Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Анатолій Гриценко: бізнес-інтереси президента – це лихо для країни

458

Голова координаційної ради партії «Громадянська позиція» Анатолій ГРИЦЕНКО 9 листопада відвідав Суми. Робочий візит відомого політика передбачав насичену програму: лекція для студентів та викладачів СумДУ, зустріч з однопартійцями – депутатами місцевих рад та прес-конференція у Сумському прес-клубі. У ході спілкування з журналістами Анатолій Гриценко, з притаманними йому відвертістю та ґрунтовністю, озвучив своє бачення викликів та проблем сьогодення: приватизація держмайна, відносини України з МВФ, силовий блок, корупція та реформи, які дійсно потрібні країні, й вирішення військового конфлікт на Донбасі.

Колізії приватизації

Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко розпочав розмову з журналістами з обговорення найсвіжішого рішення Верховної Ради. Мова йшла про ухвалення українськими парламентарями у першому читанні законопроекту No70/66 Про приватизацію. На його думку, влада дуже поспішає розпродати стратегічні залишки підприємства, а олігархічні сили, користуючись слушним моментом, намагаються скупити за безцінь залишки держмайна.

– З часів Майдану жодного разу парламент не затверджував подібний перелік об’єктів приватизації, де окрім очевидних підприємств-банкрутів до списку потрапили стратегічно важливі підприємства: порти, гідротехнічна споруди й таке інше. Крім того, у вищезгаданому законопроекті пропонується надати Кабміну безапеляційне право приймати ключові рішення щодо умов проведення приватизаційних процесів. Тобто парламент позбавляється законних важелів впливу на хід продажу держпідприємств.

Все фактично переходить у ручний режим Кабміну без належного контролю громадянського суспільства, народних обранців, – пояснює Анатолій Гриценко.

Другий важливий пункт, який піддає сумніву досвідчений політик, – виключення із законопроекту такого поняття, як Державна програма приватизації. Адже з часів президентства Леоніда Кучми існувало розуміння – зберегти надбання, створені попередніми поколіннями українців, а продавати підприємства з цинічною метою їх проїдання – це недопустимо. Державна програма приватизації мала б охоплювати стратегічні напрямки для інвестицій коштів, отриманих у ході продажу об’єктів. А саме: створення підприємств з новими робочими місцями, підтримка сучасних виробництв й перспективних новітніх галузей.

За словами Анатолія Степановича, у разі присутності в парламенті фракції

«Громадянської позиції», її представники голосували б категорично проти такого варіанту антинародного законопроекту Про приватизацію.

– Зверніть увагу на підприємства президента Петра Порошенка, який не поспішає продавати власний бізнес, тому що невигідно його виставляти на аукціон під час занепаду в економіці. Натомість підприємства державної власності можна пускати з молотка за кризових невигідних умов? – ставить риторичне питання керівник партії «Громадянська позиція».

Далі промовець влучно відмічає, що загальновідомі потенційні покупці виставлених на продаж державних підприємств, найімовірніше, вузьке коло заможних родин олігархів, бо чесні пересічні українці не мають таких величезних статків.

Завершуючи тему законопроекту No70/66, Анатолій Гриценко звернувся до народних обранців, які до другого читання мають схаменуться та вилучати з грабіжницького списку стратегічні об’єкти та чітко зрозуміти, що у такому вигляді Закон про приватизацію не можна ухвалювати.

Кабальні кредити

Щодо умов надання Україні кредитів МВФ, то Анатолій Степанович, який очолює авторитетну політичну силу, теж має свою особливу точку зору. Як відомо із засобів масової інформації, Міжнародний валютний фонд (МВФ) для отримання чергового кредитного траншу виставив чотири умови. Перший його пункт – створення в Україні антикорупційного суду

– У відповідності зі стратегічними програмними інтересами, партія «Громадянська позиція» повністю підтримує цю ініціативу, – відзначає Анатолій Гриценко. – Наші однопартійці брали активну участь в акції, що відбулася 17 жовтня 2017 року під стінами Верховної Ради. Разом із мітингувальниками ми вимагали від парламенту утворити суд, який би швидко ухвалював законні рішення щодо народних депутатів й посадовців найвищого рівня. Їх імена у всіх на слуху: Роман НАСІРОВ, Борислав РОЗЕНБЛАТ, Максим ПОЛЯКОВ та інші.

