Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Мер Конотопа Артем Семеніхін: «Хочемо заробляти кошти для бюджету»

550

Свободівець і ветеран АТО Артем СЕМЕНІХІН переміг на виборах мера Конотопа неочікувано для багатьох. Очевидно, через це після вступу на посаду ним зацікавились українські і навіть російські ЗМІ. Останні, до речі, і досі ведуть проти нього інформаційну війну. Скоро мине 100 днів, як новий конотпський мер працює на посаді, тож час підводити попередні підсумки. Ми спробували це зробити у нашій бесіді. Втім, говорили не тільки про роботу і про ситуацію у Конотопі.
r: Невдовзі минає 100 днів, як ви розпочали роботу. Що найголовніше вдалося зробити за цей час?
Артем Семеніхін: Зроблено багато. Найголовніше – міськраді вдалося сформувати більшість, яка готова працювати на інтереси конотопчан. Повірте, це було непросто. Серйозно зайнялися благостроєм: за час до початку зими вдалося почистити від сміття паркові зони міста, а також русло і прибережну зону притоку річки Езуч – річки Липки. Довелося налагоджувати роботу двох комунальних підприємств – під час великих снігопадів вони добре попрацювали і зараз максимально завантажені вивезенням снігу. Приватні фірми, що належать окремим колишнім посадовцям, від цього майже усунені. Навіть ЗМІ визнали, що дороги у Конотопі були почищені найкраще в області. Розпочали роботу над відновленням комунальної аптеки – це важливо для літніх людей. На її базі невдовзі буде відновлено виробництво ліків. Обидві комунальні лікарні будуть обслуговуватись тільки у цій аптеці, вона ж буде реалізовувати ліки на їх території. Із приватними аптеками договори розриваємо. Відновлено вуличне освітлення на майже усіх вулицях міста, навіть самих віддалених, цей процес продовжується і зараз. До кінця лютого цей процес закінчимо. Потім візьмемося за будівництво нових ліній освітлення там, де вони необхідні. Обом комунальним ЖЕКам поставлено завдання у конкретні сроки на 100% відновити освітлення у під’їздах усіх багатоповерхівок міста. Відновлюємо комунальний транспорт – у березні розпочне діяти комунальний маршрут у пригородне село. Ми б могли оголосити конкурс на приватне обслуговування маршруту, але хочемо заробляти кошти для бюджету, тому обрали комунальний варіант. До речі, про економію коштів: святкування новорічних свят у 2016 р. нам обійшлося у 20 раз дешевше, ніж за минулої влади. Оцініть, як то кажуть, масштаби, якими розбазарювала кошти попередня влада.
r: У Сумах декомунізація гальмує, як з цим у Конотопі?
А.С.: Декомунізація завершена, усі вулиці, що носили комуністичні назви, переіменовано. У нас навіть тепер є вулиця ім Олександра Музичко (Білого). Комуністичні пам’ятники демонтували ще раніше. Ведемо боротьбу із мовою окупанта – поставлено завдання, щоб усі вивіски і оголошення на вулицях міста були тільки українською мовою. Вимагаю, щоб усі посадовці міськради на робочому місті теж користувалися тільки державною мовою.
r: На конотопських інтернет-форумах пишуть, що ви розпочали кампанію проти вуличної торгівлі. Не усім це подобається…
А.С.: Усім не сподобаєшся… Якщо серйозно, незаконна торгівля на вулицях міста має зникнути, і я впенений, що ми її повністю ліквідуємо. Третину міста вже очистили, до 100 днів очистимо повністю. Будь-яка торгівля має бути законною і приносити кошти в міський бюджет – це принципово. Працюємо жорстко – немає такого, що після первірки «стихійники» збираються знову. Зібрали досить багато коштів від штрафів. Особисто слідкую за цим процесом.
r: Відомо, що ви розпочали своєрідну «чистку» апарату міста від колишніх посадовців. Яку мету перед собою ставите, чи вдалося втриматися у рамках законності?
А.С.: Це не просто «чистка», це люстрація корумпованих чиновників. Апарат міськради вдалося люструвати наполовину, інша половина – в процесі. Найближчим часом піде ще один начальник відділу. Самим корумпованим було управлнння житлово- комунального господарства. Попередній міський голова намагався звільнити його п’ять років, але не вдалося, ми ж цього добилися. Зараз триває перевірка фінансово-господарської діяльності цього відділу за п’ять років, очевидно, що за її підсумками будуть відкриті кримінальні провадження. Також ми замінили головних лікарів обох лікарень. Звісно, усе у рамках закону.
r: Що це за історія із російським шпигуном, якого ви немов би спіймали прямо на робочому місці?
А.С.: Ця людина керувала відділом ведення Державного реєстру виборців. Тобто вона мала доступ до всієї інформації про конотопчан, у тому числі про мобілізованих, учасників АТО. Методи розкривати не буду, але нам вдалося виявити, що вона була активним учасником антиукраїнських форумів і груп. Співробітники СБУ за нашим викликом цю людину затримали.
Володимир Пошва