Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Нова українська

242

Що очікувати дітям, батькам та вчителям від реформи шкільної освіти
Коли ваша дитина йде в перший клас, це завжди хвилююча подія. Звісно, насамперед потрібно психологічно підготувати дитину до школи, а також придбати все необхідне: ранець, олівці, підручники, зошити тощо. Тож, вважайте, не тільки у першокласника, а й у всієї родини вже з серпня починається нове життя. А далі – уроки, вчителі, підручники, нові друзі, нові інтереси, враження, стреси, конфлікти – все це невід’ємні частини дорослішання і навчання, що заповнять чи не весь наш вільний час.
Але для української школи 1 вересня 2018 р. – особлива дата. З цього навчального року стартує шкільна реформа, яка мусить докорінно змінити як саму систему навчання, наблизивши її впритул до сучасних стандартів і вимог, так і стосунки всередині системи освіти. Чи готові українська школа, система освіти, вчителі та батьки до таких різких і нестандартних змін? Бо, як влучно примітив у приватній бесіді один із відомих сумських шкільних директорів, «…Міністерством освіти України за базову модель була взята одна з найліберальніших. А чи готово до такої моделі суспільство в цілому?»
Насправді, невідоме завжди лякає. Особливо батьків, які в переважній своїй більшості залишаються консервативними і не готовими до змін. Тому правильно вчиняють ті класні керівники, які запрошують батьків заздалегідь на збори і ретельно і детально пояснюють, чим учбовий процес в новій українській школі буде відрізнятися від того, як діти навчалися раніше.
Саме це ми і з’ясовуємо в поточному номері газети, намагаючись детально розібрати по поличках основні нововведення, що очікують на дітей, батьків та вчителів. Бо, дійсно, суспільство і школа наче одразу перестрибують через декілька сходинок у шкільній освіті, при цьому не змінивши дошкільну. Але якраз за готовність дітей до нової школи перейматися навряд чи слід – нова модель дійсно передбачає і менше навантаження, і більш вільну поведінку, закладає основи комунікації. Питання в іншому: чи готова сама система освіта, в якій працює багато вчителів старого ґатунку, донести сучасні ідеї до дітей? Чи не впаде загальний рівень знань? Чи будуть ці діти конкурентоспроможні при вступу до вишів та на ринку праці?
По-справжньому про це ми дізнаємося тільки через 12 років, коли вони стануть випускниками і складуть ЗНО. Хоча насправді результат залежить і від нас, батьків, від нашого уміння і бажання сприймати і створювати нове, підтримувати наших дітей у всіх їхніх позитивних починаннях та експериментах.

Вріз
Нова українська школа наближає систему освіти до сучасних світових стандартів і вимог
Євген Положій, “Панорама” №32