Стосовно трьох наступних умов від міжнародних кредиторів партія, очолювана Анатолієм Гриценком, має аргументовані принципові заперечення. «Громадянська позиція» категорично проти продажу українських земель сільськогосподарського призначення. Так само, як і проти прискорення процесу приватизації держмайна, бо за стабілізації економічних чинників ціна тих же підприємства збільшиться у п’ять-сім, а то й 10 разів.

Також неприпустимо, на думку Анатолія Степановича, погоджуватися на четверту умову від МВФ – чергове підняття ціни на газ для населення. На практиці це означає занедбати українську державу, перевести усе населення на субсидії. «Тож на таких кабальних умовах кредити краще не брати», – резюмує спікер й відразу дає відповідь на логічне питання щодо джерел фінансування нагальних потреб країни.

– А гроші буквально у нас під ногами. Ось джерела, де триває незаконний обіг мільярдів гривень, – митниця, корумповані суди, які обирають людей, система державних закупівель, таємні схеми Укроборонпрому та Фонду гарантування вкладів, непрозорий Національний банк. У цих державних інституціях неефективно використовуються, викрадаються величезні обсяги державних коштів, і якщо там навести належний порядок, то гроші обов’язково віднайдуться й тоді ніяких кредитів МВФ не знадобиться, – відзначає політик і додає, – якщо б представники партії «Громадянська позиція» обіймали посади президента, прем’єр-міністра, міністра фінансів, голови Національного банку то вони б застосували подібні законні й легальні механізми винайдення коштів та відмовилися б від кабальних умов кредиту від МВФ.

Безпека для українців

Як кадровий військовий, Анатолій Гриценко підкреслює, що держава має забезпечити громадянський мир та спокій для усіх українців: «Люди не можуть жити у постійній тривозі, щодоби перейматися тривожними звістками новинних стрічок, де постійно з’являється інформація про теракти, вибухи, розстріли й таке інше. Святий обов’язок влади – забезпечити відчуття безпеки для кожного громадянина. На жаль, нині силовий блок держави зовсім не справляється з поставленим перед ним завданнями. У той же час на правоохоронні органи витрачаються шалені кошти, а з наступного року на їх утримання бюджетні асигнування збільшуються на 30%».

Анатолій Гриценко також відзначає, що силові структури, у тому числі й нібито реформована поліція, мають працювати на благо людей. Замість цього вони «кришують» незаконні оборудки на митниці, прикривають наркотрафіки, супроводжують політичні замовлення та рейдерські знищення підприємств, або працюють на ліквідацію центра протидії корупції. А ще Анатолію Гриценку знайомі популярні засоби силовиків, які займаються цькуванням того чи іншого незалежного політика. Він пояснює : «Наразі йде обливання брудом мене з боку генерального прокурора Юрія ЛУЦЕНКО, військового прокурора Анатолія МАТІАСА, постійно прослуховується мій телефон, телефони членів моєї родини. Хоча логічніше та ефективніше було б прослуховувати телефони ватажків кримінального світу».

Політик озвучив основні чинники, які стримують продуктивну роботу силового блоку – непрофесійний персонал, відомча корупція, власне як і у всій державі.

– Я спостерігаю, як з кожним роком в правоохоронних структурах все менше залишається фахівців високого рівня кваліфікації. З різних причин – часта зміна влади, недолуга люстрація, – констатує Анатолій Степанович. – Діяльність силових структур малорезультативна навіть у тих випадках, коли президент, генеральний прокурор публічно заявляють про їх ефективність, як про «справу честі». На жаль, так сталося й із розслідуванням вбивства журналіста Павла ШЕРЕМЕТА. Адже минуло півтора року, а й досі немає зрушень у розслідування цього резонансного злочину.

