого втручання.

Анна Коршунова
Анна Коршунова – дитяча письменниця, викладач, кандидат географічних наук. Працює в КЗСОР «Сумська обласна гімназія-інернат для талановитих та творчо обдарованих дітей». Авторка 15 дитячих книг, а також п’єс для дітей і краєзнавчих проєктів. Переможець численних літературних конкурсів, у т.ч. «Коронація слова» (2015) у номінації «Прозові твори для дітей», володарка літературних премій «Вибір дітей» (2015), «Книга року ВВС» (2017), переможець 19 Національного рейтингу «Книжка року» (2017) за книгу «Комп і компанія».

- Не знаю, важко чи легко писати, адже якою б важкою не була справа, якщо ти нею захоплений, то не помічаєш ніяких перепон. Я пишу, тому що мені подобається не так результат, як процес створення історії, казки або інтерпретації цікавого наукового матеріалу. Що стосується дитячої літератури: я можу порівняти, адже маю в доробку й «дорослі» твори, й наукові статті, й публіцистичні. Дитяча література, на мою думку, набагато серйозніша й відповідальніша справа, ніж будь-що з цього переліку. І найцікавіша. Маленьких читачів неможливо обдурити, вони одразу ж відчують фальш, нещирість, загравання, коли дорослий намагається «змалитися». У дитячий літературі найперше, що потрібно, – не зацькувати у собі дитину, бути щирим і дивитись на світ дитячими очима. І, звісно, ніяких повчань, моралізаторства і менторського тону!

Я не можу точно сказати, що спонукає писати. Щоразу таке відчуття, наче береш дитину за руку, відкриваєш двері й виходиш у надзвичайно цікавий, повний пригод світ, і хочеться поділитись і тим, що знаєш, і тим, що понавигадувала. Зараз напрямок, в якому я працюю, – дитяча науково-популярна й пізнавальна література, зокрема, й краєзнавчі видання для дітей. Це складна, специфічна й захоплююча робота, найважче в якій – знайти спосіб пояснити складні речі не тільки просто, а ще й так, щоб вони викликали здивування й захоплення. І завжди найцікавішою для мене є книжка, яка пишеться, або ж яку ось тільки придумала й швиденько законспектувала сюжет або ідею.

Мої книжки досить «матеріальні», в них кожний читач може знайти себе, впізнати своїх друзів і знайомих. Я намагаюсь робити їх світлими, позитивними й мотивуючими, показати, яким цікавими може бути світ, навіть якщо він є відображенням фантазії.

Юлія Лесіна
- Запитання «Хто ви є?» будь яку людину вводить в невеличкий ступор. Тому що насправді, людина відповідає на це питання все своє життя. Майже 45 років я пізнаю цей світ і себе, постійно навчаючись і створюючі власний інтелектуально-творчий продукт. Досягнувши певних професійних здобутків — залишаю місце роботи. Починаю вивчати нове «ремесло», як правило, доволі нетипове для пересічної людини. З цього приводу моя дитина після батьківських зборів-онлайн пожартувала: «У всіх мами як мами: хто на ринку торгує, хто бухгалтером працює. І тільки ти в мене – журналіст та ще й письменник!» І це ще вона не згадала, що я музикант, мистецтвознавець та викладач. Якщо ви читали біографії письменників, то саме для цієї дивовижної професії постійна зміна «життєвих декорацій» є нормою. Інакше звідки візьмуться сюжети?

Усі дитячі письменники — діти. Читаю їх книжки, а бачу, що за обкладинками ховаються малюки: он дівчинка-вчителька, насупивши брови, вичитує замурзану ляльку й повчає ведмедика. А онде хлопчик везе на мотузці машинку. Сам не знає куди, але подалі від усіх. А ось сорвиголова, з яким завжди цікаво, вкрай небезпечно, і подекуди потилиця бита! Письменникам-дітям легше бути почутими читачами-дітьми.

