Панорама / сумы / новости / события / комментарии
13.07 Понедельник

Міська служба зайнятості: історія успіху і вдалої співпраці

27.12.2018, 12:28 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все

Сучасні сервіси, відпрацьований механізм роботи та вміле будування партнерських відносин з бізнесом дозволяють Сумській міській службі зайнятості бути кращою у свої сфері діяльності.

Затребувані на ринку праці не тільки України, але й інших країн, спеціалісти будівельної галузі залучаються та акумулюються саме в Сумській області. Яскравий тому приклад одне із успішно працюючих підприємств будівельної галузі міста ТОВ «БВК компанія «Федорченко». З досвідом його співпраці з міською службою зайнятості журналістам вдалося познайомитися 18 грудня під час прес-туру до офісу та безпосередньо на будівельні об’єкти міста.

Приклад для наслідування

Керівництво підприємства вже багато років співпрацює зі службою зайнятості на партнерських засадах. Компанія активно користується послугами, які пропонує міська служба зайнятості. Вони звертається за допомогою в укомплектуванні вакансій. І вже більше 500 робочих місць укомплектовані кадрами саме за сприяння міської служби зайнятості.

Окрім того, цей роботодавець залучає безробітних громадян до участі в роботах тимчасового характеру. А працівники, що задіяні тільки на сезонних роботах, мають можливість розвиватися чи навіть здобувати нові суміжні професії на платформах міської служби зайнятості ще й за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

ТОВ «БВК компанія «Федорченко» цілком заслужено кілька років поспіль є володарем нагороди «Кращий роботодавець року» від Сумського обласного центру зайнятості.

Популярну нині тезу «Живи і працюй в Україні» підприємство доводить конкретними діями та відповідальним ставленням до своїх працівників, таким чином зменшує гостроту проблеми відтоку кваліфікованих кадрів з країни.

Свою діяльність компанія розпочала у 1990 р. під назвою «Побутсервіс», з 2009 р. ми знаємо її як ТОВ «Будівельна виробничо-комерційна компанія «Федорченко», незмінним керівником якої є Віктор Федорченко.

Зараз компанія – загальновизнаний лідер у будівництві. Це багатогалузеве підприємство, яке не лише будує житло, а й має власне виробництво будівельних матеріалів: керамічної цегли, залізобетонних конструкцій, столярних виробів. Таким чином, компанія забезпечує роботою значну кількість мешканців Сумського регіону, гарантує соціальний захист своїм працівникам. Компанія «Федорченко» дбає і про перспективу — оплачує навчання дітей співробітників у вищих навчальних закладах з метою їх працевлаштування на своєму підприємстві, тобто готує їх на зміну працівникам, які йдуть на заслужений відпочинок.

«Ми є багатогалузевою будівельною компанією. Маємо майже всі будівельні спеціальності в своєму арсеналі. І частина професій є сезонними. Для прикладу можемо взяти наш цегляний завод, який працює тільки до листопада. На три-п’ять місяців люди залишаються без роботи і заробітної плати. А це 70 чоловік. Постає питання: куди дівати цих робітників? І саме тут нам на допомогу приходить міська служба зайнятості. У співпраці з ними ми не тільки вирішуємо питання, як забезпечити людей на період відсутності роботи фінансовою підтримкою, але за цей період на обліку вони мають можливість отримати суміжну професію. Ми ж, в свою чергу, надаємо гарантій їм у тому, що вони повернуться до роботи, щойно той чи інший наш підрозділ поновить свою роботу. А людям дуже важливо знати, що їх не покинуть», — говорить Віктор Федорченко.

Наразі компанія зацікавлена у залученні нових працівників та потребує кваліфікованих фахівців різного професійного спрямування: муляри, монтажники сантехнічних систем і устаткування, машиніст баштового крану, машиніст тепловозу, монтер колії, монтажник металопластикових конструкцій та інші.

Агенти змін

Фахівці Сумського міського центру зайнятості постійно працюють у напрямку зміцнення партнерських відносин з працедавцями.

У поточному році кількість роботодавців, які взаємодіяли з центром зайнятості та мали вакансії становила 1437. Відповідно, кількість наявних актуальних вакансій у базі даних Сумського міського центру зайнятості становить 9532 пропозиції.

