Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Кампания декларирования на Сумщине: вопросы и ответы

260

На запитання про декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році відповідає начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Сумській області Мірошнікова Наталія Іванівна.
Яким способом можна подати декларацію про майновий стан і доходи?
Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
– особисто або уповноваженою на це особою;
– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
В який термін слід подати податкову декларацію?
Громадяни, які зобов’язані згідно з Податковим кодексом подати податкову декларацію, і особи, які проводять незалежну професійну діяльність, подають її до 01 травня 2018 року.
Для громадян, які мають право на податкову знижку граничним строком подання декларації є 31 грудня 2018 року.
Фізичні особи платники податку-резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, подають податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Звертаю увагу, що з 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».
Чи можна включати до складу податкової знижки витрати, понесені фізичною особою на лікування?
Відповідно до норм Податкового кодексу України до переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів).
Також встановлено, що ця норма набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинність закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.
Станом на 01 січня 2017 року закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім’ї першого ступеня споріднення, за наслідками 2017 року платникам не надається.
За яких умов надається податкова соціальна пільга?
Податкова соціальна пільга застосовується лише до заробітної плати і не стосується інших доходів.
Пільга надається роботодавцем з дня отримання від платника заяви і документів, які підтверджують право на таку пільгу. Якщо платник одночасно з зарплатнею отримує виплати з бюджету у вигляді стипендії, грошового або майнового забезпечення учня, студента, аспіранта, ординатора тощо, то у цьому випадку пільга не застосовується.
Отримати пільгу людина може лише за одним місцем роботи.
І найважливіша умова: податкова соціальна пільга застосовується до заробітної плати, якщо її розмір не перевищує суму, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, помноженої на 1,4 та округленої до 10 гривень. У 2018 році сума обмеження складає 2 тисячі 470 гривень (у 2017 році ця сума складала 2 тисячі 240 гривень).
Чи потрібно декларувати кошти, отримані з-за кордону?
У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою
18 відсотків.
Крім того, доходи отримані з джерел за межами України оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.
Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів, повідомляє Прес-служба ГУ ДФС у Сумській області