Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Шість громад Сумщини не долучилися до програми компенсації пільгового проїзду

262

Не долучилися до обласної програми із пільгового проїзду для учасників бойових дій шість із 51 тергромади Сумськоі області. Через це на її фінансування не вистачає 2 мільйони гривень.

Усього програма передбачає 11,5 млн грн. Серед громад, які не доєдналися: Білопільська, Буринська, Конотопська, Липоводолинська, Середино-Будська та Юнаківська. За словами голови останньої – Олени Сіми, – коли голосували за бюджет на 2021 рік, про обласну програму не знали. Тепер, аби знайти гроші на пільговий проїзд для АТОвців, чекають на сесію. Подібна ситуація – у Білопіллі, повідомляє Суспільне.Суми.

“Ми програмою передбачили ці кошти. Це гроші, які були розподілені обласною адміністрацією. Десь 189 тисяч. На сесії, яка буде 25 лютого, будуть ці кошти направлені з вільного залишку, для фінансування. Тобто, таким чином, не лише у місті чи приміський. Ми повністю закриємо цю проблему щодо пільгового перевезення учасників АТО й інших учасників бойових дій”, – говорить голова Білопільської міської тергромади Юрій Зарко.

У Липоводолинській тергромаді, за словами її очільника Володимира Штанька, близько 140 учасників бойових дій. Аби долучитися до обласної програми, мають знайти для них 161 тисячу гривень.

“24 чи 25 лютого буде у нас сесія. Будемо ділити вільний залишок, якийсь є там – трішки. І на комісії будемо це питання вирішувати. Ми вже виносили на попередню сесію це питання і будемо обговорювати його на комісіях. Я думаю, все-таки, що рішення буде прийняте”, – сказав він.

А от у Конотопі, сказав новообраний голова Артем Семеніхін, на обласну програму не скидатимуться, бо мають свою.

“Ми порахували скільки у нас є АТОвців, скільки їздять орієнтовно на Суми, в межах області й скільки користуються залізничним транспортом в Україні – і розробили відповідну міську програму. Тобто, ті АТОвці, які проживають, зареєстровані на території Конотопської об’єднаної тергромади, впродовж року можуть звернутися з відповідним квитком”, – зазначив він.

До 31 грудня, говорить Семеніхін “можуть прийти з цим квитком і отримати компенсацію за цей проїзд, на свою власну банківську картку”.

“Із закладених коштів, станом на 2018 рік, якщо не зраджує пам’ять, у нас було близько мільйона гривень, то у нас було використано десь в районі 60-70 тисяч гривень”, – додав він.

Програма з відшкодування проїзду на Сумщині діє з 2016 року, після того, як припинили надходити на відшкодування пільгового перевезення учасників бойових дій гроші з державного бюджету. Попередня була розрахована до 2020 року. Зараз її продовжили.

За словами директора обласного департаменту соціального захисту населення Михайла Дубровського, на неї треба 11 мільйонів 655 тисяч гривень. Це гроші на проїзд майже 4,5 тис. учасників бойових дій. Зараз, каже Михайло Дубровський, мають 70% потрібної суми.

“Сума коштів цієї програми не в повному обсязі задовольняє перевізників, але ця програма не заміщує пільгове перевезення. Це програма, яка підтримує перевізників нашої області й вона була започаткована з метою, щоб підтримати перевізників і забезпечити надання пільг різним видам пільгових категорій”, – зазначив він.