Специфіка дитячої літератури проста. Потрібно врахувати вікову аудиторію, писати зрозумілою дітям мовою. Писати образно, емоційно, інформативно, мати сюжети, насичені подіями. А ще обов’язкова ненав’язлива виховна складова. Бо усі дитячі книжки так чи інакше готують маленьких читачів до життя у дорослому світі.

В 2002 році вийшла моя перша книжка «Шаги к дому». Тепло-ліричні оповідання із життя музиканта, а також казки. Найпопулярніша з них «Музична казка», в якій головні герої – музичні інструменти. З того часу і ось вже 18 років, завдяки співпраці з ЦБС ім. Шевченка, мене запрошують бібліотеки і школи м. Суми на зустріч з дітьми. Після цифри 50 я вже не рахую їх кількість. В 2011 році світ побачив мої вірші та почув мої пісні, які вийшли у збірці «Чарівний килимок». Це мій здобуток, перш за все, як композитора.

Рекомендований журналом «Мистецтво та освіта» (інститут АПН України). В 2012 році з’являється піонер в галузі краєзнавства для дітей – книга «Суми: подорож у минуле». Я пишаюся цим фактом! Бо після цього вдалого пострілу мов гриби після дощу пішли книжки і всіляки ігри краєзнавчого спрямування інших сумських авторів. У 2015 році були видані «Казки під парасолькою». Цікаво, що саме дитяча програма, з якою я виступаю перед дітьми, читаючи казки під своєю рожевою парасолькою, надихнула мене на створення нових творів. У 2016 р. на поличках магазинів з’явилася книжка «Сумин городок». Краєзнавча подорож для найменьших сумчан, в якій я виступила в ролі автора тексту.

Письменники повинні бути різними, але ж мають спільні риси — любов до дітей, художнього слова і талант

Будь-яка книга – це питання, яке ставить життя, і автор який шукає відповіді. Відповіддю на запитання: «Що юний сумчанин знає про історію м. Суми?» — стала книга «Суми: подорож у минуле». Питання «Як захистити дітей від так званого інформаційного аутизму»? розглядалося в казці для молодших школяриків «Врятувати Дракошу, або Пригоди Олесі в країні Фантазій». А ось для старшачків-підлітків наразі готую до видання свою нову пригодницько-фантастично-розвиваючу повість. Активно шукаю видавця та спонсорів.

Павел Парфин
На основной работе я, наверное, человек скучный, коммерческий. Пишу сео-статьи и разрабатываю рекламу для интернета. Интернет-маркетолог это называется. Место моей работы — компания «Всі Суми Панорама-Медіа». Газета, которую вы сейчас держите в руках, является одним из наших продуктов. Но, как ни странно, то, что я пишу для интернета, приучает меня писать регулярно, писать на самые разные темы по требованию заказчика, развивает фантазию. Она необходима так же, как и литературный талант и любовь к художественному слову. Но специфика литературы для детей в том, что автор должен обладать определенной степенью «детскости», сколько бы лет ему ни исполнилось.

Для того чтобы писать для детей, нужно их понимать, жить с ними в одновременной реальности. Это особая аудитория. Нужно понимать их ощущения, вкусы, интересы. Когда родилась Настя, моя первая внучка, она стала расти на моих глазах и я постепенно приобщался к детскому миру. Можно сказать, что меня вдохновила на написание сказок именно Настя. Сейчас уже четыре внучки! Когда родилась первая, я старался писать каждый месяц. Так постепенно у меня появилась целая книга сказок. Хочу заметить, что все мои внучки являются героинями моих сказок, написанных в последние десять лет. То есть внучки там присутствуют среди других сказочных персонажей и активно участвуют во всех событиях и приключениях. Это первая моя мотивация. Вторая — зарабатывание денег. Я пищу сказки, учитывая интересы и особенности характера конкретных людей. Заказчики моих книг-сказок живут не только в Украине, но и в Азербайджане, Германии, Греции, Израиле, Казахстане, США и других странах. Люди находят меня в интернете — благо, у меня есть авторский сайт, на котором я выкладываю свои произведения, и не только сказки, но и фантастику и приключения.

