Панорама / сумы / новости / события / комментарии
28.01 Пятница

Олег Медуниця: «Дії уряду є злочином перед місцевим самоврядуванням і громадянами»

27.12.2013, 15:00 Категория: Статья Рубрики: Архив номеров, Личность, Мнение Регионы: Все
Олег Медуниця: «Дії уряду є злочином перед місцевим самоврядуванням і громадянами»

Незважаючи на Євромайдан і різке загострення політичної боротьби, проект держбюджету на 2014 р. все ж був поданий у парламент. На жаль, для українців і зокрема для сумчан у ньому мало оптимістичного. Про це ми говорили із нардепом із Сум Олегом МЕДУНИЦЕЮ, який є членом парламентського бюджетного комітету.

r: Враховуючи вимоги Євромайдану, опозиція планувала блокувати Верховну Раду до відставки нинішнього уряду. Тепер же йдеться про прийняття державного бюджету, який представив цей уряд. Для чого цей компроміс? Чи збирається опозиція голосувати за цей бюджет і при яких умовах? Чи означає це закінчення боротьби?

Олег Медуниця: Особисто я був прихильником більш рішучого сценарію, але дії Майдану мають бути злагодженими, тому для спільної справи інколи свою особисту позицію треба тримати при собі. Майдан діє винятково в рамках правового поля, і відставка уряду – це єдиний реальний механізм зміни влади, передбачений Конституцією. Відставка уряду лишається нашою вимогою. Але комуністи в черговий раз підтвердили, що вони віддають перевагу капіталу готівкою, а не «Капіталу» Маркса, і не підтримали відставку. Бюджетна система України давно знаходиться в кризі, однак тепер у Миколи АЗАРОВА знайшовся привід, щоб аргументувати свій провал, – Майдан. Ми розуміли це, і від самого початку ми не блокували бюджетний процес. Ми блокуємо Раду, але не прийняття бюджету. Хоча за бюджет у такому вигляді ми голосувати не будемо, і я буду вносити до нього свої поправки.

r: Дайте коротку оцінку Московських угод щодо їх впливу на бюджет.

О.М.: Мова іде про гроші, які потрібно буде віддавати, але незрозуміло, коли віддавати. Насправді це навіть не кредит. Російський уряд розмістить в українських цінних паперах, єврооблігаціях, частину своїх резервів з Фонду національного добробуту в розмірі $15 млрд. Таким чином Янукович посилив залежність України від Росії. Ці гроші просто ненадовго відтягнуть бюджетну катастрофу, але вона все одно насувається. Адже нічого принципового в бюджетній системі не зміниться, і через півроку уряд Азарова буде знову потребувати нових вливань.

r: Чи змінилася «ідеологія» бюджету щодо «дискримінації» місцевих бюджетів і вилучення із бюджету Сум на 2014 р. збільшено? Чи з допомогою нардепів-регіоналів від Сумщини можна це змінити?

О.М.: Відповідно до проекту державного бюджету розмір власних і закріплених надходжень пропонується для м. Суми прийняти на рівні 508,5 млн гривень. Це при тому, якщо в цьому році буде отримано 450 млн — це буде успіх. Також уряд запланував вилучення в розмірі 3,5 млн грн. на 2014 рік. Таким чином уряд свідомо завищує показники, що призведе до того, що доходи другого кошику бюджету, в тому числі бюджету розвитку, які б мали йти на розвиток інфраструктури міста, будуть перекидатись на виплату зарплат бюджетникам. Фактично за рахунок міста будуть виконуватись функції держави. Вважаю, що такі дії уряду є злочином перед місцевим самоврядуванням і своїми громадянами. Під час прийняття бюджету я надам поправки щодо приведення контрольних цифр по м. Суми до реальних. Що будуть робити нардепи-регіонали, я не знаю.

r: Чи дійсно в бюджеті збільшуються видатки на силові органи – МВС, Генпрокуратуру, СБУ та утримання органів державної влади — і зменшуються на соціальну сферу?

