Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Народжуйте деінде. Лікарня на Сумщині залишилась без акушерського відділення

380

Депутати Кролевецької районної ради підтримали рішення “Про оптимізацію діяльності комунального підприємства “Кролевецька центральна районна лікарня” у частині скорочення ліжкового фонду акушерського відділення, з 27 січня 2020 року. Дане рішення предаставляв депутатам головний лікар ЦРЛ Сергій Побивайло.

“З початку 2020 року запроваджується реформування вторинної ланки медичної допомоги. Фінансування нашої лікарні, яка відноситься до вторинної лінки, що буде відбуватися з 1 січня: у першому кварталі – з державної субвенції, надалі ми будемо отримувати фінансування, після заключення договорів з Національною Службою Здоров’я за надані послуги. Тобто, буде прорахований глобальний бюджет, який прораховується за підсумками роботи нашого закладу за попередні роки – 50% і решта коштів ми будемо отримувати за надану послугу. Послуга буде враховуватися тільки стаціонарної допомоги”, – розповів головний лікар. Він зауважив, що наразі, дана реформа вже впроваджена на Полтавщині, і разом з делегацією з представників Кролевецької РДА, вони відвідали Гадяцьку ЦРЛ, щоб ознайомитися з ходом справ.

“Кошти, які сьогодні надходять на фінансування вторинної ланки (Гадяцької ЦРЛ – ред.) по Полтавщині, вони навіть значно менші, ніж та медична субвенція, яку отримували. Й те що нам розповіли на відповідних нарадах в області, ми бачимо вкрай значне недофінансування вторинної ланки медицини”, – підкресли він.

Попередньо було прораховано кошти, які Кролевецька ЦРЛ може отримати з 2020 року: максимальна сума – 21 мільйон при потребі на лікарню – 41 мільйон, пише сайт Кролевця. Уже навіть в першому кварталі, при умові отримання субвенції, не вистачатиме понад 2 мільйони гривень. “Питання оптимізації нашого комунального підприємства стоїть дуже гостро і якщо ми її сьогодні не проведемо, не зробимо певних кроків до цього, ми взагалі загубимо вторинну медицину на нашій території – ми втратимо лікарню”, – зауважив Сергій Побивайло.

У частині оптимізації акушерського відділення, буде передано п’ять ліжок до хірургічного відділення з травматологічними ліжками, перепрофілювавши їх у хірургічне відділення з акушерського-гінекологічними ліжками. Тобто, хворі з Кролевецького району, все ж будуть лікуватися в Кролевецькій ЦРЛ по даному профілю, проте народжувати дітей жінки будуть у госпітальному центрі – Глухівській лікарні. Для гінекогологічних оглядів у нашій лікарні будуть працювати 2 лікарі і 2 акушерки.

За статистикою, з кожним роком кількість пологів у Кролевецькій ЦРЛ суттєво зменшувалась і за 9 місяців поточного року лише 44% (124 – вагітних, з них 55 – народжували в Кролевецькій ЦРЛ) від усіх вагітних народжували в нашій лікарні. Як підкреслив Сергій Побивайло, якщо кількість пологів так різко зменшується і лікарі приймають, фактично, менше ніж 10-20 пологів на рік, то і для породіль це може бути небезпечним, а життя жінки і її дитини – є найвищою цінністю. Сергій Побивайло запевнив, що звільнених у наслідок оптимізації працівників будуть намагатися максимально працевлаштовувати в лікарні. Лікарів дане скорочення не зачепить, а постраждає молодший медичний персонал – це близько 40 чоловік. Щодо економії коштів, то внаслідок оптимізації можна буде зберегти близько 2 мільйонів гривень, які вкрай потрібні для закупівлі необхідного обладнання, щоб мати змогу надати людям кваліфіковану послугу, яку оплатить Національна Служба Здоров’я.

Щодо закриття інших відділень, на запитання депутата районної ради Анни Авраменко, головний лікар ЦРЛ відповів, що буде намагатися максимально зберегти кожне відділення, і навіть сьогодні ліжкового фонду в лікарні не вистачає, щоб усі хворі отримали належний догляд, тож подальшої оптимізації не передбачається.