Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Біля Офісу Президента голодували 2 жительки Сумщини

276

Їх вимога – аби три села Путивльського району, Мазівку, Клевенське та Мачулище, не приєднували до Новослобідської ОТГ.

Пізніше до жінок приєдналася делегація однодумців.

Було прийняте незаконне рішення про приєднання наших сіл до Новослобідстької ОТГ, всупереч тому що вся громада і більшість депутатів проголосували про протилежне. Ми відстояли день і переночували ніч. Зранку вийшла до нас людина, що приймає звернення, просто секретар, і таке каже: оце я ваше звернення прийму. А під кінець казав – дівчата ви хочете тут померти? Помирайте. Я вам кажу з відвертістю – таких, як ви, тут ходить, як собак нерізаних. Ніхто до вас не вийде”, – розповідає Суспільному. Суми одна з жінок. Ольга Гавриченко.

Друга мешканка села Мазівка – Зінаїда Білокопитіна. Жінка живе у цій хаті разом із сином Олегом, який піддтримує матір і говорить: “Путивль близько, а Слобода – як їхати далеко”.

У Мазівці проживає трохи більше півтисячі мешканців. У місцевій школі навчається 60 дітей і 14 2020 року підуть до першого класу. Про те як налаштована громада, розповідають місцеві.

Мені головне, щоб школа залишилась, тому що я не зможу дітей до Путивля возити. Всі голосують за Путивль, бо говорять, що ближче їхати. У нас усі, скільки було зібрань у клубі, всі за Путивль, тоді і підписи ходили збирали у людей”, – розповідає місцева жителька Анастасія Шевченко.

Більшість мазівців виступає за приєднання до Путивльської громади, я думаю, що я – у меншості. Нами маніпулюють, говорять що ви не будете лікуватися в лікарні, вам треба буде їхати по бездоріжжю за довідками. Це ж не правда. Приєднання до Путивльської громади приведе до скорішого закриття школи”, – вважає інший місцевий житель Валерій Озаренко.

Почувши про приїзд до Мазівки журналістів Суспільного, приїхали і мешканці Мачулищ, проти приєднання яких до Новослобідської ОТГ мітингують жінки.

“У Путивльській адміністрації кажуть, що Мачулище першопочатково було до Путивльської громади, але це тоді ще юридично в Україні не затверджувалося і говорилося про те, що Путивльська громада була єдиною в районі. Це рішення було на виконкомі, зовсім не на зборах. Сьогодні іде боротьба за землю, не за Мачулище”, – вважає мешканка Мачулища Зоя Стеценко.

Обговорення спочатку проходили нормально, всі за Нову Слободу, потім втрутився пан Волков, заплатив людям гроші. Це я 100% даю гарантію, тому що селище Новослобідське за 25 років, поки я у цьому кріслі, у Мазівку не приїздив ніколи такою кількістю. А то приїхали на трьох автобусах, 70 людей, підняли бучу.Люди виступають по-різному, але ж не до кінця розуміють. Говорять – навіщо їхати в Нову Слободу, якщо поряд –Путивль. Але ж туди ніхто не їздить”, – розповідає Мазівський сільський голова Олександр Кузнецов.

Керуючий справами виконавчого комітету Новослобідської сільської ради В’ячеслав Дериземля розповідає, що перед приєднанням вивчали думку людей.

“Усі процедури, визначені чинним законодавством, також були дотримані. Не лише проводились по процедурі громадські обговорення, а ми для себе визначали, наскільки люди мають бажання приєднатись до нас. Підтримка людей дійсно є, але люди залякані, на жаль, невеликою групою людей, яка переслідує особисті інтереси. Ми за те, щоб до нас приєднувались. Люди також вже за два роки, які існує наша громада, побачили наші здобутки”, – сказав Дериземля.

Міський голова Путивля та його заступник показують документи: звернення мешканців Мазівки та ще кількох сіл, у якому ті просять приєднати їх до Путивльської ОТГ. Під зверненням у лютому 2020 року підписались майже 300 мешканців Мазівки.

“За два роки мене, як голову, як організатора тієї громади, жодного разу не запросили на засідання робочої групи. Нас просто поділили, як тварин. Був варіант розділили Путивль на дві частини – створити першу ту громаду, нас два роки не допускали на вибори,. Вони намагаються зараз закабалити таким чином піврайону, бо не можуть набрати і 5 тисяч людей, а територію передають. У нас у громаді 21 тисяча, а у них –чотири. А половина території зі створенням цієї громади намагаються вивести податки наші. І 21 тисяча і 4 тисячі – будуть у нерівних умовах по утриманню цих громад”, – розповів Путивльський міський голова Валерій Волков.

Жінки, які голодували, ввечері 16 липня повернулися додому. За словами Олени Гаркавенко, збираються подавати до суду.