Панорама / сумы / новости / события / комментарии
01.10 Четверг

Місцеві вибори восени: чи переможе Зеленський?

05.08.2019, 15:14 Категория: Новость Рубрики: Выборы - 2020, Топ-тема Регионы: Украина, Сумы, Сумщина

Про неминучість перемоги Зе та про олігархів

Дивні істоти – люди. Вони повторюють помилки своїх предків із завидною регулярністю. Історія нічому не вчить. Але знання історії може допомогти в аналізі ситуації. І хоча пророкувати щось у нашій країні важко, проте можливо. Ну, або хоча б розглянути кілька можливих альтернатив розвитку подій.

Нинішня ситуація, у якій перебуває Україна, нагадує пізню римську республіку. Інтриги та корупція. Бідність поруч із розкошами. Засилля позерів та псевдо-трибунів. Народ, що вимагає хліба і видовищ. І нестихаюча війна. І тріумвірат сильних політиків.

У давньому Римі було два тріумвірати. Перший: Краса, Помпея і Цезаря. Другий: Антонія, Лепіда та Октавіана-Августа. Тріумвіри домовлялися про ключові закони і кадрові призначення. Групи впливу в Сенаті голосували під диктовку тріумвірів, таким чином роблячи Сенат як інституцію – статистом. Але рано чи пізно – тріумвіри починали сваритися. В обох випадках у протистоянні перемогу здобував наймолодший учасник. На якого спочатку і не поставив би ніхто.

У нас наявний тріумвірат Зеленського та олігархів: Коломойського і Пінчука. За визначенням Віталія Портнікова, олігарх – це не тільки фінансовий ресурс. Це і медіаресурс. В країні, де понад третину (а серед реальних виборців і більше) населення ніколи не була в мережі Інтернет і з огляду на сьогодення – ресурс визначальний. Тому лояльність Пінчука до Зеленського, включення Кучми знову у велику гру – свідчення впливу.

У нас наявний тріумвірат Зеленського та олігархів: Коломойського і Пінчука

Навіть часткова окупація Зе!командою соціальних мереж не гарантує зменшення впливу телересурсу. Адже часто мережі лише ретранслюють вже вкинуту викривлену картинку. Крім того, маємо у Пінчука ресурс репутації мецената з корисними зв’язками, у тому числі і за межами України. А у Коломойського – ресурс хуцпи – постійного епатажного наступу, що рве шаблони. Стратегічна ініціатива – це безперечний і цінний ресурс. Хто наступає, той і диктує тактику. Звичайно, усі троє тріумвірів мають різну мотивацію та поведінкові імперативи.

Звичайно, нас відрізняє від Риму те, що ми не Рим. І нам треба рахуватися з більш сильними утвореннями поруч. І їхніми агентами впливу тут. Особливо якщо у них – купа різних каналів, які формують світогляд глядача. От зараз цим легіоном формується міф: «мир – понад усе і за будь-яку ціну». Звичайно, в Україні нікуди не ділися Ахметов, який відтіснений нинішніми тріумвірами від столу, за яким приймають рішення. Та інші сильні світу цього з різноманітними ресурсами.

Звичайно, є і багато місцевих вождів, які мають місцеві медіа і розвинену мережу клієнтів. І місцеві вожді зараз теж у більшості програли фотографам і тамадам. Але є безперечною силою, на яку у великій грі слід зважати. Ну і, звичайно, в Україні є велика кількість пасіонаріїв, визначальним імперативом у діяльності яких є незалежна Україна. Ця сила, у разі об’єднання, є джокером: у скрутний момент вона б’є усі інші масті.

Так ось. Володимир Зеленський зробив так, як і колись Цезар. Він вирішив проблему парламенту, наповнивши його своїми людьми. Після того як Цезар тріумфально захопив Рим, він просто збільшив кількісний склад Сенату і заповнив його своїми центуріонами. І що тоді вам Катони чи Ціцерони, коли їм просто може розбити носа простий центуріон з Х-го легіону? Як це колись він робив гельветам?

Зараз Володимир Олександрович має понад 250 людей, які ще у новорічну ніч і не мріяли стати депутатами. А зараз це реальність. Якщо їм вистачає мізків, вони розуміють, як і сенатори часів Цезаря, чому вони тут і на чиєму імені вони в’їхали в «рай». І що головний навик, потрібний їм зараз – вміння натискати на кнопки за свистком. Проте це реальність станом на зараз, а усе швидко змінюється.

Коли Цезар впав, зарізаний під час змови, його центуріони-сенатори розбіглися по таборах Антонія чи Октавіана. І вони були між собою об’єднані спільною історією і орлами легіонів. Вони були зграєю собак, які були готові порвати будь-кого за зграю. Але де ви бачили зграю котів? Зараз ньюнеймів об’єднує лише спільний успіх.

