Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Профілактиці виробничого травматизму – особлива увага!

185

Робота відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Суми спрямована на реалізацію Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», завдань соціального страхування від нещасних випадків, а саме: проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням, сприяння створенню умов для відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків, відшкодування матеріальної шкоди застрахованим і членам їх сімей, покращення якості життя та добробуту тих категорій населення, які потребують першочергової підтримки, у тому числі потерпілих на виробництві та членів їх сімей.

На даний час відділення Фонду у м. Суми надає біля тридцяти видів послуг та допомог, в тому числі соціальних, медичних, реабілітаційних, лікувальних, оздоровчих, профілактичних та інших більш як 3 тисячам потерпілих на виробництві, в тому числі 1580 інвалідам. За 2015 рік тільки по соціальним виплатам виплачено потерпілим та членам їх сімей більш як 80 млн грн., та 19 млн грн. вже в І кварталі поточного року.

У 2015 році санаторно-курортним лікуванням за рахунок Фонду було забезпечено 186 потерпілих, проліковано в реабілітаційних установах 408 чоловік, в стаціонарі 307, а амбулаторно 505 чоловік. Всі потерпілі, які зверталися до відділення, були забезпечені технічними та іншими засобами реабілітації. В 2015 році на лікування та реабілітацію потерпілих було відшкодовано коштів на суму 13,3 млн грн.

Одним із основних завдань Фонду є профілактика нещасних випадків.

Впродовж останніх років на підприємствах страхувальників, зареєстрованих у відділенні Фонду у м. Суми, відслідковується наступна динаміка рівня виробничого травматизму:

Кількість підприємств, на яких стались нещасні випадки, за 2015 рік складає 45.

Найчастіше серед підприємств м. Суми за звітний період травмувались працівники таких професій: слюсарі – 6 осіб; електрозварювальники – 5 осіб; інженери – 5 осіб; водії – 4 особи; вантажники – 2 особи та ін.

Аналіз стану виробничого травматизму показує, що основними причинами нещасних випадків є організаційні, а саме: «невиконання вимог інструкцій з охорони праці» – 34 вип., «особиста необережність потерпілого» – 10 вип., «порушення правил безпеки руху» – 2 вип., «незадовільний технічний стан виробничих об’єктів, будівель, споруд, інженерних комунікацій, території» – 2 вип., «конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва» – 2 вип. та ін.

Основним видом події що призвів до травмування, є: падіння потерпілого – 23 вип., в т.ч. під час пересування – 17 вип., з висоти – 3 вип., падіння – 3 вип. та від дії рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів постраждали потерпілі у 8 вип.; від дії предметів та деталей що рухаються, розлітаються, обертаються, – 6 осіб; від дорожньо-транспортних пригод постраждало 4 особи; падіння устаткування (обладнання) або їх конструктивних елементів – 4 особи; ураження електричним струмом – 1 особа та ін.

У співвідношенні за статт, на протязі минулого року частіше травмувались чоловіки – 38 випадки та у 17 випадках – жінки.

За 2015 рік страховими експертами з охорони праці відділення Фонду була проведена наступна робота:

Забезпечена участь у складанні санітарно-гігієнічних характеристик робочих місць та розслідуванні професійних захворювань. Проведено розслідування всіх випадків професійних захворювань.

Направлено звернень (подань) до управління Держпраці у Сумський області – 2.

Запропоновано роботодавцям виконати заходів по попередженню нещасних випадків та професійних захворювань згідно матеріалів розслідування – 454. Прийнята участь у опрацюванні та впроваджені СУОП на підприємствах – 52. Забезпечено участь у роботі комісій з охорони праці та по вирішенню спорів – 27.

Складено 11 протоколів про адміністративне правопорушення на посадових осіб підприємства за несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві.

Надано 600 консультацій. Забезпечена участь у розробленні нормативних актів з охорони праці – 37; профілактичних заходів, механізмів їх реалізації, впровадженні їх на підприємствах страхувальників – 29. Забезпечена участь у 64 комісіях з навчання та перевірки знань з охорони праці працівників, вивчено та поширено на 10-ти підприємствах позитивний досвід профілактичної роботи, у 27-ти випадках прийнята участь у роботі комісій з питань охорони праці підприємств. Розповсюджено 238 примірників нормативних актів, підручників, журналів, плакатів, пам’яток та іншої спеціальної літератури, виконано 99 інших профілактичних заходів.

Одержано та подано документів для розгляду справ про страхові виплати застрахованому або членам його сім`ї – 30.

За 2015 рік у м. Суми зареєстровано 89 випадків професійних захворювань (у 2014 р. – 193).

Передумовою виникнення професійних захворювань є використання на підприємствах застарілих технологій, зношеності основних виробничих фондів, відсутності надійних засобів індивідуального та колективного захисту або їх низька ефективність. Найбільшу кількість професійних захворювань на хронічний бронхіт та туговухість зареєстровано на машинобудівних підприємствах.

Значне зменшення професійних захворювань відбулось на ПАТ «Сумське НВО» (де кількість професійних захворювань знизилась з 163 до 65) та на ПАТ Сумський завод “Насосенергомаш» з 14 до 10 осіб.

Аналіз засвідчив, що впродовж тривалого часу працівники перебували під дією шкідливих і небезпечних виробничих факторів (пил, шум, вібрація тощо).

Основні професії працівників у яких виявлено професійне захворювання: електрозварник ручного зварювання – 15,7 %, котельник – 16,9 %, кранівник – 9 %, слюсар з механоскладальних робіт – 6,7 %, маляр – 3,4 %, коваль на молотах і пресах – 3,4 %, слюсар-ремонтник – 3,4 %, електрогазозварник – 2,3 %, чистильник металу, відливок, виробів та деталей – 2,3 %, обрубувач – 2,3 %, машиніст на молотах, пресах та маніпуляторах – 2,3 % та інші. Впливу неналежних умов праці зазнавали також, токарі, землероби, сушильники стрижнів та інші, всього 37 професій.

На світлині: Заступник начальника – начальник відділу профілактики нещасних випадків – страховий експерт з охорони праці відділення ВД ФССНВ у м. Суми С. Метельов.