Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Моя лікарня скраю. Хто винен у смерті літньої жінки у Сумах

687

Поки у сумських лікарнях вирішували, хто прийме хвору зі “швидкої”, людина померла

Фатальний трикутник – так можна назвати маршрут карети швидкої допомоги, яка увечері 20 квітня забрала 79-річну жительку Путивльського району, що з грудня минулого року проживала в Сумах у доньки. Пенсіонерка скаржилась на високий рівень цукру в крові, ускладнене дихання та високу температуру. Бригада екстреної медичної допомоги доправила її спочатку до Медичного клінічного центру інфекційних хвороб та дерматології ім. З.Красовицького (колишня інфекційна лікарня). Там жінку оглянули, зробили швидкий тест на коронавірус, результат якого виявився негативним, а госпіталізувати відмовились. Тоді “швидка” відвезла пацієнтку до Сумської обласної клінічної лікарні, відділення якої частково розташовані на вул. Ковпака. Там черговий лікар виявив, що жінка у важкому стані, і повідомив, що її потрібно доправити в реанімаційне відділення СОКЛ, що знаходиться на вул. Троїцькій. До речі, така логістика, коли частина відділень лікарні розташована за однією адресою, а решта, зокрема і реанімація, знаходиться на іншому кінці міста – точно не найкраще рішення у таких випадках.

Медикам варто пам’ятати, що не коронавірусом єдиним – на фоні стресу та малорухливого способу життя у людей розвиваються чи загострюються й інші хвороби

Майже одночасно зі швидкою до приймального відділення обласної лікарні прибула і донька жінки. Врешті-решт для того, щоб пацієнтці надали медичну допомогу, лікарям “швидкої” навіть довелось викликати поліцію… Медики СОКЛ розпочали реанімаційні заходи, але врятувати жінку вже не змогли…

Кожна хата скраю…
Отже спроби передати хвору людину на лікування до кількох лікарняних закладів обласного центру виявилися марними. Хто ж відповідальний за рішення, що призвели до таких сумних наслідків?

Як повідомила голова групи експертів з питань інфекційних хвороб обласного управління охорони здоров’я Ірина ТРОЦЬКА, обласна інфекційна лікарня наразі обмежена в питаннях госпіталізації. Відповідно до наказу управління охорони здоров’я, у цю лікарню можуть госпіталізувати лише хворих на ГРВІ, клінічно підтверджену пневмонію, підозру на covid-19 та з діагнозом «коронавірус».

«У цієї пацієнтки ознак пневмонії не було. Температура під час огляду була нормальна, але рівень цукру в крові був дуже високий. Жінка потребувала спеціалізованої медичної допомоги з приводу цукрового діабету. Ми все ж таки зробили, хоч не мали цього робити, тест на коронавірус. Швидкий тест був негативний, тому хвору відправили в терапевтичне або ендокринологічне відділення», – розповіла Ірина Троцька.

Втім заступниця директора з оперативної роботи Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги Галина БІЛОУС підтвердила, що температура у жінки була підвищена.

У СОКЛ нам повідомили, що наразі триває перевірка. У коментарі колегам-журналістам ТСН лікар-анестезіолог Сумської обласної лікарні Іван РУЧКА пояснив, що жінка була доставлена у лікарню у важкому стані:«В неї була підозра на коронавірус. Ми вдягли захисні костюми і прийняли її. Розпочали комплекс реанімаційних дій, але констатували смерть». За словами лікаря, у госпіталізації вони не відмовляли. Лише просили почекати кілька хвилин, поки медперсонал вдягне захисні костюми.

27 квітня заступник директора Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Михайло МАЦЮК розповів, що у п’ятницю 24 квітня у другій половині дня від паталогоанатомів поступив зразок біоматеріалу померлої, наступного дня лабораторія дослідила його методом ПЛР. Згідно результату тесту, у померлої 79-річної сумчанки не було коронавірусу.

У Сумах, щоб отримати медичну допомогу, інколи доводиться викликати поліцію

Як повідомив на брифінгу в Сумській ОДА начальник обласного управління охорони здоров’я Дмитро КРАВЦОВ, згідно наказу облздраву визначеними особами проводиться експертна оцінка даної ситуації,була проведена судово-медична експертиза. Відповідь буде надана після отримання висновків перевірки.

Залишається додати, що поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 140 Кримінального кодексу України «Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником». Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, карається позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк. Слідство з’ясовує всі обставини того, що сталося.

Ксенія Соболєва
Панорама №18-2020