Ветерани Цезаря були потрібні новим цезарям. А кому без Володимира Олександровича потрібні в парламенті весільні фотографи? Звичайно, не будемо узагальнювати. У фракції «Слуги народу» багато розумних і амбітних, а не лише випадкових. Ми скоро дізнаємося їхні імена. Вони стануть спікерами. Але ми говоримо про тенденцію.
Тож ми маємо станом на кінець липня ситуацію: тріумвіри святкують спільний тріумф. Народ вимагає хліба і видовищ. Він також вимагає проскрипцій – це у Римі так називався кривавий перерозподіл майна від ворогів народу – до лояльних. І першими бенефіціарами захочуть стати тріумвіри.

Але от біда. Конфлікт між ними – неминучий. Якщо олігархам потрібні гроші і вплив, то Володимиру Олександровичу потрібна слава. Створити такий театр і не відіграти тут до кінця п’єсу «Щасливий народ обожнює свого цезаря» – моветон.

І тому зацікавленість у всіх різна. А прем’єр-міністр має бути один. Захід підказуватиме сильного технократа. Сильний і харизматичний прем’єр сам захоче стати незалежною фігурою. А кому такий потрібен?

Знову ж. Пінчук має грати за правилами, прийнятими у західному суспільстві. Щоб повпливати на політику, зберегти бізнес і трошки шити. Але де ви бачили береги у Ігоря Валерійовича? Він – океан. Він не боїться себе розплескати. Тому ми побачимо конфлікт. Людей Коломойського відтіснили при формуванні і списку, і команди мажоритарників. Там більшість Зе!

Якщо зараз при призначенні прем’єра не дослухаються до порад Коломойського – можлива війна. І Плюси услід за Інтером будуть питати президента за кінець війни, зниження тарифів, підвищення зарплат і пенсій та іншими «ніштячками» для вимогливого до подачок електорату. І я би пророкував перемогу Зеленського. Адже бліцкриг триває.

Під приводом прискорення процесу децентралізації, маючи чудову революційну доцільність перезавантаження, вже у вересні може бути проголосований закон. Про примусову децентралізацію. Зменшення кількості і функцій районів. Зміну функціоналу областей. Створення і укрупнення тих громад, що не схотіли об’єднатися добровільно. Обґрунтовуючи усе це ще і тим, що затягувати не можна. Адже бюджетний рік має початися для нових утворень уже у січні.

І ми маємо під усе це дострокові місцеві вибори, які тут же благословить Конституційний суд. Перемога Зе! восени неминуча. Вона базуватиметься на трьох китах: міфі про його порядність і здатність щось змінити (феномен Голобородька), його епатажності (як він ганяє місцевих князьків – ми бачили) і вірі народу в диво (ми тільки-но від цієї віри ахнули). Для створення нової системи Зеленському потрібно взяти обласні ради, обласні центри і ключові громади. У половині областей Зе візьме все. У половині доведеться владою з кимось поділитися. І цим у майбутньому зашкварити і попутників. Але будь-який бліцкриг закінчується зимою. Маючи все – відповідаєш за все.

А дива не буде. Тарифи не впадуть. Пенсії не злетять. Навіть можливі посадки, яких вимагає кровожерлива частина електорату – розіб’ються об корумпованих слідчих і суддів. Арешти будуть, посадки – хтозна. Навіть якщо у стані війни з Коломойським Володимир Олександрович почне його ганяти – і аплодуватимуть навіть ті, хто розуміє, що це не торжество справедливості, а війна колишніх соратників, рейтинг почне падати. Навіть якщо у війні за думки населення Зеленський відбере у Коломойського і Медведчука і перезавантажить телеканали на себе – рейтинг буде падати. Не так швидко, як цього очікують його вороги. У талановитого артиста фан-клуб стоїть довше за фан-клуб політика. Але вже до кінця 2020 р. рейтинг Зеленського – впаде. А антирейтинг – доганятиме такі ж у Порошенка і Тимошенко.

Зараз Володимир Олександрович має понад 250 людей, які ще у новорічну ніч і не мріяли стати депутатами

І якщо зараз, під осінні вибори вдячні депутати-ноунейми будуть голосувати для Зеленського усе – недоторканність, закон про сумнівні вибори, уряд. І здадуть Коломойського. І сидітиме тихо Пінчук. Але в довготривалій перспективі – олігархи або змусять Зе грати за старими правилами, або просто куплять парламент. З падінням рейтингу Зеленського у його вірних соратників будуть розплющуватися очі. Соратники зрозуміють, що цей їхній захід у парламент – останній. І треба жнивувати.

