Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумщина долучилась до створення Міжнародного медичного кластеру

590

Сумська область приєдналася до створення в Україні Міжнародного медичного кластеру із залученням іноземних інвестицій і технологій з метою проведення наукових досліджень та виробництва медичного обладнання, спрямованих на боротьбу з COVID-19 та іншими вірусними захворюваннями.

Підписання відповідного меморандуму відбулося 7 серпня в онлайн-форматі під час проведення міжнародної прес-конференції, учасниками якої були представники України (заступник голови Львівської державної адміністрації, заступник міського голови Львова , голова Сумської обласної ради, ректор Національного університету «Львівська політехніка», виконавчий директор ГС «Хай-Тек Офіс Україна», ректор Наукового парку Національного університету «Львівська політехніка», ректор Сумського державного університету), Кореї (колишній посол республіки Корея в Україні Лі Янг Гу, Пак Ок Нам, CEO K-Medical Holdings), США (директор програми «Біотех Ініціатива» Фундації Україна-США), Ізраїлю (директор Торгово-промислової палати Ізраїль-Україна, голова інноваційного напрямку Торгово-промислової палати Ізраїль-Україна), Польщі (директор Центру досліджень та розвитку соціальних інновацій Краківської Академії Ігнатіянум), Ірландії (співзасновник та власник компанії TWARKEБ, співзасновник бізнес-платформи Ірландія-Україна).

 

Токар Володимир, Васильєв Анатолій, Живицький Дмитро (sorada.gov.ua)

 

Ініціатор і керівник цього проекту в Сумській області Дмитро Живицький розповів, що ідея створення такого об’єднання (кластеру) напрацьовувалася з квітня 2020 року та обговорювалася на найвищому рівні. «Діяльність у межах кластеру буде спрямована на посилення спільних спроможностей для розвитку української та світової системи охорони здоров’я, в тому числі у боротьбі з COVID-19 та наслідками пандемії, а також на профілактику розповсюдження аналогічних вірусних захворювань у майбутньому, – зазначив Дмитро Живицький. – Планується налагодження спільного виробництва медичних засобів індивідуального захисту, виробництво антисептику, медичного обладнання для забезпечення потреб медичних закладів, медичного персоналу та громадян України, а також запровадження у нас високих стандартів і новітніх медичних технологій провідних країн світу».

За його словами, важливо, що участь у міжнародному медичному кластері дозволить сумським науковцям і медикам отримати передовий досвід і технології у галузі охорони здоров’я, проводити спільні наукові розробки. Кластер передбачає створення місцевого виробництва засобів індивідуального захисту від COVID-19, медичного обладнання, розвиток біотехнологій та цифрового здоров’я. Таким чином, даний напрямок співпраці дасть можливість залучити інвестиції для регіонального розвитку Сумщини, створити нові робочі місця, збільшити наповнення бюджету області.

«Коли національні координатори проекту та іноземні партнери, які мають намір інвестувати в кластер, обирали локації для впровадження проекту, вони не випадково зацікавилися Львівщиною та Сумщиною. Саме в цих регіонах є потужна наукова база, у нас це також розвинене фармацевтичне виробництво, яке може отримати додаткові контракти і замовлення від нового партнерства. А значить, це не лише підтримка нашої галузі охорони здоров’я, це і додаткові робочі місця, гідний рівень заробітних плат, розвиток місцевого бізнесу», – підкреслив Дмитро Живицький.

Він зазначив, що як керівник проекту в регіоні зробить все можливе для його успішного впровадження.

ІД