Панорама / сумы / новости / события / комментарии
15.08 Суббота

Дебальцеве: приречені на подвиг

29.02.2016, 12:01 Категория: Новость Рубрика: Топ-тема: COVID-19 Регионы: Все
Дебальцеве: приречені на подвиг

Невигадані історії про наших хлопців, котрі у лютому 2015 року тримали небо над Дебальцевим
Тетяна ГОЛУБ
Тих, хто повертається з війни, видають очі. Небезпечні, темні, без дна…
Ми сиділи в «усамітненій» кімнаті газети «Панорама»: дві дівчини-журналістки й семеро хлопців, котрі — ледь тиждень минув — як вийшли з «котла». Змарнілі, аж чорні, з хриплими голосами, обвітреними на морозі обличчями. Відчувалось: ми у різних світах: місто, що не знає, як дихає війна, і вони — ті, що вернулись із бою. Невеличка кімната наповнювалась брязкотом заліза, вибухами й криками бою. І здавалось, поряд із нами незримо стоять загиблі, уважно слухають, що говорять живі. Хлопці згадували недавнішнє, і відчувалось, як слів їм бракує, та й як опишеш шал атаки або останній погляд згасаючого друга?.. Коли ж прощались, ми їм так тепло, по-жіночому: «Спасибі, хлопці!» Вони, зрозумівши месідж нашого серця, щиро й негучно у відповідь: «Героям — слава!» І знов їх загиблі постали між нас….

«Танки йдуть!»
Позиції на північ-схід від Дебальцевого 40-й мотопіхотний батальйон «Кривбас» зайняв 17 грудня 2014-го, замінивши «Київську Русь», що оборонялась тут з літа. Ділянка фронту — 12 км. (Згідно військового Уставу, сил батальйону вистачає, аби утримати 5 км). Напрямки можливих проривів убезпечували блокпости й «опорники». Наші знайомці утримували с. Новогригорівку — опорний пункт «Пчола», що став легендарним. Особовий склад — сум’яни, полтавці, кіровоградці й херсонці, люди абсолютно мирних професій, мобілізовані у третю хвилю.
«Легку броньовану техніку ми отримали зношену, — у загальному хорі виділявся голос худорлявого хлопчини Миколи ДМИТРИШИНА, як зазначили хлопці, найкращого навідника БМП. — От, скажімо, моя «старушка» років на десять древніша за мене. На кріпких донецьких морозах розмерзалась. Як не воюємо, кожну хвилину, замість перепочити, копирсаємось у залізних нутрощах. Руки в ранах, обмороженнях. Звісно, якщо хочеш повернутись із бою, то гайки крутитимеш, але ж не всі ремонтники, дехто техніку бачив уперше».
Ось тут, зазначають бійці, і виявився талант сум’янина Дмитра ЛІСОВЕНКА – від початку мехвода, згодом командира БМП. «Свою машинку він налагодив, мов часовий механізм. Потім його викликали до штабу, куди стягували побиту й ненадійну броню, і Діма вже там управлявся. Із двох машин скласти одну – звична практика. Інтенсивність боїв була такою, що понівечених, «донорів» не бракувало».
Від 22 січня ворог розстрілював Новогригорівку цілодобово, з усіх калібрів. Як у фільмах про німців і 1943-й, їхня піхота перла на наші позиції, ниточка ж постачання — пальним, запчастинами і БК — ставала все тоншою, харчів й перев’язувального — в обріз. Батальйон, від початків недоукомплектований на третину, стримував танкові атаки кадрової російської армії, ніс величезні втрати. Два десятки «200» і більш ніж півста поранених, і це — на 280 бійців, а підкріплення так і не було. Чому? – відповідь генерали не дали і понині. А відколи впав Вуглегірськ, саме Новогригорівка стала ключем до взятого у лещата Дебальцево. І ворог попер усією потугою. Знекровлений батальйон розтягнувся по всій лінії фронту, і, здавалось, скоро кінець. Але у зморених промерзлих тілах жевріла впертість, розуміння, що треба стояти, можливо, й до кінця. Щораз успішніше (бо вчились прямо в бою) давали «отвєточку», влаштовуючи засідки й влупивши напевне.
«БМП — машинка легка, броня «прошивається» нараз, навіть дрібним калібром. І контузія – це найлегше, можна тільки мріяти, — хмурніють хлопці. – Зазвичай у «коробочках» або смерть миттєва, або факел для екіпажу. І скільки хороших хлопців загинуло! А телефонуєш «на родіну», і так, ніби в паралельну реальність: однолітки скаржаться на життя, начальника і зарплату, а у тебе — війна. А тебе — убивають!»
…33-річний Дмитро Лісовенко загинув 12 лютого, під обстрілом, але й опісля не мав спочинку. Вантажівку з «200», відповідно марковану, сєпари розлупили майже впритул. Наші загиблі 3 тижні лежали на «нічийній» землі, укриті лиш синім українським небом і яскравими зорями…

