Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Навіки в пам’яті. На Сумщині відкрили меморіальну дошку воїну-афганцю (Фото)

449

По всій області днями проходять заходи, присвячені вшануванню учасників бойових дій на території інших держав. Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети. Куди б не закидала доля наших земляків, яким довелося брати участь у миротворчих операціях, вони завжди чесно й сумлінно виконували військову присягу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство вони заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни–миротворця. І зараз вони не стоять осторонь подій, які відбуваються в нашій державі. Хто зі зброєю в руках, хто полум’яним словом або волонтерською допомогою приймають участь в захисті нашого суверенітету та незалежності.

У Сумському обласному краєзнавчому музеї з військовослужбовцями строкової служби зустрілись та розповіли про свої бойові будні полковник Юрій Ситніченко учасник бойових дій в Афганістані, полковник Євген Царіцин учасник бойових дій в Югославії, підполковник Андрій Нагорний – миротворець в Іраці, учасник бойових дій в АТО та військовий комісар Краснопільського РВК Сумської області.

У в селі Братениці Велико-Писарівського району військовослужбовці 27-ї РеАБр та військових комісаріатів прийняли участь у відкритті, створеної за кошти керівника ТОВ «Хлібодар» та підприємця-аграрія Сергія Карпенко, меморіальної дошки, присвяченої Миколі Шевченко.

ШЕВЧЕНКО МИКОЛА ІВАНОВИЧ. Народився 14.10.1956 р. у с. Дмитрівка Великописарівського району Сумської області, українець. Закінчив Братеничанську восьмирічну школу. У січні 1981 р., як службовець Радянської армії, направлений Київським МВК м. Київ до ДР Афганістан. Прапорщик, фахівець Управління 5 гв. мсд (м. Шинданд). Під час виконання службових обов’язків 10.09.1982 р. пропав безвісти в провінції Герат, Афганістан. У 1983 р перебував в одному з таборів ІОА загона Анвар Хана на півночі від м. Кабул. Існує версія, що в 1985 р. він очолив повстання радянських полонених у таборі моджахедів Бадабер. Невзмозі вирватися з полону, вони підірвали себе разом із ворожим арсеналом.

(Книга Памяти о советских воинах, погибших в Афганистане. – М.: Воениздат, 1999. – Т.2. – С. 710;
Военнослужащие органов и войск КГБ СССР, погибшие в республике Афганистан 1979-1989. М.: Граница, 1993. – С. 710.
Мартиролог мешканців Сумської області, які загинули у локальних війнах і закордонних збройних конфліктах / Автор-упорядник О.М. Корнієнко. – Суми: видавничо-виробниче підприємство «Мрія», 2018. – с. 108. – С.45-46).