«Сумський міський центр зайнятості працює з двома клієнтами: з тим, хто прийшов шукати роботу, та з тим, хто цю роботу пропонує. Саме роботодавець є для нас і клієнтом і соціальним партнером. Сьогодні служба зайнятості працює над зміцненням стосунків між нашими партнерами. І сьогодні ми бачимо яскравий приклад нашої співпраці, багаторічного перевіреного симбіозу із будівельною компанією «Федорченко», яка протягом років є стабільно працюючою структурою, яка постійно надає можливості тим хто втратив роботу, отримати офіційне працевлаштуванням, соціальний захист, постійну стабільну заробітну плату. саме це підприємство неодноразово отримувало звання «Кращий роботодавець року», — пояснює заступник директора Сумського міського центру зайнятості Галина ДІХНІЧ.

Формат надання послуг роботодавцям дуже різноманітний. Задля максимального спрощення підбору працівників працедавцям служба зайнятості пропонує:електронну базу резюме та відео-резюме шукачів роботи, можливість онлайн-співбесіди з претендентами, проведення виїзних та традиційних презентацій роботодавця, розміщення відео-вакансій, відео-презентацій підприємств, взаємодію через електронний кабінет роботодавця.

«Так, існує проблема дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили, відсутність висококваліфікованих працівників, їх підготовка. Ми проводимо сьогодні неабияку роботу, яка підносить саме робітничі професії на більш високий рівень. Ми говоримо про те, що людина, яка має робітничу професію, завжди буде зайнята, вона завжди матиме роботу, достойну заробітну плату. Саме будівельні компанії мають дефіцит цих робочих професій і ми готові спільними зусиллями змінювати цю ситуацію», — додає Галина Діхніч.

Довідка:

Робоча статистика

5569 осіб працевлаштовано за сприяння Служби зайнятості за період січня-листопада 2018 р.

Для того щоб процес укомплектування вакансій був максимально дієвий, щоб працедавці оперативно були поінформовані про зміни у діючому законодавстві про зайнятість, протягом січня-листопада 2018 року проведені наступні заходи:

- 50 інформаційних семінарів за участю 541 роботодавця;

- 52 міні-ярмарки вакансій за участю 63 підприємств, організацій, установ (далі – ПОУ) та 588 безробітних;

- 37 семінари з вивільнюваними працівниками на 37 ПОУ за участю 3275 безробітних;

- 3 масштабні ярмарки вакансій за участю 77 ПОУ та 720 шукачів роботи;

- 3 круглих столи за участю 93 ПОУ;

- 26 презентацій роботодавця за участю 48 ПОУ та 582 безробітних.

Наразі актуальна база вакансій налічує більше 712 одиниць різного професійного спрямування: для робітників – 384 од., службовців – 247 од., для осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки, – 81 од. Навантаження на одне вільне робоче місце зареєстрованих безробітних становить – 3 особи.

Коментарі

Галина ДІХНІЧ, заступник директора Сумської міської служби зайнятості

«Пошук роботи є важливим і складним. Але, як кажуть, хто шукає роботу, той її знайде. На базі служби зайнятості створена профорієнтаційна платформа, на якій кожна людина віком від 16 років може пройти тестування, щоб визначитися з професійними нахилами, визначити свій рівень IQ для того, щоб правильно обрати професію і реалізуватися в своєму житті. Ми маємо таку статистику: біло заявлено роботодавцями 9,5 тис. вакансій. Серед них 60-70% — це робітничі професії, зовсім невеличка частка вакансій, які не вимагають кваліфікації та невеликий прошарок – потреба у людях з вищою освітою. Аналізуючи наш ринок праці, ми чітко вбачаємо те, що профорієнтаційна робота, яка зараз проводиться, є неоціненною, це є розвиток, турбота про завтрашній день».

Віктор ФЕДОРЧЕНКО, генеральний директор ТОВ «БВК компанія «Федорченко»

«Центр занятости – сегодня является основной площадкой, где мы можем найти кадры для нашего предприятия. У них есть огромная база, возможности, современные и удобные сервисы. Благодаря работе с центром занятости мы можем обеспечить наши новые строительные объекты квалифицированными кадрами. У нас много отраслевое предприятие, кадры нужны и самые разные. Коллектив большой. Все равно есть проблема с нехваткой рабочих рук, но с ней мы идем в Центр занятости, где нам помогают ее решить».