«Боги війни» у полон не здаються…
Сум’янин Богдан ШЕРСТЮК пішов на війну по першій хвилі мобілізації, до війни був менеджером, а став навідником БМ «Ураган»; Володимир КУНДА, напроти, довоєнний контрактник, головний сержант 8-ї батареї 27-ї Сумської РЕАБр. У редакції «Панорами» хлопці згадують події річної давнини:
«Наша 8-ка від самих початків війни працювала результативно, кажуть, у Генштабі ставили іншим за приклад. За нашої вогневої підтримки звільняли Слов’янськ, Краматорськ, Червоний Лиман. Улітку-восени 2014-го разом із нами — наступ на Сіверськ, Лисичанськ, Дебальцево. Дотисли сєпарів аж під кордон, здавалось, війні кінець, але зайшла російська армія, і — завертілось. Відтоді 8-ка весь час баражувала на відтинку Донецьк-Луганськ. Позаторік у грудні стало гаряче, по піхоті дебело гатили, а після Різдва розгорілось. Кінець січня–початок лютого 2015-го — «схиблені» тижні. Захочеш — не забудеш. Не вилазили з «бойових», спали уривками, по півтори години на добу. І стріляли-стріляли-стріляли, заряджались і знову стріляли. Втома валила з ніг, але ніхто не жалівся, не уникав. Як брати, виручали навзаєм. От факт: попервах пуск РСЗВ здійснювали за 10 хв., за нормою – 3 хв. А вже після фронтового пекла, пережитих «отвєточок» наш особистий рекорд – 2 хв. Це тому, що кожен «взяв» стільки, скільки мав сил, і ще «трішки». Офіцери дивувались — мовляв, «нєвозможноє возможно».
За умов кочового життя надзвичайно важливим став побут. Допомогли «Сумські волонтерські сили», координатори Андрій БУКІН, Сашко ТАКУЛ, Андрій ГЕРМАН. Земляки обладнали «вагончики»: 4-6 ліжок у два яруси, буржуєчка, столик. Ми чіпляли те щастя до «ГАЗонів» і скрізь за собою тягали… Шевронів з «ураганами» не носили, шикувань не було, офіцерам не козиряли — навіщо відсвічувати, ворог бо не дрімає. Російська розвідка відкрила на нас полювання: за комбата їм обіцяли $120 тис., в $10 тис. оцінили сержанта — командира «беемки»…
От, кажуть, Дебальцевський казан, але як такого «казана» не було: дорогу життя між Дебальцевим і Артемівськом утримували ВСУ. Великою мірою саме завдяки нашій роботі! Так, коридор вужчав, до сєпарських позицій — 8-20 км, але ж «урагани» стріляють на 36! Бували дні, коли ставили бойові машини в кругову — на 360 градусів – і прицільно лупили на всі боки. Скажімо, як поблизу с. Клинове. От Логвиново наша піхота брала тричі, і 8-ка щораз була в поміч. Під Дебальцевим розбили колону російських танків, що йшли нашим у тил. Це також наша робота. На вузловій станції роздовбали ешелон з російськими казачками, цілий батальйон найманців: 300 чоловік, танки, артилерія. Усе ж нашим легше!
У Дебальцевській операції, кажуть, з нашого боку було до 6 тис., а окупантів – 18. Утричі більше! І однак ми цілий місяць тримались. І брешуть вони, що наших полягло там незміряно… Звісно, за кожним жаль, але наших лягло кілька сотень (більше поранених, полонених, розбитої техніки), а хай своїх порахують! Їх, як і колись, гнали на забій, безжально, без ліку. Там серед степу їх тисячі. Донецькі шахтарі й урки кінчились позаторік, тепер — російські найманці, контрактники, строковики. Брати, мля…»