Уявімо ситуацію. Добре і з ентузіазмом голосується популістичний закон про недоторканність. Усі в захваті. Картинка прекрасна. Прихильники Зе кидають порохоботам презирливе: «Бачите? Він зміг те, що не вийшло у вас 100500 разів». Прихильники Петра похнюплені. Він таки зміг. А наступного дня буде проголосоване призначення когось в АМКУ, де будуть вирішуватись справи на мільярди. Чи поправка в бюджет на 2-3 мільярди для чийогось бізнесу. І за це буде «занос». Або тому, хто домовиться і дасть «відмах» нажимати кнопки. Або – що ще вірогідніше – по 5-10 тисяч кожному. Беріть, життя коротке. Депутатське життя – ще коротше.

Впевнений, що хтось встоїть. На таких потім будуть показувати пальцями і поважати. Бо гордий і бідний. Але кар’єра депутатів закінчиться для усіх. І гордих. І не дуже. Бо мудрий народ вже скоро скаже: ці здулися – несіть нових. Потрібні нові обличчя.

Щоправда, іншим визначальним фактором може бути сім посольств. Вони можуть стати тим Гудвіном, який не дасть хоробрості нашому президенту на позачергові місцеві вибори і повну узурпацію влади. Тут Коломойського не вистачатиме. Він би не рипонув.

Підсумовуючи. Якщо у лавах тріумвірів дійде до протистояння, рейтинг Зеленського почнуть вбивати через телевізор. Зеленський може відповісти репресіями. І може так статися, що у цьому випадку підтримувати Зе вийдуть ті, хто ще вчора його терпіти не міг. Ідеальний варіант: Петро із Володимиром – проти Коломойського і олігархів.
Ну, або війни не буде. Зеленський з Коломойським призначають прем’єра від Ігоря Валерійовича. Прем’єра без зайвих амбіцій. Забивають на репутацію у європейців і американців та узурпують усю владу через проведення позачергових місцевих виборів. Але у будь-якому разі рейтингу Зеленського – кришка. Тоді просто Ігор Валерійович, коли все буде погано, розсвариться із Зе та й поїде собі до Ізраїлю.

Верховна Рада за першої ж нагоди стане грати в «кожен сам за себе». Зараз Володимир Олександрович у зеніті слави і могутності. Такому швидкому злету позаздрили б і Цезар, і Наполеон. Тільки я чомусь йому не заздрю. Бо кесарю – кесареве. Брудна від крові підлога сенату чи острів Ельби.

Віктор БОБИРЕНКО
Панорама №31-2019

Напечатать Письмо автору Просмотров 355 Комментариев 1

читайте также
Хто йде на міського голову Сум. Інформація виборчкому
Вчера, 13:20 Новость
Панорама Панорама Вчера, 13:20 Категория: Новость Рубрики: Выборы - 2020, Город, Политика, Топ-тема Регион: Сумы Просмотров 731 Комментариев 0
Сумська міська рада: виборчком оприлюднив списки кандидатів
Вчера, 13:10 Новость
Панорама Панорама Вчера, 13:10 Категория: Новость Рубрики: Выборы - 2020, Топ-тема Регионы: Сумы, Сумщина Просмотров 481 Комментариев 0
На Сумщині виявлено 50 порушників карантину
26.06.2020, 13:13 Новость
Панорама Панорама 26.06.2020, 13:13 Категория: Новость Рубрики: Город, Здоровье, Область, Топ-тема Регионы: Сумы, Сумщина Просмотров 115 Комментариев 0
На Сумщині знову додалося хворих на коронавірус 1 фото
25.06.2020, 16:37 Новость
Елена Николаева Елена Николаева 25.06.2020, 16:37 Категория: Новость Рубрики: Город, Здоровье, Область, Топ-тема Регионы: Сумы, Сумщина Просмотров 163 Комментариев 0
В Сумской области за день добавился один заболевший
18.05.2020, 18:15 Новость
Ирина Власова Ирина Власова 18.05.2020, 18:15 Категория: Новость Рубрика: Топ-тема Регион: Сумы Просмотров 38 Комментариев 0
За один день на Сумщине работы лишились более 600 человек 2 фото
18.05.2020, 09:03 Новость
Панорама Панорама 18.05.2020, 09:03 Категория: Новость Рубрики: Бизнес, Город, Общество, Топ-тема Регион: Сумы Просмотров 599 Комментариев 0
Комментировать (1)