Олексій Сікорський

Напечатать Письмо автору Просмотров 125 Комментариев 0

читайте также
У Сумах згадують художника-гафіка  (Фото) 3 фото
30.07.2021, 17:17 Новость
Панорама Панорама 30.07.2021, 17:17 Категория: Новость Рубрики: Город, Культура Регион: Сумы Просмотров 32 Комментариев 0
В Сумах завершился театральный сезон (Фото) 2 фото
21.07.2021, 17:17 Новость
Алёна Касаткина Алёна Касаткина 21.07.2021, 17:17 Категория: Новость Рубрики: Город, Культура Регион: Сумы Просмотров 88 Комментариев 0
В Сумском театре открыли мемориальную доску памяти дирижера (Фото) 3 фото
09.06.2021, 17:17 Новость
Панорама Панорама 09.06.2021, 17:17 Категория: Новость Рубрики: Город, Культура Регион: Сумы Просмотров 133 Комментариев 0
У Сумах завершився мистецький проєкт «Майбутнє Є!-2021″ (Фоторепортаж) 20 фото
Сразу три премьеры представил сумчанам Национальный театр (Фото) 7 фото
29.05.2021, 08:09 Новость
Алёна Касаткина Алёна Касаткина 29.05.2021, 08:09 Категория: Новость Рубрики: Город, Культура Регион: Сумы Просмотров 188 Комментариев 0
В Сумах состоится премьера комедии мирового драматурга (Фото) 2 фото
27.05.2021, 13:13 Новость
Алёна Касаткина Алёна Касаткина 27.05.2021, 13:13 Категория: Новость Рубрики: Город, Культура Регион: Сумы Просмотров 177 Комментариев 1
У Сумах готуються до відкриття нового музею (Фото) 11 фото
21.05.2021, 17:17 Новость
Панорама Панорама 21.05.2021, 17:17 Категория: Новость Рубрики: Город, Культура Регион: Сумы Просмотров 213 Комментариев 0
В Сумах добавили транспорт до кладбищ 3 фото
07.05.2021, 08:08 Новость
Елена Николаева Елена Николаева 07.05.2021, 08:08 Категория: Новость Рубрики: Город, ЖКХ Регион: Сумы Просмотров 203 Комментариев 0
Комментировать (0)

Добавить комментарий

СКАЧАТЬ ПРИЛОЖЕНИЯ ДЛЯ МОБИЛЬНОГО:
Новости партнёров
16.09.2021, 16:15
Панорама Панорама 16.09.2021, 16:15 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 61 Комментариев 0
14.09.2021, 13:34
Панорама Панорама 14.09.2021, 13:34 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 221 Комментариев 0
07.11.2016, 10:00
admin adminych admin adminych 07.11.2016, 10:00 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 4 491 Комментариев 0
Предложения партнёров
20.09.2021, 12:51
admin adminych admin adminych 20.09.2021, 12:51 Категория: Рубрика: Сырье, материалы Регионы: Все Просмотров 7 Комментариев 0
16.09.2021, 20:43
admin adminych admin adminych 16.09.2021, 20:43 Категория: Рубрика: Бизнес-услуги Регионы: Все Просмотров 23 Комментариев 0
13.09.2021, 16:30
admin adminych admin adminych 13.09.2021, 16:30 Категория: Рубрика: Оборудование Регионы: Все Просмотров 21 Комментариев 0
13.09.2021, 16:15
admin adminych admin adminych 13.09.2021, 16:15 Категория: Рубрика: Сельское хозяйство Регионы: Все Просмотров 18 Комментариев 0
13.09.2021, 15:59
admin adminych admin adminych 13.09.2021, 15:59 Категория: Рубрика: Автотранспорт Регионы: Все Просмотров 12 Комментариев 0
Опросы

Что вы ожидаете от наступающего отопительного сезона?
Просмотреть результаты
Загрузка ... Загрузка ...