Проти жінки нічого не встоїть…
Історію про те, як сумські дівчата — парикмахерка й бухгалтерка – «замовили» вогонь реактивної батареї, і досі переповідають у 128-ій. «Якби не вони, — зізнаються бувалі воїни, — смертю хоробрих поліг би цілий підрозділ…»
Дебальцевський плацдарм розпочався не в лютому: від серпня 2014-го, цілу осінь і зиму там йшли жорстокі бої. Сумські волонтери, що назвались ГО «Україна-TOGETHER», увесь цей час харчами, теплим одягом, інструментами, запчастинами й ліками допомагали — у тому числі — й 128-й гірсько-піхотній бригаді. У січні 2015-го її рота обороняла с. Новоорловка поблизу Дебальцевого.
«І ось перша година ночі, — згадує 37-річна волонтерка Оксанка ФЕДЧЕНКО, — у телефонній трубці знайомі голоси. Ні, крики! І прощаються навіки, і просять-молять. Через потужні вибухи ледь чую, що із штабом 128-ї у хлопців зв’язку немає, мобільна мережа «лягла» (так завжди перед потужним російським наступом), додзвонитись можна тільки на віддаль. А сєпари всю ніч лупили артою, тепер — танки. З нашою «стрілкотнею» проти броні не встоїш! І багато поранених, контужених!.. «Дівчатка, ви казали, що допомагаєте не тільки піхоті, ось координати цілей – повідомте артилерії і в штаб — про ворожий наступ».
Оксана та її подруга-волонтерка, координатор «Україна-TOGETHER» Віка МОЧАНОВА серед ночі забили на сполох: спершу – у штаб 128-ї. Там «заспокоїли»: передайте, щоб тримались до ранку… Гаубиці 55-ї бригади відповіли: ми стоїмо далеченько – наш «привіт» не долетить… Дівчата – до «ураганів», їх офіцер відповів, що з усією душею, втім щойно з бойових, відстрілялись і поки «пусті». Спасибі, наші рідненькі артилеристи зв’язали бійців 128-ї з «меншими братами» — ракетниками. Ті, звісно, рішуче: «ні!» Бо це армія і командують нею генерали в лампасах, і біс із ними, з погонами, та ж можна загриміти під трибунал! Але хто встоїть перед жіночими мольбами?! Та ще тих, котрі й самі під «градами» бували, але справи волонтерської не покинули…
О третій ночі дівчата почули найбажаніше: «Це — Новоорловка! Все, пішла жара! сєпари тікають! Будемо жити! Дівчатонька, розцілуємо!..» А зранку підійшло і підкріплення.

Цитата. Микола ДМИТРИШИН, 23 роки, м. Тростянець, кращий навідник: «Там я зрозумів, що відчуває заєць, втікаючи серед голого поля від хижака. Але й на рахунку мого екіпажу – 3 «їхні» танки!..»

Напечатать Письмо автору Просмотров 575 Комментариев 1

читайте также
У Сумах почалися платні дослідження на COVID-19
23.07.2020, 17:31 Новость
Панорама Панорама 23.07.2020, 17:31 Категория: Новость Рубрики: Город, Здоровье, Область, Топ-тема: COVID-19 Регионы: Сумы, Сумщина Просмотров 296 Комментариев 0
12 новых случаев заболевания COVID-19 на Сумщине
22.07.2020, 09:10 Новость
Елена Николаева Елена Николаева 22.07.2020, 09:10 Категория: Новость Рубрики: Город, Здоровье, Область, Топ-тема: COVID-19 Регионы: Сумы, Сумщина Просмотров 489 Комментариев 0
На Сумщині сьома смерть від COVID-19
21.07.2020, 16:49 Новость
Панорама Панорама 21.07.2020, 16:49 Категория: Новость Рубрики: Здоровье, Область, Топ-тема: COVID-19 Регионы: Сумы, Сумщина Просмотров 66 Комментариев 0
Сумський бізнес продовжує допомагати в боротьбі з Соvid-19
15.06.2020, 16:03 Новость
Панорама Панорама 15.06.2020, 16:03 Категория: Новость Рубрики: Город, Общество, Топ-тема: COVID-19 Регион: Сумы Просмотров 47 Комментариев 0
У Сумах на підприємстві знайшли коронавірус 1 фото
12.06.2020, 11:12 Новость
Елена Николаева Елена Николаева 12.06.2020, 11:12 Категория: Новость Рубрики: Город, Здоровье, Топ-тема: COVID-19 Регион: Сумы Просмотров 1 001 Комментариев 0
Covid-19 на Сумщині. Плюс 1 за добу 1 фото
19.05.2020, 16:15 Новость
Панорама Панорама 19.05.2020, 16:15 Категория: Новость Рубрики: Город, Здоровье, Область, Топ-тема: COVID-19 Регионы: Сумы, Сумщина Просмотров 106 Комментариев 0
Киснепровід у Сумській міській дитячій лікарні Св. Зінаїди введено в дію 5 фото
За сутки на Сумщине 3 новых случая COVID-19 1 фото
15.04.2020, 09:37 Новость
Елена Николаева Елена Николаева 15.04.2020, 09:37 Категория: Новость Рубрики: Город, Область, Топ-тема: COVID-19 Регионы: Сумы, Сумщина Просмотров 383 Комментариев 0
Комментировать (1)