Добавить комментарий

  • Сергей Федоров
    Сергей Федоров | 08.08.2019, 21:59

    А ведь БОЛЬШИНСТВО тех ЗомбиТВ (наивные избиратели-НЕЗНАЙКИ), которые голосовали за НЕЗНАЙКУ от Коломойского (пропиаренного этим ОЛИГАРХОМ на канале 1+1), ранее на выборах 2010г. голосовали за УГОЛОВНИКА Януковича (пропиаренного на каналах ОЛИГАРХА Ахметова и его шестёрок), наступив на ГРАБЛИ, и ранее на выборах 2014г. голосовали за РЭКЕТИРА Порошенко (пропиаренного на СВОЁМ ОЛИГАРХканале и на деньги ОЛИГАРХА Фирташа на других каналах), наступив на ГРАБЛИ. И теперь наступили на ОЧЕРЕДНЫЕ ГРАБЛИ от ОЛИГАРХА, А количество ТУПОСТИ может легко перейти на новый уровень «качества», и лоб, об который УДАРЯЮТ ГРАБЛИ, может и НЕ ВЫДЕРЖАТЬ, РАСКОЛОВ голову. А мозги, судя по кандидатам на Премьер-министра от политПРОЕКТА «Слуга народа», у этого СБИГОВИСЬКА клоунов уже ПОПЛЫЛИ. Если среди этих кандидатов есть такие как Андрей Коболев и Юрий Витренко с НАФТОГАЗа, которые должны сидеть в ТЮРЬМЕ за РАЗВОРОВЫВАНИЕ народных денег на УКРАИНСКОМ и импортном газе (стоимость для населения должна быть НЕ БОЛЕЕ 3 гривен за куб и 5 гривен за куб соответственно) через НЕОБОСНОВАННУЮ цену газа и свои МИЛЛИАРДНЫЕ премии с МИЛЛИОННЫМИ зарплатами, то это уже МАРАЗМ. И последствия будут ТЯЖЁЛЫЕ. А наличие таких кандидатур уже говорит о наличии предварительных договорённостей между Коболевым и ОЛИГАРХОМ Ігорем Валерійовичем по пропорциям ДЕРИБАНА НАВОРОВАННЫХ на газе (и нефти) средств У НАРОДА — поэтому и от снижения тарифов (что в ПЕРВУЮ очередь ожидали ЗомбиТВ) зелёные КЛОУНЫ уже отказываются (пошутили — так сказали КЛОУНЫ). А цена на газ и нефть (бензин) сейчас понижается НЕ БЛАГОДАРЯ клоунам (как обычно «думают» НЕЗНАЙКИ), а потому что ПАДАЕТ цена на мировых биржах (по формуле как и в газовом договоре 2009г. от Тимошенко) и Гройсману надо было попиариться на выборах.
    Будьте бдительны, жизнь ПОКА ЕЩЁ прекрасна.

СКАЧАТЬ ПРИЛОЖЕНИЯ ДЛЯ МОБИЛЬНОГО:
Новости партнёров
11.09.2020, 16:26
admin adminych admin adminych 11.09.2020, 16:26 Категория: Новость Рубрика: Образование Регионы: Все Просмотров 144 Комментариев 0
26.12.2019, 15:17
Панорама Панорама 26.12.2019, 15:17 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 380 Комментариев 0
07.10.2019, 14:41
Панорама Панорама 07.10.2019, 14:41 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 363 Комментариев 0
21.08.2019, 15:39
Панорама Панорама 21.08.2019, 15:39 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 482 Комментариев 0
06.08.2019, 13:24
Панорама Панорама 06.08.2019, 13:24 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 261 Комментариев 0
Предложения партнёров
Вчера, 15:48
admin adminych admin adminych Вчера, 15:48 Категория: Рубрика: Электроника Регионы: Все Просмотров 7 Комментариев 0
29.09.2020, 19:13
admin adminych admin adminych 29.09.2020, 19:13 Категория: Рубрика: Бытовые услуги Регионы: Все Просмотров 5 Комментариев 0
28.09.2020, 16:29
admin adminych admin adminych 28.09.2020, 16:29 Категория: Рубрика: Здоровье, красота Регионы: Все Просмотров 23 Комментариев 0
27.09.2020, 13:58
admin adminych admin adminych 27.09.2020, 13:58 Категория: Рубрика: Дом, быт, досуг Регионы: Все Просмотров 21 Комментариев 0
27.09.2020, 13:35
admin adminych admin adminych 27.09.2020, 13:35 Категория: Рубрика: Бизнес-услуги Регионы: Все Просмотров 13 Комментариев 0
Опросы

В свете обещаний президента, премьера и мэра, как вы считаете, что нужно в первую очередь в городе отремонтировать и отреставрировать?
Просмотреть результаты
Загрузка ... Загрузка ...