Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині запрацювали мобільні групи з протидії домашнього насильства

71

У Шосткинському районному управлінні поліції приступили до роботи спеціально створені мобільні групи з протидії домашнього насильства. До їх складу входять співробітники груп реагування патрульної поліції, дільничні офіцери та представники ювенальної превенції. Завдання – виїзд на виклики про домашнє насилля. На місці правоохоронці розбираються у ситуації та відповідно реагують: у разі потреби виносять агресору терміновий заборонний припис, притягують його до адміністративної відповідальності, надають жертві первинну психологічну або медичну допомогу.

Проаналізувавши статистичні данні щодо домашнього насилля, керівництво Шосткинського районного управління поліції дійшло висновку, що найбільш ефективна робота цих мобільних груп буде у період з 16 до 24 години кожної доби і сім днів на тиждень. Склад одного екіпажу – два співробітника поліції з числа представників дільничних офіцерів поліції та групи реагування патрульної поліції. У випадку вчинення насильства відносно дітей до групи входить і представник ювенальної превенції.

Перший день роботи у новому статусі і перший виклик.
Двадцятитрьохрічний юнак зателефонував на спецлінію «102» та пожалівся на власну матір, яка не випускала його з квартири на вулицю.
Поліцейські, які прибули у складі мобільної групи, з’ясували, що заявник, за зовнішніми ознаками, перебував у стані алкогольного сп’яніння. Побоюючись за життя та здоров’я власного, хоча вже і дорослого, сина, жінка вирішила перестрахуватися і не випускати нащадка з дому. Проте таку турботу останній сприйняв за обмеження його прав і свобод, та викликав для підтримки поліцейських.
Правоохоронці провели з учасниками конфлікту профілактичну бесіду, під час якої мати і син пообіцяли мирно вирішувати виникаючі непорозуміння.

Наступний виклик був до молодої родини, які не могли порозумітися між собою під час святкування Дня народження власного однорічного сина. Конфлікт зайшов настільки далеко, що поліцейським довелося застосовувати до 40-річного чоловіка кайданки та скласти на нього адміністративний протокол за ознаками ст. 185 «Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Для профілактичної бесіди з кривдником правоохоронців запросили і до села Собич. Там 40-річна жінка посварилася зі своїм 67-річним батьком. Не знайшовши з ним спільної мови, вона набрала «102».

А от у селі Клишки, що на Шосткинщині, сімейна сварка між подружжям закінчилася розбитим вікном. Жінка пояснила, що під час конфлікту з чоловіком, коли він їй погрожував, вона кинула чугунком у нього, але промахнулася, і попала у вікно. Крім того, остання звинуватила голову родини в систематичних знущаннях, фізичних та психологічних. Прикро те, що сварка між подружжям з радикальними діями відбувалася у присутності їх малолітнього сина.
На 45-річного чоловіка правоохоронці склали адміністративний протокол за ст. 173 зі значком 2 «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йому також був винесений терміновий заборонний припис, який передбачає заборону в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою, на 10 діб.

Робота мобільних груп з протидії домашнього насильства у Шостці стартувала. Правоохоронці сподіваються, що за допомогою профілактичних заходів їм в багатьох випадках вдасться запобігти насильству в родинах, а особа, яка вчиняє домашнє насильство, не вчинятиме його в майбутньому, побоюючись покарання відповідно до чинного законодавства, повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.