Добавить комментарий

 • Сергей Федоров
  Сергей Федоров | 01.03.2016, 16:43

  ВЕЧНАЯ Слава Героям!

  Позор МАРОДЁРАМ у власти.
  «В Порошенко народ Украины выбрал ВСЁ то, ПРОТИВ чего ВЫСТУПАЛ МАЙДАН» — сказал ведущий ток-шоу «Чёрноё зеркало» Киселёв на «Интере» 30.05.14г.. И он на 100% ПРАВ.
  Вы ещё НЕ ПОНЯЛИ что Порошенко = Янукович2, Яценюк = Азаров2, Аваков = Захарченко2, Шокин = Пшонка2.
  Ющенко говорил, чтобы ПОБОРОТЬ коррупцию надо ОТДЕЛИТЬ бизнес от власти, а его КУМ Порошенко делает всё НАОБОРОТ, начавши с себя c 1999г..
  Эта порошенки-яценюки показали себя на всю Украину как рекетиры-воры ещё в 2005г., РАЗВАЛИВ демократич. коалицию – 70% народа это ЗАБЫЛИ (как и БАНДИТИЗМ Януковича до 2005г. забыли на выборах 2010г., РАЗВЕРНУВ Украину с РАЗВИТИЯ в сторону ДЕГРАДАЦИИ). Еще в марте 2014г. для ленивых политологи МНОГОКРАТНО ПРЕДУПРЕЖДАЛИ что в «Ударе» и у «Солидарности» Порошенко НАИБОЛЬШЕЕ количество перебежчиков из януковской шайки УГОЛОВНИКОВ-ВОРОВ.
  Это на выборах НЕ ДОШЛО до 70% украинцев (хоть предупреждал НЕ РАЗ и не один год), которые НЕ УМЕЮТ судить по РЕАЛЬНЫМ ДЕЛАМ и потом, как и ранее рассказывают, что им ХРЕНОВО жить.
  Эта порошенковско-яценюковская БЕЗГРАМОТНАЯ лицемерная СВОРА лживых МАРОДЁРОВ, связанная с Януковской БАНДОЙ, ПОМОГАЕТ Путину ВАЛИТЬ экономику Украины и ПРИКРЫВАЯСЬ войной пытаются ПОБОЛЬШЕ набрать кредитов (которые НАРОДУ ОТРАБАТЫВАТЬ) чтоб их РАЗВОРОВАТЬ, РАЗМНОЖАЯ КОРРУПЦИЮ — о чём уже НЕОДНОКРАТНО ПРЕДУПРЕЖДАЛ эту СВОРУ посол США и др.. Эта шайка «Блока ПОДЛОГО Порошенка» и Яценюка, открывшего «антиНародный Фронт» олигархов против Украины, ПОСТОЯННО НЕ ВЫПОЛНЯЮТ и ФАЛЬСИФИЦИРУЮТ Законы. Потрошенко как УЧЕНИК Януковича и ЗАЛОЖНИК Путина (через фабрику в России как и Янукович через участие в КГБ), прошедший «обучение» по ВОРОВСТВУ и ВРАНЬЮ в БАНДЕ-кабмине Януковича для потрошения Бюджета, делает ВСЁ чтоб стать ОЛИГАРХОМ (а народ ЧЕРНЬЮ – как говорил Янукович) путём ПРОДОЛЖЕНИЯ дела «учителя», ВОЗГЛАВИВ бывшее януковское ворьё, КРЫШУЯ ВСЮ их (и свою) БАНДУ и НАРУШАВШИХ Законы «судей» чтобы ШАНТАЖИРУЯ ихними «подвигами» заставлять принимать им НЕЗАКОННЫЕ и УГОДНЫЕ ему решения, пытаясь пропихивать в Конституцию ДИКТАТОРСКИЕ возможности, ВРЕДЯ СВОБОДЕ СЛОВА на независимых каналах «3S.tv», «112» под разными БРЕДОВЫМИ причинами ПОДКОНТРОЛЬНЫХ ему служб (ВСЁ как при Януковиче и Кучме). Самодовольный экономический ПЕНЬ Яйценюк успешно ПРОДОЛЖАЕТ дело вора Азарова, крышуя ВОРОВСТВО (ПОДТВЕРЖДЕНИЕ МАССОВОГО ВОРОВСТВА Бюджета старой и НОВОЙ «властью» ОЗВУЧЕНО руководителем ФИНИНСПЕКЦИИ Украины Гордиенко и ОФОРМЛЕНО актами, которые ПРЯЧЕТ нынешняя «власть») и ОЛИГАРХОВ. Аваков методами Захарченко-Януковича успешно садит НЕУГОДНЫХ и НЕВИНОВНЫХ, крышуя ВОРЬЁ (и своё что КАЧАЕТ ГАЗ с УКРАИНСКИХ недр – вот почему