О.М.: Видатки на МВС передбачені у розмірі 18,4 млрд грн., що на 2 млрд більше, ніж в минулому році. На прокуратуру видатки майже не зміняться. Для порівняння: ще більше зменшилися видатки на Міністерство оборони — в наступному році армія отримає 14,5 млрд грн., тобто на 755 млн менше. Тим часом зростуть видатки на Міндоходів, утримання обласних адміністрацій та інших органів державної влади. Водночас бюджетом передбачена зупинка дії соціальних та інших законів. Наприклад, знову хочуть зупинити виплати афганцям і чорнобильцям.

r: Чи закладено в бюджет повернення боргів 2013 г., які так і не повернуло Держказначейство, а також достатній розмір дотації на компенсації за проїзд комунальним транспортним підприємствам?

О.М.: Кредиторські зобов’язання пререходять в наступний бюджет автоматично. Це стосується зареєстрованих зобов’язань. Однак казначейство тисне на чиновників і наполегливо рекомендує не реєструвати зобов’язання. Розмір дотацій для комунального транспорту на 2014 р. знову недостатній, однак навіть той, що записаний зараз, не забезпечується. Проте влада не хоче йти на єдине можливе вирішення цього питання – зробити монетизацію пільг.

r: Проектом держбюджету передбачено забезпечення держгарантій на 50 млрд грн. для так званої програми активізації економіки. Експерти вважають, що ці кошти будуть роздані компаніям, які належать верхівці Партії регіонів. Ваша думка з цього приводу?

О.М.: Янукович знову буде підтримувати великий бізнес — це запорука збереження його влади. Тих людей, яким належать великі підприємства, можна перерахувати на пальцях, вони відомі всім. Водночас тиск на середній і малий бізнес продовжиться.

Напечатать Письмо автору Просмотров 577 Комментариев 3

читайте также
Подвальчик редактора: Чмыря Взяли За Полмиллиона
19.07.2017, 08:13 Новость
Панорама Панорама 19.07.2017, 08:13 Категория: Новость Рубрики: Личность, Мнение, Подвальчик редактора Регион: Сумщина Просмотров 538 Комментариев 0
Юлия Елфимова: «Инфоцентр программы «Erasmus+ Youth» будет создан в Сумах»
13.07.2017, 08:19 Новость
Панорама Панорама 13.07.2017, 08:19 Категория: Новость Рубрики: Личность, Мнение Регион: Сумы Просмотров 472 Комментариев 0
Андрій Рибалко: «У суспільстві є запит на більш рішучі дії»
14.12.2013, 13:00 Статья
Сергей Бондаренко Сергей Бондаренко 14.12.2013, 13:00 Категория: Статья Рубрики: Архив номеров, Мнение Регионы: Все Просмотров 539 Комментариев 0
Йозеф Хабер: «Моим друзьям, и прекрасным людям, и просто городу Сумы посвящаю!»
15.09.2013, 12:05 Статья
Юлия Левковская Юлия Левковская 15.09.2013, 12:05 Категория: Статья Рубрики: Личность, Мнение Регионы: Все Просмотров 511 Комментариев 0
Віктор Рог: «Співробітники КДБ просили у нас почитати праці Дмитра Донцова…»
26.08.2013, 10:00 Статья
Сергей Бондаренко Сергей Бондаренко 26.08.2013, 10:00 Категория: Статья Рубрики: Личность, Мнение Регионы: Все Просмотров 717 Комментариев 0
Анатолий Бондарь: «Честь имею!»
26.07.2013, 11:00 Статья
Ирина Власова Ирина Власова 26.07.2013, 11:00 Категория: Статья Рубрики: Личность, Мнение Регионы: Все Просмотров 1 815 Комментариев 0
Виталий Ольховик: «Студенты-медики массово ищут работу за рубежом»
21.06.2013, 15:30 Статья
Татьяна Репина Татьяна Репина 21.06.2013, 15:30 Категория: Статья Рубрики: Личность, Мнение Регионы: Все Просмотров 1 151 Комментариев 0
Комментировать (3)

Добавить комментарий

 • Sumy1
  Sumy1 | 29.12.2013, 09:32

  Медуниця за свою кишеню, а не за громадян. Народ (особливо майданутий) — це інструмент для досягнення мети

