Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Ну, що потрапило на око

159

Є такий російський вислів: ,,Ну, что попало”. Шукав йому аналогв українській мові і не зміг знайти. Мова йде про ювілейну монету до 75-ї річниці області. Подумайте і скажіть: ,,Чім був славетний наш край в минулому і до бандитського розору наших часів?”Торгівлею, виробництвом цукру, машинобудуванням, виробництвом будівельних матеріалів і кераміки – ось, що складало економічну основу нашого краю. Тепер подивіться на ту убогу ювілейну монету, що випустив Національний банк. Дуже хотілося б побачити авторів ідеї і художників, щоб вони пояснили мотивацію малюнків на аверсі і реверсі монети. Ви, що вважаєте альтанку, яка була побудована для оркестру Новгородського драгунського полку на початку ХХ ст., що грав на свята в сквері, основою економіки області, чи зображення Спасо-Преображенського собору символізує машинобудування?

На фасаді краєзнавчого музею стоять сумські Афіни Палади спроектовані і виготовлені Карлом ГустовичемШольцем, що символізують те, чим опікувалося земство: сільське господарство і машинобудування. Далі по фасаду музея знаходятся Меркурій і Діметра. На цьому базувалася і економіка області. Якби ви використали в малюнках медалі ці символи, то вони б мали якусь відповідність і алегорію. Подивіться на той убогий бездарний герб, що теж не може бути символом області. Скільки разів я підіймав питання про його невідповідність історичному розвитку області, а він до цього часу муляє очі. Така ж бездарна монета була випущена до міфічного свята 350–ї річниці міста.

Скільки ще ця бездарна міфологія буде ширитися серед населення області?

Вчора йшов мимо альтанки. У верхній частині ледь тримається гнилий деревяний облаштунок. Якось сама собою напрошується аналогія, що маємо таку ж саму гнилу владу.