Сумські біатлоністи знову без медалей

177
На другому етапі Кубку світу з біатлону чоловіки в естафеті стали п’ятими

У шведському Естерсунді з 2 по 5 грудня пройшов другий етап Кубку світу. Забігаючи наперед, зазначу, що й цього разу наші біатлоністи і біатлоністки так і не змогли завоювати нагороди, але цього разу змогли потрапити у так звану “квіткову” зону – до неї включають тих, хто фінішував не нижче шостого місця.

Другий етап у Естерсунді включав спринти, гонки переслідування та естафети у чоловіків та жінок. На другому етапі у складі збірних України сталися доволі прогнозовані зміни – у жінок на змагання Кубку IBU поїхали Катерина БЕХ та Ірина ПЕТРЕНКО, а в зворотньому напрямку переїхала Дар’я БЛАШКО. У чоловіків на другому етапі додалися Артем ПРИМА та Тарас ЛЕСЮК, а Денис НАСИКА та Андрій ДОЦЕНКО вирушили на Кубок IBU.

“Сестри Семеренко нам потрібні у будь-якому стані. Тому вони будуть готуватися до січневих етапів Кубку світу”, – старший тренер жіночої збірної України Урош Велепець

Жіночий спринт не приніс уболівальникам особливої радості. Україну представляли Олена БІЛОСЮК, Юлія ДЖИМА, Віта СЕМЕРЕНКО, Валентина СЕМЕРЕНКО та Дар’я Блашко. Найкращою серед українок стала Юлія Джима, яка показала 19-й результат. Решта наших співвітчизниць не потрапили до топ-40. Дар’я Блашко та Валентина Семеренко насилу кваліфікувалися у персьют. У чоловіків найкращим у складі збірної України був Дмитро ПІДРУЧНИЙ, який з одним промахом у пасиві став 23-м. Антон ДУДЧЕНКО посів 44-е місце, решта не кваліфікувалася до гонки переслідування.

У гонці переслідування серед жінок Україну представляли лише Юлія Джима та Валентина Семеренко. Дар’я Блашко не вийшла на старт, щоб краще підготуватися до жіночої естафети. Юлія Джима двічі промазала лежачи і фінішувала 14-ю.

Валентина Семеренко з трьома промахами в пасиві зайняла 54-е місце. У чоловіків у гонці переслідування Антон Дудченко допустив лише один промах і фінішував 19-м після старту з 44-ї позиції. Дмитро Підручний після двох вогневих рубежів вийшов на десяте місце, але на стрільбах стоячи не закрив одразу чотири мішені та опустився на 32-у позицію на фініші. Після гонки Дмитро сказав, що в середині дистанції дуже змерз, тому й допустив так багато помилок при стрільбі.

Вихованець сумського біатлону Антон Дудченко після двох стартових етапів розташувався у першій тридцятці загального заліку Кубку світу

Зате в естафетній гонці Дмитро проявив себе з найкращого боку. На другому етапі він вивів збірну України на друге місце, показавши при цьому абсолютно кращий час серед усіх спортсменів зі швидкості та скорострільності. На жаль, Богдан ЦИМБАЛ не зміг втримати темп, забіг на одне штрафне коло і позбавив українців шансів на медалі. Але Антон Дудченко все ж зумів вивести Україну на п’яте місце. Це найкращий результат для України у цьому сезоні. Жіночу естафету українки провалили, фінішувавши лише десятими, хоча по ходу гонки взагалі деякий час йшли останніми. Анастасія МЕРКУШИНА на першому етапі відстала від лідера на дві хвилини, що для стартового етапу є просто ганебним результатом.

Після закінчення гонки вона виправдовувалася тим, що погано себе почувала. Тоді виникає питання: якщо ти не у формі, для чого ти виходиш на дистанцію? Все, що змогли після цього зробити Юлія Джима, Дар’я Блашко та Олена Білосюк, це підняти нашу збірну на десяте місце. Це найгірший виступ українок у естафеті за останні три роки. І, як бачимо, вперше за багато років у естафеті не бігла хоча б одна із сестер Семеренко.

Через посилення карантинних обмежень у Австрії третій етап Кубку світу у Хохфільцені пройде без глядачів

Після двох етапів у особистому заліку у чоловіків кращим з українців є Дмитро Підручний, який займає 22-е місце. У жінок Юлія Джима розташувалася на 20-му рядку рейтингу. Третій етап Кубку світу відбудеться в австрійському Хохфільцені й стартує спринтерськими гонками у п’ятницю 10 грудня. Також у програмі змагань знову будуть гонки переслідування та естафети, які пройдуть на вихідних.