  • Mikola Nazarow
   Mikola Nazarow | 30.12.2013, 01:08

   Отак завжди! Знайдеться якесь,схоже зовні на дірку з дверного замка, нагадить і піддивляється,
   Ну, де в статті хоч один натяк на свій карман? По-перше: Мединуця своєю діяльністю давно довів свю ефективність.Де б він не працював,він завжди був зразком порядності і вірності політичним поглядам. І по-друге. Ким це треба бути,що в душі і голові робиться в людини, оцієї»дірки»,що називає себе Sumi1? Людей,які заявили свій протест проти свавілля Беркуту,побившого беззахисних дітей,виступили проти брехливої,кримінальної влади обзивати і давати їм негативні оцінки?
   Хто ти,які достоінства маєш,що писок свій відкрити посмів на достойників,на Громадян України?
   Можеш не відповідати,адже окрім бруду нічого толкового ми не прочитаєм.

 • | 30.12.2013, 19:42

  НЕ РАЗВОРОВЫВАЙТЕ Бюджет БЕСПРЕДЕЛЬЩИКИ Януковича — не будет КРИЗ, не нужны КРЕДИТИ.

  Уголовщина Януковича не может иметь мыслей о цивилизованном развитии Украины. Эта СВОРА сказала ВСЕМ что в стране БУДЕТ РАБСТВО, а не цивилизованное развитие,соблюдение Законов и улучшение жизни народа. Хам Янукович «ПОЧУВ КОЖНОГО» с 58% украинцев что за евроинтеграцию, ПОСЛАВ их на 3 буквы, поддержав 14% садомазохистов-рабов что за ТС и БАНДИТИЗМ. Эта СВОРА ещё БЫСТРЕЕ разворует новые 15млрд.$ что обещает КГБист Путлер, так же как РАЗВОРОВАЛА 20млрд.$ ЗОЛОТОВАЛЮТНЫХ РЕЗЕРВОВ Украины.

  При Януковской БАНДЕ с 2010г по 2013г тоже: УБИЙСТВА, ФАЛЬСИФИКАЦИЯ, ВОРОВСТВО. Янукович НАЧАЛ бойню с народом Украины — в тюрьму уголовнику не хочется. Бредни и ЛОЖЬ януковцев по лозунгу Гебельса: чем наглее врёшь-тем больше поверят. Енакиевская ЗАРАЗА Януковичей не остановится пока не поглотит всю Украину! ХАЛУИ-Киреевы, Вовки, ВАСУ, КС — коррупционеры и подобный мусор — промокашки боятся, что Янукович за яйца повесит — как он говорил о судье на плёнках Мельниченко. Ты не борешся с БЕСПРЕДЕЛОМ Уголовно-Воровского Ига Януковича и сидиш дома — у тебя отберут жильё (как у семьи учительницы в Киеве) и пробивши антизаконным ОМОНОМ голову сделают рабом. С их пожизненым БАНДИТИЗМОМ рейтинг Ига обвалился и они устраняют препятствия для рабства в Украине.
  Этот ДОНЕЦКИЙ МУСОР превратил подъём экономики Украины после 2009г. в полный развал экономики. Янукович –это КРИЗИС во второй степени! УГОЛОВЩИНА Януковича РАЗВОРОВЫВАЕТ ВСЁ: ПРОДЕРИБАНИЛА весь рост ВВП в стране и более (за 3года 412млрд.) — ибо уменьшаются (с 2010г. по 2013г.) выделения на Армию, медицину, образование, соцзащиту, науку, машиностроение, программы энергосбережения. Янукович Фирташу за его спонсирование на выборах и Путину уже ПОДАРИЛ с нашего кармана 2млрд.$ через НАФТОГАЗ на РОСУКРЭНЕРГО и списал олигархам 36млрд. с нашего кармана. Янукович выдал в 2004г. НЕЗАКОННО 300лицензий на добычу и разворовывание УКРАИНСКОГО ГАЗА. В 2005г. по этому ФАКТУ открыты УГОЛОВНЫЕ ДЕЛА. Банда у власти всё гребёт и валит, 48млрд.гр.от МВФ и России уже выгребли, взяли в Китае и просрали 30млрд.гр., вывезли в офшоры 80млрд.$ на Кипр, за 2года разгребла 168 млрд.гр.(55%) золотовалютных запасов Украины (при Тимошенко в 2008г. при кризисе запасы увеличились на 80 млрд.гр.), строит объекты в 3-25 раз дороже (разворовывая Бюджет и заваливая экономику Украины). Уже несколько месяцев по всей стране не возвращаются финансы местным бюджетам (40млрд.), не платят безработным пособия, не платит соцстрах больничные, выплаты на детей, инвалидам, соцвыплаты, на лекарства ВИЧ-больным и другим, катастрофически растёт дефицит Бюджета (60млрд.) и дефицит Пенсионного фонда (64млрд.), пенсии за Ноябрь уже платились из ЗОЛОТОВАЛЮТНЫХ ЗАПАСОВ, на месяц просрочена оплата России в 1,3 млрд.долларов за поставленный газ (а ещё не зима!), и ещё платить по Януковским разворованным кредитам от МВФ 10 млрд. долларов (80млрд.гр.) и т.д. и т.п.. Янукович договорился с Путиным на отстрочку оплаты за газ за октябрь-декабрь (4 млрд. долларов) до весны – весной будет КАЮК. Это донецкое Иго Януковича надо сбрасывать с нас, а не сидеть на диване. И не думай что тебя не коснётся, многие при Гитлере тоже так думали — просчитались.Ты ещё ТУПЕЕШ от его вранья или прозрел???

