Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумські хіміки просять підтримки держави

237

Колектив і керівництво ПАТ “Сумихімпром” публічно звернулися зі зверненням до голів Сумської обласної державної адміністрації, Сумської облради, мера міста і голові Сумської обласної ради профспілок.

Ми просимо у всіх керівників місцевої влади підтримати позицію ПАТ «Сумихімпром» і донести до перших осіб держави позицію підприємства щодо захисту українського ринку добрив.

Підприємство просить підтримки Уряду і Президента щодо введення квот на імпортні міндобрива.
Про це йдеться в повідомленні підприємства.

“Відсоток імпорту став критичним, що є прямою загрозою подальшої роботи підприємств хімічної промисловості. Щоб уникнути дестабілізації роботи хімічної галузі країни, зберегти робочі місця, хіміки звертаються до органів державної влади з проханням знайти ефективний компроміс між учасниками ринку і ввести обмежувальні заходи на імпорт міндобрив” , – йдеться в повідомленні.

“Ми представляємо інтереси галузі, в якій задіяні десятки тисяч співробітників. Сьогодні на ПАТ” Сумихімпром”працює понад 4200 чоловік, ми утримуємо потужну соціальну сферу. За підсумками 2019 року, ми заплатили до бюджетів усіх рівнів майже 500 млн. гривень податків. Інформуємо, що сьогодні вирішується питання про те, скільки людей залишиться на своїх робочих місцях на хімічних підприємствах України буквально через півроку. Який обсяг продукції ми зможемо зробити “, – йдеться в листах-зверненнях повідомляє прес-служба ПАТ «Сумихімпром».

Підприємство просить ввести адекватні заходи для захисту інтересів вітчизняних виробників.
“Зараз вирішується питання про те, чи залишиться наша продукція на вітчизняному ринку, або наш ринок буде відданий на відкуп іноземним компаніям, а українські підприємства будуть зупинені. Відсутність квот – це пряме рішення про надання переваг на українському ринку для іноземних компаній. Ми не просимо дотацій. Ми не просимо преференцій. Ми просимо адекватних заходів для захисту інтересів вітчизняних виробників, які є в руках уряду “, – йдеться в листах-зверненнях.
Таким чином, керівництво ПАТ «Сумихімпром» має намір повідомити колективу підприємства про відмову Уряду вводити квоти на імпорт мінеральних добрив.

Раніше шість українських підприємств хімічної промисловості звернулися до Президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля через проблеми в завершенні розслідування щодо імпорту азотних добрив.

Хімзаводи заявили про підготовлюваний скорочення 40% персоналу в разі, якщо обмежувальні квоти на імпорт не буде вжито МКМТ.

Раніше Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства заявляло, що має намір ініціювати введення квот на імпорт мінеральних добрив, однак після втручання російських лобістів, рішення було не прийнято.

25 травня 2020 року МКМТ прийняла вимушене рішення про продовження спеціального розслідування щодо імпорту в Україну добрив мінеральних з вмістом азоту та фосфору та добрив мінеральних з вмістом азоту, фосфору , калію незалежно від країни походження та експорту на 30 днів.
22 червня відбудеться чергове засідання МКМТ, де буде розглядатися питання квот на імпортні добрива.

ММКТ почала два спеціальних розслідування щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив, добрив мінеральних з вмістом азоту та фосфору та добрив мінеральних з вмістом азоту, фосфору , калію рік тому – 21 серпеня 2019 р. Ініціатори введення обмежувальних заходів – найбільші хімічні заводи країни – вимагають обмежити імпорт іноземних добрив в Україну до рівня, який дозволить навантажити українські заводи на 80% і дасть можливість уникнути багатотисячних скорочень.

Текст звернень знаходиться на сайті підприємств за посиланням