Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині виявили звалище залишків асфальту після ремонту дороги

229

Звалище у лісі поблизу Верхньої Сироватки виявив сумчанин кілька днів тому. На його думку, вивантажили будівельне сміття працівники компанії “Автомагістраль Південь”, яка поряд ремонтує дорогу.

“Був шокований, як так — зробити сміттєзвалище з асфальту. Це така річ, яка дуже надовго і нанесе великої шкоди природі”, — так сумчанин Дмитро Захарко розповідає про те, як тиждень тому помітив прибрані залізобетонні блоки з дороги. Вони загороджували проїзд до старого звалища поблизу Верхньої Сироватки. Коли ж вирішив подивитись що там, побачив, каже, відходи після ремонту дороги.

“Зараз в цьому районі виконують роботи “Автомагістраль-Південь” і саме це сміття, яке зараз тут є, це асфальт, призначений для ремонту доріг. Є також тут зрізаний старий асфальт, є новий, який повинен бути вкладений на дорозі. Але чомусь він тут лежить. Однак це ні в якому разі не місцеві, які можуть викинути побутове або якесь будівельне сміття, а саме сміття від ремонтних робіт з дорожнього покриття”, — каже він Суспільному.Суми.

За кілометр від звалища розташована база компанії “Автомагістраль “Південь”. На місці, сказала робітники, відповідальних за ділянку немає, а на дзвінки не відповідають. На ділянці дороги за Гребениківкою, де зараз працює компанія, відповідального на місці теж не було, а про сміття працівники не чули: “Не знаю, ми тільки вчора приїхали сюди, на цю ділянку”.

Дмитро зі скаргою звернувся до Держекоінспекції, а до Верхньосироватської сільради направив листа із фото звалища. Поки ж, говорить, жодної відповіді не отримав. На робочому місці голову села ми не застали, а діловод говорить – до них не зверталися: “Звернень ніяких не надходило, не було звернень щодо звалищ”.

За словами речниці обласної Служби автомобільних доріг у Сумській області Лілії Кошиної, у цій місцевості наразі працює два підрядники: “Автомагістраль-Південь” та “Консорціум “Мікстрансбуд”. Вони і мають вивозити відходи.

“Згідно з нормами чинного законодавства передбачено вивіз та утилізацію всього будівельного сміття, тому ні Служба автомобільних доріг у Сумській області, ні підрядні організації, які працюють, не причетні до цієї ситуації”, — зазначила вона.

За умовами тендеру прибрати усе будівельне сміття та техніку підрядник має протягом п’яти днів, після завершення робіт. Хто саме прибиратиме це сміття, сказала Лілія Кошина, – питання відкрите.

Поточний середній ремонт дороги Н-12 Суми-Полтава окремими ділянками загалом оцінили у майже 900 млн грн. Роботи на понад 600 м мають виконати “Автомагістраль-Південь”, решту – “Мікстрансбуд”. У першому, за номером вказаним на сайті як контактний, почувши прохання про коментар, кинули слухавку. З керівництвом іншої ми намагаємось зв’язатись.

Як повідомила начальниця організаційного відділу Держекоінспекції у Сумській області Юлія Тюріна, до них звернення від Дмитра Захарка надійшло, але для виїзду на місце їм необхідно погодження з Києва. Його чекають протягом п’яти днів. Після цього ще 10 днів в екоінспекції матимуть на перевірку.