Зміни починаються з верхів

На думку Анатолія Гриценка, українці не дочекаються вагомих змін без реального покарання за злочини. І в цьому сенсі важлива стратегічна лінія – пряма й безкомпромісна, а не гібридна, як і війна, як і оборона.

– Принципові зміни повинні починатися з Липецької фабрики Порошенка, котра працює на території Російської Федерації. Це абсолютно цинічно й аморально, коли президент, головнокомандувач Збройними силами України й досі не виконав вимоги Конституції – не продав свій бізнес, – відзначає лідер партії «Громадянська позиція». – Й понині Петро Порошенко продовжує свій бізнес на території держави, яку він називає країною-агресором. При цьому його фабрика сплачує до російського бюджету мільярди рублів. І вже прорахували, що на ці кошти можна забезпечити утримання п’яти дивізій солдат строкової служби, які потенційно можуть воювати на території України.

Війна на Донбасі

На думку лідера партії «Громадянська позиція», чинна влада, пішовши на підписання Мінських угод, допустила стратегічну помилку, бо усі пункти цього документу по своїй суті капітулянтські. Починаючи з березні 2014 року й до сьогодні жодна умова Мінських угод не виконана. Тобто сам хід подій демонструє, що вони мертві й нікчемні. А далі Анатолій Гриценко озвучує свій алгоритм дій для вирішення військового конфлікту на Донбасі: «Ключове поняття – це кордон. Кожну зустріч на найвищому рівні треба починати з цього кардинального питання. Якщо Україна отримає контроль над кордоном, можливо за участі миротворців, спостерігачів, то Путін втратить можливість постачати озброєння, й війна завершиться за кілька тижнів і тоді буде реальне спонукання до миру!».

Нотатки до портрета політика

Анатолій Гриценко – Голова координаційної ради партії «Громадянська позиція», міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

З грудня 1999 р. — президент Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова. Одночасно з лютого 2000 року — позаштатний консультант Комітету питань національної безпеки оборони Верховної Ради України, а з листопада 2000 року — член Громадського ради експертів з внутрішньополітичних питань при Президенті України.

У червні 2004 р. призначений керівником інформаційно-аналітичного забезпечення виборчої кампанії Віктора Ющенка.

4 лютого 2005 року Гриценко призначений міністром оборони України. Обіймав цю посаду в урядах Юлії Тимошенко, Юрія Єханурова та Віктора Януковича.

11 грудня 2008 року Анатолій Гриценко очолив Всеукраїнську громадську організацію “Громадянська позиція”.

11 червня 2010 року на з’їзді політичної партії “Громадянська позиція” Гриценка було обрано її головою. Брав участь у виборах Президента України 2010 (1,2% голосів) та 2014 (5,48% голосів) років.

Кандидат технічних наук. Автор понад 100 наукових робіт.

Одружений. Дружина – Юлія Мостова – відома журналістка, головний редактор газети “Дзеркало тижня”. Має четверо дітей. Любить рибалити, грати в шахи і преферанс.

Анатолій ГРИЦЕНКО: «Ставши президентом, я б ні якому разі та тягнув би свого сина з зони АТО у парламент й не призначав би на ключові державні посади своїх бізнес-партнерів, починаючи з голови Нацбанку та заступника секретаря РНБО.

Голова партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко вважає , що новостворені НАЗК, НАБУ, антикорупційні суди рано чи пізно спрацюють на викорінення корупції, але потрібна воля сильного президента.

На думку лідера «Громадянської позиції», у новому Виборчому кодексі треба прибрати мажоритарну корумповану складову. Бо за діючих правил в округах перемагають лише «гречкосії».