Надія КУРУСЕНКО, заступник генерального директора ТОВ «БВК компанія «Федорченко» з кадрових питань та персоналу

«Сезонность выполняемых нами строительных работ, требует того, чтобы наши люди на два-три месяца, пока идет зима, идут холода, оставались без работы. Когда люди идут в центр занятости, они получают такую возможность, как обучение смежной профессии, что очень интересно для нашего предприятия. В 2008 г. у нас было в штате больше тысячи сотрудников. Сегодня мы уменьшили их численность не потому, что упали объемы производства, а только потому, что люди стали универсальны. Они имеют по две-три профессии. А это, в свою очередь, говорит о том, что у них увеличивается заработная плата и для предприятия этот сотрудник имеет очень большую ценность».

Напечатать Письмо автору Просмотров 343 Комментариев 0

читайте также
КП «Дорремстрой»: ремонт дорог в разгаре
02.09.2015, 17:22
admin adminych admin adminych 02.09.2015, 17:22 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 561 Комментариев 0
Расцвет коррупционеров в судебных органах.
02.09.2015, 15:26
admin adminych admin adminych 02.09.2015, 15:26 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 249 Комментариев 0
Вадим Лисий: «Незалежність – це самоврядність!»
02.09.2015, 09:24
admin adminych admin adminych 02.09.2015, 09:24 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 382 Комментариев 0
Много шума из ничего
28.08.2015, 12:17
admin adminych admin adminych 28.08.2015, 12:17 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 799 Комментариев 0
Сумчан научат жить в стиле эко: беречь окружающую природную среду и зарабатывать на этом
28.08.2015, 11:48
admin adminych admin adminych 28.08.2015, 11:48 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 259 Комментариев 0
Не воруйте – оформляйте
27.08.2015, 12:44
admin adminych admin adminych 27.08.2015, 12:44 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 375 Комментариев 0
26.08.2015, 15:08
admin adminych admin adminych 26.08.2015, 15:08 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 441 Комментариев 1
Хватит жить «по-новому!»
26.08.2015, 12:57
admin adminych admin adminych 26.08.2015, 12:57 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 412 Комментариев 1
Комментировать (0)

Добавить комментарий

СКАЧАТЬ ПРИЛОЖЕНИЯ ДЛЯ МОБИЛЬНОГО:
Новости партнёров
08.07.2020, 09:00
admin adminych admin adminych 08.07.2020, 09:00 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 78 Комментариев 0
06.07.2020, 17:34
admin adminych admin adminych 06.07.2020, 17:34 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 26 Комментариев 0
26.12.2019, 15:17
Панорама Панорама 26.12.2019, 15:17 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 350 Комментариев 0
07.10.2019, 14:41
Панорама Панорама 07.10.2019, 14:41 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 353 Комментариев 0
21.08.2019, 15:39
Панорама Панорама 21.08.2019, 15:39 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 455 Комментариев 0
Опросы

Поддерживаете ли вы продление карантина до 31 июля?
Просмотреть результаты
Загрузка ... Загрузка ...
Предложения партнёров
08.07.2020, 19:06
admin adminych admin adminych 08.07.2020, 19:06 Категория: Рубрика: Бизнес-услуги Регионы: Все Просмотров 13 Комментариев 0
08.07.2020, 18:34
admin adminych admin adminych 08.07.2020, 18:34 Категория: Рубрика: Электроника Регионы: Все Просмотров 10 Комментариев 0
08.07.2020, 17:59
admin adminych admin adminych 08.07.2020, 17:59 Категория: Рубрика: Автотранспорт Регионы: Все Просмотров 8 Комментариев 0
07.07.2020, 17:53
admin adminych admin adminych 07.07.2020, 17:53 Категория: Рубрика: Строительство Регионы: Все Просмотров 6 Комментариев 0
03.07.2020, 20:27
admin adminych admin adminych 03.07.2020, 20:27 Категория: Рубрика: Дом, быт, досуг Регионы: Все Просмотров 32 Комментариев 0