мы и платим за газ на 30% БОЛЬШЕ чем за импортный, а должны в 3 раза меньше). Прокуратура Шокина (назначает Порошенко) крышует януковское и олигархическое ВОРЬЁ, пихая за решотку НЕУГОДНЫХ и ПАТРИОТОВ (раскрывающих КОРРУПЦИЮ и КОНТРОБАНДНЫЕ схемы ВЕРХУШКИ «власти»), опасаясь ВОЗМЕЗДИЯ за МАРОДЁРСТВО, ФАЛЬСИФИЦИРУЯЕТ доказательства и ПРЯЧЕТ ДОКАЗАТЕЛЬСТВА УБИЙСТВ на Майдане. МАРОДЁРЫ у власти ПРОДОЛЖАЮТ действовать методами БАНД Януковича и Кучмы. В результате — ВЗРЫВЫ в офисах партий «Свободы» и «Батькивщины» чтоб не мешали КРАСТЬ. Силовые структуры МАРОДЁРОВ, шестерившие ЯНУКОВИЧАМ, ещё БОЛЬШЕ стали ПРЕПЯТСТВОВАТЬ журналистам РАСКРЫВАТЬ КОРРУПЦИЮ внутри этих структур. В итоге ПРИБЫЛЬ бизнеса Порошенка ВЫРОСЛА в 7 РАЗ, а у народа УПАЛА В РАЗЫ. Накравши денег и очистив карманы народа планируют ДЛЯ СЕБЯ и ОЛИГАРХОВ выставить на продажу по ДЕШЁВКЕ сотни миллионов га ГОСУДАРСТВЕННОЙ земли и ГОСпредприятия, обвинявши в этом ХУНТУ Януковича в 2013г.. СВОРА села на схемы Януковской ХУНТЫ по РАЗВОРОВЫВАНИЮ Украины. И за такое МАРОДЁРСТВО эта свора ПОДНИМАЕТ в 2016г. себе зарплату в 4-8 раз БОЛЬШЕ чем обычным робочим. В Кабмине министров от Порошенка в 2 раза больше чем от Яценюка, то ОСНОВНОЕ ЗЛО идёт от Потрошенко — ВОРОВАТЬ хочется, а РАЗВИВАТЬ страну ни у МАРОДЁРОВ ни у их шестёрок УМА НЕ ХВАТАЕТ.
  Я не буду платить этой ШАЙКЕ ВОРОВ у «власти», накрутившей себе НИ ЗА ЧТО (вернее — за НАРУШЕНИЕ Законов) 200% прибыли и поднявшей цену до 7188 гривен за 1000 куб.м газа (что дополняют АЗОТОМ для УВЕЛИЧЕНИЯ объёма), когда импортный газ ПОДЕШЕВЕЛ уже на 30% и приближённым предприятиям отдают на 1500гр. ДЕШЕВЛЕ, а директор «Укргазовидобудування» ГРЕБЁТ через зарплату с надбавками 900 000 гривен в МЕСЯЦ.. Эта шайка НАРУШАЕТ Законы Украины, а цена УКРАИНСКОГО газа ВМЕСТЕ С ЕГО ТРАНСПОРТИРОВКОЙ до газплиты (даже через ВСЮ Украину) и ПРИБЫЛЬЮ НЕ ПРЕВЫШАЕТ 2000 гривен за тыс.куб. (я РАБОТАЮ в этой отрасли). И это, потому что Порошенко на выборах спонсировал Фирташ, который признался под присягой на Суде в Австрии, а народ теперь ПОВТОРНО ОПЛАЧИВАЕТ долг Фирташа в 24 млрд. гривен (януковская БАНДА списала ему долг), которые тот НЕ ВЫЛАТИЛ «НАФТОГАЗУ».
  «Власть», опасаясь за свою дальнейшую БЕЗНАКАЗАННОСТЬ (как и ОБЕСПЕЧИВАЕМАЯ ими БЕЗНАКАЗАННОСТЬ БАНДЫ Януковича), пытается ЛАПШОЙ НА УШИ народу ОЧЕРНИТЬ патриотов в ДОБРОВОЛЬЧЕСКИХ отрядах, «Свободу» БРЕДНЯМИ по акции у Парламента, неугодный «Укроп», «Самопомич» и «Батьківщину» уволив её Министра экологии, который ВЕРНУЛ народу 5 месторождений газа от януковских воров. И ничего удивительного, ведь ШЬЮТ ДЕЛА критикующим власть ТЕМИ ЖЕ МЕТОДАМИ теже ЯНУКОВСКИЕ ШЕСТЁРКИ, которых возглавили порошенко-яценюки. Шьют дела ПАТРИОТИЧЕСКИМ силам, РАСКРЫВАЮЩИМ воровские СХЕМЫ власти, но не членам БАНДЫ Януковича и своей, ПРИКРЫВАЯ их ПОКАЗУХОЙ с ЛИПОВЫМИ арестами, отпуская ВОРОВ на волю С НАГРАБЛЕННЫМ.
