Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Екс-працівники Сумського НПО мітингували у Сумах (Фото)

656

Колишні працівники Сумського машинобудівного об’єднання вдруге за останні два тижні вийшли на мітинг. Вимагали від виконавчої служби виконати рішення судів, за якими їм мають повернути борги по зарплаті.

“Майже 70 тис. грн. за 2017-18 роки. Жур. – Скільки вже виконавча служба займається вашою справою? – Два роки нічого не відбулося, ні копійки ми не отримали. Ні чоловік, ні я. Йому винні теж під 70 тисяч”, – розповідає Суспільному.Суми Олена Пляшиченко що пропрацювала на Сумському об’єднанні понад 30 років.

Колишньому працівникові АТ “Сумське НВО” Павлу Кондратенку, який пропрацював у 16 цеху 22 роів токарем-карусельником підприємство заборгувало 82 тис. грн.

Декілька разів мітингувальники викликали начальницю обласного управління юстиції Ірину Свистун, якій підпорядковується і виконавча служба. Згодом до людей вийшов начальник відділу примусового виконання рішень Олександр Литвиненко і сказав, що з майна підприємства, яке можна було продати, виявили акції та залізничну колію.

“Торги призначені на 30-31 грудня. Їхні результати ви можете спостерігати на сайті “СЕТАМ”. Іншого майна у боржника зараз не виявлено. У 2010 році АТ “СМНВО” все своє майно передало в уставний фонд ТОВ “СНВО”. Якраз частку в цьому товаристві вартістю 216 млн грн ми реалізовуємо за 81 млн грн”, – зазначив він.

“Те, що нібито виставляється на продаж – це те, що ніхто ніколи не купить. Наприклад, виставляли ТОВ “Сумське НВО” перший раз за 216 млн грн. Тобто, пакет акцій, який невідомо кому потрібен, які борги на тому ТОВ за таку ціну, що увесь завод можна було виставляти”, – говорить адвокат Дмитро Супрун, який представляв у судах інтереси близько півтори тисячі колишніх працівників “Сумського об’єднання”.

Останнє, що продала на публічних торгах виконавча служба у жовтні 2020 року – автокран заводу. Його купив Віталій Терещенко, але забрати не може.

“На публічних торгах через виконавчу службу придбав автокран, який раніше належав акціонерному товариству “СМНВО ім. Фрунзе”. Через державне підприємство “СЕТАМ” я заплатив 750 тис. грн за цей кран. Виконавча служба мені його не передала – вона не може зайти на акціонерне товариство і забрати цей кран. Мені його не віддають”, – каже він.
мітинг

Тепер і він судиться з машинобудівним об’єднанням. Свій майбутній кран перед покупкою він оглядав на території цеху №58 колишнього компресорного заводу.

“Виконавчою службою законно описаний цей транспортний засіб, що підтверджується рішеннями 2 судів. Тобто, ми виграли і першу інстанцію, і другу. Ці кошти пішли на погашення заборгованості по зарплаті саме людям – колишнім працівникам заводу. Коли ж звернулися до заводу отримати автомобіль… саме керівництвом підприємства здійснюються заходи щодо його приховування”, – говорить начальниця відділу управління примусового виконання рішень Сумської області Марина Рудь. – Ми звернулися з заявою про вчинення злочину, і в нас вже є інформація, що нашу заяву долучено до кримінального провадження, тобто, цим питанням займається поліція. Це не єдине подання, з яким ми звернулися до правоохоронних органів”.

Говорить старша інспекторка відділу комунікацій Нацполіції Сумщини Вікторія Мкртчян: “За фактами невиплати заробітної плати працівникам заводу в поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.175, ч. 2 ст. 382, ч.1 ст. 364 та ч.1 ст. 172. Слідство триває”.

За словами Марини Рудь, “Сумське НВО” є найбільшим боржником з не виплат зарплати в Україні. Загальна сума боргів підприємств, пов’язаних з об’єднанням, складає майже 252 млн грн – за даними Сумської облдержадміністрації на 14 грудня.

Найбільший термін покарання за зазначеними поліцією статтями передбачений за “Зловживання владою” та “Грубе порушення законодавства про працю” передбачає позбавлення волі до трьох років та штраф 51 тисячу гривень.

Суспільне отримало відповідь на інформаційний запит від “Сумського НВО”. У ньому зокрема йдеться, що у товаристві вирішили виплачувати борги із нарахованої заробітної плати коштом інвестицій та інших грошових надходжень. Буде кілька етапів виплат. Спершу борги віддадуть тим, хто продовжив працювати на підприємстві.

“Ті, хто звільнився теж отримають свої зароблені кошти. Перспектива їх виплати залежить від можливості підприємства стабільно працювати. Коли колишні працівники виходять на протестні акції, і називають суми своє заборгованості, потрібно розуміти, що близько третини заборгованості складають кошти, що “набігли” у результаті штрафних санкцій за невиплачену вчасно нараховану заробітну плату”, – йдеться у відповіді на запит.

Також у товаристві зазначили, що своєчасна виплата заробітних плат та поступова виплата боргів – їх пріоритет.