Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

«Іван Сила» завтра в Сумах

1,278

12 жовтня 2013 року в рамках національної прем’єри нового повнометражного фільму для дорослих та дітей «Іван Сила» в кінотеатрі Планета Кіно відбудеться зустріч із режисером постановником стрічки Віктором Андрієнком.

Повнометражний художній фільм «Іван Сила» знято за мотивами повісті Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». Сценарій написаний Віктором Андрієнком та Ігорем Письменним.

Фільм знято на замовлення Державного агентства України з питань кіно компанією «Інсайтмедіа» продюсерський центр. Бюджет стрічки склав 15,5 млн. гривень.

Прототипом головного героя фільму став цирковий український силач Іван Фірцак на прізвисько Кротон, якого в 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. На піку своєї кар’єри він припинив виступати за кордоном і повернувся на Батьківщину.

Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетом сили і духу.

Дія фільму розгортається в Європі початку ХХ століття, тому всі до єдиного люди в кадрі, включаючи численну масовку, одягнені в історичні костюми, надані для картини чеською студією “Баррандов”.

У фільмі немає декорацій – всі сцени зняті в живих будівлях і справжніх інтер’єрах тієї епохи: в Чернівцях, Кам’янець-Подільському, Києві, на Батьківщині Івана Фірцака у Селі Білки що на Закарпатті, та в сучасному київському цирку шапіто.

Особливо зазначаємо, що всі видовищні та силові трюки виконані у фільмі наживо.

Головну роль у фільмі виконав Дмитро Халаджи, якого можна вважати новітнім втіленням Івана Фірцака-Кротона: він так само має надзвичайну фізичну міць, виступає із силовими трюками в цирку та є рекордсменом. А ще ж у нього траплялися подібні до Кротонових повороти долі. Що вражає, саме вирізка з газети про закарпатця-силаня надихнула 12-річного Дмитра займатися фізкультурою та подолати наслідки трагедії – у 4-річному віці, обварившись окропом (пошкодження 40% поверхні тіла), він отримав інвалідність і навіть втратив можливість рухатись.Нині він є одним з найвідоміших стронгменів світу й автором понад сотні рекордів, внесених у Книгу рекордів Гіннеса. Як наголошує автор повісті про видатного земляка Олександр Гаврош, стрічка унікальна ще й тим, що поєднує наших історичних героїв з героями новими, адже і сам Дмитро Халаджи уже є легендою, прикладом, вартим захоплення, і про нього самого варто знімати фільми.

 

Прямі мови:

Віктор АНДРІЄНКО: «Наш фільм – не тільки відтворює деякі сторінки з життя найсильнішої людини планети ХХ століття Івана Фірцака. Завдяки участі у ньому видатних атлетів сучасності – Дмитра Халаджи, Василя Вірастюка та інших, – нам вдалося художньо поєднати час і простір. Саме у цих вимірах існують наші герої – щонайменш їх поєднує ціле століття. Ми свідомо вийшли за рамки життєвої історії головного героя – адже і Фірцак,і Халаджи,і Вірастюк для будь-якої молодої людини можуть стати прикладом, як ставити мету і як досягати її, розраховуючи тільки на власні сили.

Ігор ПИСЬМЕННИЙ: «Ми знімали хорошу історію про хорошого хлопця. Показували реальні життєві ситуації, в яких може опинитися кожен з нас, і шукали вихід – не просто правильний, а гідний. Оскільки фільм орієнтований на дитячо-юнацьку аудиторію (хоча я впевнений, що в результаті фільм вийшов сімейним), хочу відзначити – ніякого моралізаторства у нас в картині немає. Герої розкриваються через вчинки».

Дмитро ХАЛАДЖИ: «Про Івана Фірцака , якого я зіграв у стрічці, знаю давно. Багато років тому прочитав про нього статтю в журналі «Радянський спорт». На жаль, зараз його ім’я незаслужено забуте. В кіно сподобалося зніматися. Допомагало те, що у мене є досвід виступів перед великою аудиторією . Фактично мені потрібно було грати самого себе, тобто циркового атлета. Головний посил фільму – духовне та патріотичне виховання молоді . Чомусь у нас так виходить , що прикладів для юного покоління в історії нашої країни безліч , але ми їх не помічаємо. Найчастіше звертаємо увагу на чужих героїв. Але нам потрібно згадувати про своє, національне надбання».

 

 

Цікаві факти:

Усі актори у фільмі одягнені в автентичні історичні костюми початку ХХ століття, надані чеською студією “Баррандов” (Чехія).

Під час зйомок було задіяні 20 ретро-автомобілів як були доставлені на знімальний майданчик з Польського музею ретро-автомобілів та Києва.

Загалом у фільмі знялося понад 4000 тисячі акторів масових сцен.

Усі силові трюки у фільмі виконані наживо.

Вага брили, яку в кадрі розбивають ковадлами на грудях у головного героя, який лежить під час трюку на великих цвяхах–150 кг.

Фільм знято в справжніх інтер’єрах, без бутафорського реквізиту.

Посуд, старовинні речі, газети та меблі надані приватними колекціонерами та музеями.

Усі циркові сцени знімалися у справжньому цирку Шапіто (Київ), більшість європейських сцен знято у Чернівцях, а також у Кам’янці-Подільському.

Частина зйомок була здійснена на батьківщині Івана Фірцака – в Іршавському районі Закарпаття та на подвір’ї та у будинку родини Фірцаків.

Сценарій був написаний на дачі Ігоря Пісьменного під Москвою.

Анімаційні сцени в фільмі виконані в стилі класичної рисованої анімації компанією “Sakhaltuev Production Company”. Головний художник й автор рисунків Адріан Сахалтуєв є сином видатного українського аніматора Радни Сахалтуєва – творця знаменитого Капітана Врунгеля.

Нагороди:

Автор книги Олександр Гаврош переможець «Коронації слова» 2011 року (І місце в номінації «П’єси для дітей») за п’єсу «Цирк Івана Сили».

Автори сценарію Віктор Андрієнко та Ігор письмові переможці «Коронації слова» 2012 року (І місце в номінації «Кіносценарії для дітей») за кіносценарій фільму «Іван Сила».