  Вот потому и НЕ ПИХАЛ Янукович в тюрьму своих УЧЕНИКОВ этих порошенко-яценюков, которые также НЕ ВЫПОЛНЯЮТ ни старых, ни новых Законов.
  Порошенковско-яценюковская «власть» идёт ПУТЁМ БАНДЫ УГОЛОВНИКА Януковича, используя их методы БЕСПРЕДЕЛА. МУСОР у власти РАЗВОРОВЫВАЕТ Украину — о таких «результатах» я ПРЕДУПРЕЖДАЛ ранее САДОМАЗОХИСТОВ и ИДИОТОВ Украины ещё 27.06.14г. в ссылке:
  rama.com.ua/sumskoy-oblsovet-vyidelil-2-mln-grn-na-materialno-tehnicheskoe-obespechenie-batalona-militsii-i-voennosluzhashhih/
  и 28.10.14г. в ссылке:
  rama.com.ua/obnovitsya-li-verhovnaya-rada-ukrainyi-i-naskolko-infografika/ .
  Идиотам НЕ ДОШЛО и они ПОВТОРНО наступили на ГРАБЛИ. Тупые НЕ УЧАТСЯ даже НА СВОИХ ошибках.
  И ОСНОВНОЕ количество людей (с КОРОТКОЙ ПАМЯТЬЮ и НЕ ЧИТАЮЩИХ ДОКУМЕНТЫ-ПЕРВОИСТОЧНИКИ, Законы, постановления, решения власти, решения и действия кандидатов, а собирают лапшу на уши из рекламы ОБЕЩАНИЙ по ТВ и пользуются «испорченным телефоном» со слухами) становятся на выборах обезьянами с гранатами, голосуя за тех, кто их ГРАБИТ. Так что эти люди ВИНОВАТЫ, что потом их глупость РАСХЛЁБЫВАЮТ ВСЕ НЕОДНОКРАТНО, ВИНОВАТЫ в своём выборе, что потом гибнут ТЫСЯЧИ ДОСТОЙНЫХ людей, а для пришедших к власти «война — мать родная». Этой ШАЙКЕ МАРОДЁРОВ уже НЕ ДОВЕРЯЮТ 90% украинцев. Этот МУСОР должен СЕСТЬ В ТЮРЬМУ! Мы объявили БОЙКОТ сладостям «ROSHEN» ещё с 2005г. из-за КОРРУПЦИИ, РЕККЕТА и ВОРОВСТВА их хозяина. БОЙКОТ должен быть ТОТАЛЬНЫМ как для ФАШИСТСКОЙ России и для шаражек БАНДЫ Януковича (АТБ и др.).
  «Ми готуємося та чистимо зброю»: Ярош відреагував на затримання Корбана.
  Несмотря на временных МАРОДЁРОВ у власти мы ОБЯЗАНЫ выйти на защиту Украины от врагов и их провокаций.
  Единственный правовой способ ОТСТРАНЕНИЯ безграмотных МАРОДЁРОВ от власти – это ВНЕОЧЕРЕДНЫЕ ВЫБОРЫ Президента с Верховной Зрадой и война НЕ ПОМЕХА (как в 2014г.) ибо существует ПРЕЕМСТВЕННОСТЬ власти, а НОРМАЛЬНО РАЗВИВАЮЩИЕСЯ страны ЧАСТО проводят выборы, отсеивая более БЫСТРЫМИ темпами ГНИЛОЙ МУСОР из власти, а южная Корея садит в тюрьму даже при их власти, потому и живут ЛУЧШЕ. А чем дольше ПОМЕШАННЫЕ на деньгах МАРОДЁРЫ находятся у власти тем всё ХУЖЕ и ХУЖЕ Украине. НАДЕЮСЬ им хватит ума (что пока НЕ ВИДНО) не доводить до АНТИЗАКОННОГО (крышка чайника уже СКАЧЕТ) – Януковичам не хватило.
  НАУЧИТЕСЬ делать выводы и судить ПО ДЕЛАМ, если хотите ЖИТЬ ЛУЧШЕ.
  ЛЮБУЮ власть надо народу ПОСТОЯННО ДЕРЖАТЬ под КОНТРОЛЕМ и на КОРОТКОМ поводке. Помешанные МАРОДЁРЫ не понимают что, УТОПИВ страну, они УТОНУТ с ней. Чем БЫСТРЕЕ народ УДАЛИТ МАРОДЁРОВ из власти — тем МЕНЬШЕ шансов у ФАШИЗМА Путина. И запомните: под ЛЕЖАЧИЙ камень вода НЕ ТЕЧЁТ!
  Можете опоздать, россияне ОПОЗДАЛИ.

