Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Хто зливає каналізаційні відходи у Сумське море

281

На березі Косівщинського водосховища, яке ще називають Сумським морем, з’явилися таблички, які повідомляють про заборону купання і вилову риби у водосховищі

Таблички розмістила місцева влада, бо за їхньою інформацією у воді знаходяться каналізаційні нечистоти. А потрапили вони у водне середовище через несправність однієї з місцевих каналізаційних станцій.

Місцеві жителі розповідають Суспільному, що нечистоти не відкачують, а вони течуть вулицею просто неба. Люди кажуть, що не працює одна з каналізаційних насосних станцій. А з колодязів нечистоти не відкачують.

“Прорили трактором канаву для того, щоб стікали нечистоти у верби, але все одно вони на грунті. Усе йде в грунт, в ставки, в озеро”, – розповідає мешканець Косівщини Григорій Поляков. Він вважає, що при будівництві нових будинків в Косівщині не враховують потужностей каналізації, через що вона виходить з ладу.

Мешканець села Андрій Уроченко показує один із колодязів, який знаходиться біля каналізаційної станції. Вона – друга у селі і працює. За його словами, всі колодязі на три чверті або повністю заповнені фекаліями. Аби стоки не витікали на поверхню, люди самотужки добудовують резервуари.

Обидві каналізаційні станції, що у цьому районі села, знаходяться на балансі “Міськводоканалу”, говорить виконуюча обов’язки голови Косівщинської сільради Оксана Степаненко. Вона розповідає, що минулого літа насосною станцією відкачували стоки, за що водоканал виставив рахунок – більше 70 тисяч гривень.

” Забирати на баланс сільської ради я не буду. Тому що вона стоїть на болоті. Там підземні води підступають. Це утопія”, – вважає очільниця сільради.

Головний інженер «Міськводоканалу» Йосип Тисівський каже, що насосну станцію їм передали без каналізаційних мереж. Труби – на балансі сільської ради. А гроші за водопостачання та відкачування нечистот – собі не беруть.

“Була відмова від сплати коштів за обслуговування за перекачку стоків. Мережі не наші, а сільської ради. Із-за негерметичності самопливної каналізації, яка збудована по цих двох вулицях, вода грунтова потрапляє на станцію перекачки, і ми її перекачуємо. ФОП Литвиненко продає по лічильниках мешканцям, знову скажу приблизно, 100 куб м, а ми перекачуємо 700 . Виникає питання: чому? Я йому кажу -поставте лічильник на стоки, як того вимагає закон. Проблема буде, поки не зроблять реконструкцію самопливних мереж, і поки мешканці не будуть скидати необліковану воду”, – вважає Тисівський.

Суспільне звернулося за коментарями до підприємця, який обслуговує каналізаційні мережі в Косівщині, і опублікує його позицію, як тільки коментар буде надано.