  15 млрд. долларов КРЕДИТА от России НЕ ХВАТИТ даже ЗАПЛАТИТЬ в 2014 году по Януковским разворованным кредитам от МВФ 10 млрд. долларов (80млрд.гр.) и погасить дефицит Пенсионного фонда 8 млрд. долларов (64млрд.гр.) если их не разворуют. Уменьшение цены на газ пойдёт на покрытие УБЫТКОВ Нафтогаза и в карманы ОЛИГАРХАМ — народ не получит НИ КОПЕЙКИ. А дальше чем ПОКРЫВАТЬ ДЫРУ в десятки млрд.гривен при ПАДАЮЩЕЙ экономике?! Народ НАЧИНАЙТЕ делать выводы об этой «власти».

СКАЧАТЬ ПРИЛОЖЕНИЯ ДЛЯ МОБИЛЬНОГО:
Новости партнёров
Сегодня, 17:09
Панорама Панорама Сегодня, 17:09 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 6 Комментариев 0
20.01.2022, 15:32
Панорама Панорама 20.01.2022, 15:32 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 23 Комментариев 0
19.01.2022, 16:37
Панорама Панорама 19.01.2022, 16:37 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 69 Комментариев 0
17.01.2022, 16:16
Панорама Панорама 17.01.2022, 16:16 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 19 Комментариев 0
14.01.2022, 12:49
admin adminych admin adminych 14.01.2022, 12:49 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 59 Комментариев 0
Предложения партнёров
Сегодня, 17:44
admin adminych admin adminych Сегодня, 17:44 Категория: Рубрика: Бизнес-услуги Регионы: Все Просмотров 7 Комментариев 0
Сегодня, 17:20
admin adminych admin adminych Сегодня, 17:20 Категория: Рубрика: Оборудование Регионы: Все Просмотров 5 Комментариев 0
Вчера, 14:56
admin adminych admin adminych Вчера, 14:56 Категория: Рубрика: Дом, быт, досуг Регионы: Все Просмотров 11 Комментариев 0
Вчера, 14:38
admin adminych admin adminych Вчера, 14:38 Категория: Рубрика: Бытовые услуги Регионы: Все Просмотров 10 Комментариев 0
Вчера, 14:23
admin adminych admin adminych Вчера, 14:23 Категория: Рубрика: Спорт, туризм Регионы: Все Просмотров 16 Комментариев 0
Опросы

Як ви вважаєте, чи буде вторгнення російських військ в Україну?
Просмотреть результаты
Загрузка ... Загрузка ...