СКАЧАТЬ ПРИЛОЖЕНИЯ ДЛЯ МОБИЛЬНОГО:
Новости партнёров
13.08.2020, 15:40
admin adminych admin adminych 13.08.2020, 15:40 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 14 Комментариев 0
11.08.2020, 13:00
Панорама Панорама 11.08.2020, 13:00 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 470 Комментариев 0
11.08.2020, 11:42
admin adminych admin adminych 11.08.2020, 11:42 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 18 Комментариев 0
05.08.2020, 16:23
Панорама Панорама 05.08.2020, 16:23 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 416 Комментариев 0
05.08.2020, 13:59
Панорама Панорама 05.08.2020, 13:59 Категория: Рубрика: Без рубрики Регионы: Все Просмотров 72 Комментариев 0
Опросы

Должны ли дети первого сентября идти в школу?
Просмотреть результаты
Загрузка ... Загрузка ...
Предложения партнёров
13.08.2020, 19:23
admin adminych admin adminych 13.08.2020, 19:23 Категория: Рубрика: Недвижимость Регионы: Все Просмотров 8 Комментариев 0
13.08.2020, 18:59
admin adminych admin adminych 13.08.2020, 18:59 Категория: Рубрика: Бытовые услуги Регионы: Все Просмотров 10 Комментариев 0
13.08.2020, 18:22
admin adminych admin adminych 13.08.2020, 18:22 Категория: Рубрика: Сельское хозяйство Регионы: Все Просмотров 9 Комментариев 0
12.08.2020, 18:14
admin adminych admin adminych 12.08.2020, 18:14 Категория: Рубрика: Дом, быт, досуг Регионы: Все Просмотров 13 Комментариев 0
12.08.2020, 17:49
admin adminych admin adminych 12.08.2020, 17:49 Категория: Рубрика: Автотранспорт Регионы: Все Просмотров 20 Комментариев 0